Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad

Go down 
+3
Davorin
sinus
misterno
7 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty06.01.14 18:06

Nisam još naišo na ovakvu temu na forumu.
Sjetio sam se toga dok sam šetao pesa i odlučio zagasit lulu(jer mis e jednostavno više ne puši) marak sam možda tek popušio 1/4 i zapalit ću ju ko zna kad, možda za pol sata-možda sutra tek. E sad, većinu puta kad to radim se ukus ugl ne mijenja ili je malo jaći ili pak skroz drugaćiji i može se ljepo pušit... Dok npr s latakijama sam imao malo sreće, kad ju ponovo zapalim nakon dužeg vremena većinom postane gorka i dosta čudnog okusa, dok sa drugima bude sve ok.
Zanima me kakva su vaša iskustva s tim, tj dal opce neko to prakticira i kaj mislite o tome.
Jel moža loše za lulu iz nekog razloga ili za duhan???
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty06.01.14 18:19

Ne mogu reć... uvjek punim otprilike koliko mislim da ću dimit, i očistim ju nakon toga... nisam ostavljao "ostatke" u luli...
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty06.01.14 18:39

Pola sata do sat ponekad i ide.Ako mi je ostalo nešto od jučer, to ide van i to ne pušim.
Uglavnom takve stvari ne prakticiram(polovica pušene lule od jučer).Duhan na dnu žarnice
pokupi(upije) kondenzat i naravno da promjeni okus i to više nije to.Misterno ti je rekao sve.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty06.01.14 22:17

Potpisujem
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty06.01.14 23:38

Ne može biti loše za lulu ali u većini slučajeva može za okus. Nekad kad zaboravim na duhan (npr netko me prekinuo, trebalo nešto ići raditi) probam ga pripaliti tek toliko, ali skoro uvjek je to samo razočaranje i brzo pražnjenje/čišćenje lule.

Stvarno se ne mogu sjetiti da me ijednom ugodno iznenadilo ono što je bilo odstajalo u luli.

E sad, ako je duhan vlažan nekad znam malo potpaliti vrh i ostaviti u luli da se posuši (ne da mi se prazniti i opet puniti lulu) i to obično ispadne ok.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty07.01.14 1:14

meni se ponekad dogodi da ostane, ili jednostavno zaboravim, ili zaspem jer se previse napijem. probao pusiti ostatke dan, ili vise dana kasnije - ne bas ugodno iskustvo.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty07.01.14 20:37

Znalo mi se dogoditi, s nekim duhanima koji su bili jako vlažni ispadne to ok, ali se zna dogoditi i da ima odvratan okus jer se natopi skramom. Moj ti je savjet, ako ti se to dogodi, zapali, probaj par dimova, pa još par dimova, ako ide mirna Bosna, ako li ne, slobodno baci.
Nije to ništa novo, čuo sam da postoje ljudi koji ostatke nepopušenog duhana izbace van pa sačuvaju za sljedeće pušenje.
Nemoj to ostaviti tako predugo, mogla bi se zagaditi lula.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty07.01.14 20:55

U pravilu popušim do kraja a ako pauziram lulu do 2 sata gurnem čistač u nju i ostavim ga do ponovnog pripaljivanja da pokupi vlagu...preskupi su duhani da bi ih bacao..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty07.01.14 21:21

fićo je napisao/la:
U pravilu popušim do kraja a ako pauziram lulu do 2 sata gurnem čistač u nju i ostavim ga do ponovnog pripaljivanja da pokupi vlagu...preskupi su duhani da bi ih bacao..

Ni ja ne volim bacat iz istog razloga.
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty01.02.14 15:39

postoji nesto sto se zove DGT-delayed gratification i to je upravo to o cemu je pitanje,no funkcionira uglavnom na virginiama kada se nakon gasenja lule priceka do par sati kada mjesavina postaje sladja. do koje mjere najprije popusiti lulu je stvar eksperimentiranja ali po mom iskustvu trebalo bi stati prije prve polovice,pricekati pola sata ili do dva sata i ponovo zapaliti. duhan mi je tada doista sladji ali to rijetko prakticiram. vlaga moze biti problem no ja pusim s filterom i to u tom pogledu i tom vremenskom periodu popravlja stvar ,barem meni.
[Vrh] Go down
Sponsored content





popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty
PostajNaslov: Re: popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad   popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad Empty

[Vrh] Go down
 
popušiš do pola-ponovo zapališ ko zna kad
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HU Tobacco ce ponovo slati duhane
» sakupilo se za godinu i skoro pola godine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: