Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pitanja koja trebaju odgovore.

Go down 
+5
Leo
Juan da Nova
gstaraz
Chofus
Branislav
9 posters
Autor/icaPoruka
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty27.02.14 18:14

Dakle, posto sam nov u ovom hobiju koji mi polako postaje veoma drag imam neka pitanja vezana za isti.

Kada sam poceo kupio sam dve lule,nisam hteo da potrosim puno para dok ne saznam da li ce mi se svideti tako da sam ove dve platio 800 dinara (7 evra).Kupio sam Stanwell melange i Larsen Sweet aromatic od duvana.
Slike lula:
[You must be registered and logged in to see this link.]

A sad,pitanja..

1.Pre svega, da li pusim previse?  puffy Obicno palim 2 dnevno,nekad 1 a nekad 3.

2.Vec sam se uhodao malo oko pakovanja duvana u lulu te mogu da osetim ukus.Od pocetka pa do polovine ukus je fenomenalan :DAli se posle polovine ukus promeni i dobija na "snazi" i moram reci nije vise tako prijatno.Ono "lazno" paljenje radim sibicama,tampam vrlo lagano(pustim da sama tezina drvenog tampera to odradi) i na svakih 4-6 sekunde povucem 2-3 lagana dima.Jel radim nesto pogresno pa se posle polovine promeni ukus ili je to jednostavno normalno?

3.Kada citam neki review za odredjeni duvan obicno pise da na kraju ostane samo fini beli pepeo,u mom slucaju nije tako.Ostane taj beli pepeo ali ima i duvana koji nije do kraja izgoreo crne boje,lici na mala parceta uglja.Jel je i to normalno ili zavisi od kvaliteta duvana ili pak previse cesto pripaljujem?

4.Kada pusim desava se da lula krklja te moram da je cistim i to po 2-3 puta.Predpostavljam da to zavisi od vlaznosti duvana ili od neceg drugog?

5.Od ovih duvana koji su dostupni u Nis da se kupe nisam probao Stanwell Vanila,Larsen Golden Dream i Clan.Sta mislite o njima?jel vredi da ih probam?

6.Kontaktirao sam jedan tobacco shop u Novi Sad i imaju ove duvane,Amphoru, Tilbury, Borkum Riff, Holger Danske, Mac Baren i Black Gold.Sigurno nemaju od svakog proizvodjaca sve proizvode ali recite mi sta da im trazim,preporucite mi nesto za sta mislite da je bas dobro i sto ce da me odusevi?  lula 

Kada sam trebao da se nadjem sa Sekijem bio sam sprecen (bolovao sam 2 nedelje zbog gripa),on bi mi odgovorio na sve ovo uzivo ali jbg.
Hvala unapred svima koji odvoje malo vremena da mi odgovore na ova moja noobarska (gusterska) pitanja  Very Happy
[Vrh] Go down
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 30
Lokacija : Zagreb

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty27.02.14 18:27

1. Ne. Pusis vise od mene otprilike ali svi pusimo kako nam odgovara, netko lulu tjedno, netko 10 lula dnevno, ako gustas samo naprijed.

2. Duhani i inace mijenjaju okuse tijekom pusenja ali kod vecine aromatika je prisutan taj "pad u okusu" nakon polovice lule, nije do tebe vec do duhana. E sad, nekad to ne smeta, nekad je neugodno, teoretski bi bilo dobro da pusis do kraja al u realnosti vecina ljudi isprazni lulu ako ne na pola onda zadnju cetvrtinu npr.

3. Normalno je da ne popusis bas svaki gram duhana, ostane koja flekica jer se i sam cherry odnosno kolicina duhana koji gori smanjuje na dnu lule te ugasi. Crn je jer je nagoren ali nije u potpunosti izgorio. Opet, potpuno normalno.

4. Karakteristika duhana ali ponekad i lule, s vremena na vrijeme prodji cistacem da pokupi vlagu i ok.

5. i 6. ne bih komentirao jer nemam bas osobnih iskustava napretek a i ukusi su subjektivni. Prolistaj malo po forumu i