Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Iskustva sa keramičkim lulama.

Go down 
+4
Sarmageddon
fićo
Leo
kamarad igorrr
8 posters
Autor/icaPoruka
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty21.02.14 22:03

Molio bih vas, ako netko ima iskustva sa keramičkim lulama bilo koje vrste, da podijeli sa nama (sa mnom) iskustva.
Kakva lula, kakav usnik, kakav spoj usnika i keramike, kako se puši, bilo koja informacija je dobrodošla!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty21.02.14 22:54

nemam iskustva i vjerujem da necu niti imati, ali mislim da je to samo "nuzno zlo", definitivno se pregriju i definitivno moras razmisljati o toj luli kad je pusis, a ne pustiti mozak na pasu.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty21.02.14 23:39

Ovisi koji duhan pušiš iz nje. A osim toga, ja imam pozitivna iskustva. Moja je izlivena iz jednog komada i kupljena u Londonu jeftino. Ima gumeni premaz da ne škripi po zubima. Iako, zbilja se zna dogoditi da ju pregriješ pa ne osjetiš okus duhana. I pravilo broj jedan, ne diraj glavu lule.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 0:22

Leo je napisao/la:
Ovisi koji duhan pušiš iz nje. A osim toga, ja imam pozitivna iskustva. Moja je izlivena iz jednog komada i kupljena u Londonu jeftino. Ima gumeni premaz da ne škripi po zubima. Iako, zbilja se zna dogoditi da ju pregriješ pa ne osjetiš okus duhana. I pravilo broj jedan, ne diraj glavu lule.

upravo o tim stvarima sam govorio, pusi lula tebe, a ne ti nju.  Very Happy
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 11:32

grga je napisao/la:
nemam iskustva i vjerujem da necu niti imati, ali mislim da je to samo "nuzno zlo", definitivno se pregriju i definitivno moras razmisljati o toj luli kad je pusis, a ne pustiti mozak na pasu.

Još si mlad, imenjače, i život je pred tobom Cool ...
Mene je puno puta isti taj život, iznenadio baš u momentima kada sam izgovarao riječi: neću, ne mogu, nikada i sl...

Ovo je istraživanje koje mi treba pomoći da napravim dobru keramičku lulu, tako da molim sve koji imaju iskustva da ih napišu ("neću" i "ne volim to" nije istraživački pojam, i koriste ga uglavnom žene kada im predlažemo nepodopštine  Laughing  Laughing  Laughing ).
Svako mišljenje mi je bitno!
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 11:57

Zvuči jako zanimljivo,nisam nikad probao pušiti keramičku lulu ali svakako budem...Samo naprijed u izradi Cool
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 18:50

nije keramicka, ali znam da je po tvojem smeku, hehehehe  Twisted Evil Twisted Evil umrijet od smjeha 


[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 19:10

Pa u stvari jest keramička!
Često ljudi zamjene bijelu glinu sa gipsom i smatraju da je glina samo crvena!!! Ovakve lule su se proizvodile po Europi masovno još od početaka pušenja duhana pa do danas. Ovo je najgora keramička lula, vrlo jadne izvedbe...
Zbog ovakve pi*darije nitko više ne cijeni keramičku lulu! Postoje malo finije varijante ove lule koje se čak i lijepo puše, doduše griju se dosta!

I evo mali info na temu:
U prirodi postoje gline od potpuno bijele preko bež i sive pa preko svih nijansi crvene do tamno smeđe!


Zadnja promjena: kamarad igorrr; 22.02.14 20:44; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 19:16

ma vise sam mislio na samu velicinu lule poucen onim tvojim ubodom s ebay-a Wink
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 19:33

kamarad igorrr je napisao/la:
Molio bih vas, ako netko ima iskustva sa keramičkim lulama bilo koje vrste, da podijeli sa nama (sa mnom) iskustva.
Kakva lula, kakav usnik, kakav spoj usnika i keramike, kako se puši, bilo koja informacija je dobrodošla!

Stvarno ne znam kaj ti čekaš? Ono što si "ispekao" prije nekoliko mjeseci, probali smo u klubu...kaj se tiče usnika, spoja, dobio si instrukcije od pravog meštra. Kritike su koliko se sjećam bile izuzetno povoljne, vrhunske čak...Hallo??
Primi se posla, ja vjerujem da će to biti TOP!!
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 19:41

Ma te kritike su me i natjerale da se pozabavim problematikom ozbiljnije  Laughing Bilo bi me sramota, nakon toga, doći u klub sa ičim manje od odličnog!
Možda još netko kaže nešto što mi može pomoći da stvorim dobru (ili još bolju) lulu!
A Meštar je Meštar na kvadrat...
BTW...blizu smo, Keko, jako smo blizu... Cool Cool Cool 
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 20:00

kamarad igorrr je napisao/la:
Ma te kritike su me i natjerale da se pozabavim problematikom ozbiljnije  Laughing Bilo bi me sramota, nakon toga, doći u klub sa ičim manje od odličnog!
Možda još netko kaže nešto što mi može pomoći da stvorim dobru (ili još bolju) lulu!
A Meštar je Meštar na kvadrat...
BTW...blizu smo, Keko, jako smo blizu... Cool Cool Cool 

Vidim, čekaš ti još neki hint ovih svestranih genijalaca...ajde ok, poštujem cyclops 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 20:14

Ako sam nešto od gstaraza sam naučio, to je 3xmjeri- 1x sjeci  umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha 
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 20:15

Keko je napisao/la:
kamarad igorrr je napisao/la:
Ma te kritike su me i natjerale da se pozabavim problematikom ozbiljnije  Laughing Bilo bi me sramota, nakon toga, doći u klub sa ičim manje od odličnog!
Možda još netko kaže nešto što mi može pomoći da stvorim dobru (ili još bolju) lulu!
A Meštar je Meštar na kvadrat...
BTW...blizu smo, Keko, jako smo blizu... Cool Cool Cool 

Vidim, čekaš ti još neki hint ovih svestranih genijalaca...ajde ok, poštujem cyclops 
 

da , nije siguran na kojoj to temperaturi treba  pržiti ,i koliko vremena hehehehhe Laughing  Laughing
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 54
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 21:31

Hm... vec duze vrime mjerkam po "Yebayu" ovakvo nesto. Cini mi se zanimljivo.  scratch scratch 

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 21:53

Dobri moj Pipe, razmisli još malo  Wink  i sačekaj!!!
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 54
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 22:04

kamarad igorrr je napisao/la:
Dobri moj Pipe, razmisli još malo  Wink  i sačekaj!!!

Ma kazem da "mjerkam". Od mjerkanja do kupovine je ogroman korak.  Embarassed Pitao si za prijelaz u usnik i usnik. Ovo mi se cini najelegantnije rjesenje od svih koje sam vidio. Naravno bilo bi idealno da sama glava lule nije ovako "greza" (sirova) definitivno djeluje kao poluproizvod ili nesto za jednokratnu uporabu.  Laughing
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 22:52

sad ozbiljno pitanje... ako se tako jako navodno grije.... gdje se onda drzi? za usnik? npr ova koju je pipe postavio
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty22.02.14 23:30

Za usnik, vrat ili... azbestne rukavice! Laughing 
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty23.02.14 12:45

Ja ću jedan dan doći k tebi s pršutom, rakijom i dvije tanke duge šibe, e onda dok se ne baciša na posao i dok radiš te šibam, a kad završiš jednu šprancu malo zamezimo i zapalimo. Vidim ja da s balkancima nema drugačije!  bor 
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty23.02.14 12:50

Ja vidio uzorke uživo i... mislim da će biti top  Laughing , a definitivno, radi duple stjenka, moći će se držati i bez azbestne rukavice....Laughing  a tek koji su ukrasi gore  Twisted Evil 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty23.02.14 13:15

Leo je napisao/la:
Ja ću jedan dan doći k tebi s pršutom, rakijom i dvije tanke duge šibe, e onda dok se ne baciša na posao i dok radiš te šibam, a kad završiš jednu šprancu malo zamezimo i zapalimo. Vidim ja da s balkancima nema drugačije!  bor 

Može rakija! Može pršut! Može šiba! Može duhan! Nema na Balkanu ništa bez te magične četvorke!!!
Radi se, ljudi, radi se! pionir Otud i silna pitanja, dvojbe, trojbe i nedoumice!!! Ovo ti je kao da radiš lulu od vrijesa ali da radiš sve naopako, od kraja prema početku  tenkre !!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Iskustva sa keramičkim lulama. Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa keramičkim lulama.   Iskustva sa keramičkim lulama. Empty

[Vrh] Go down
 
Iskustva sa keramičkim lulama.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Iskustva sa Stanwellom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: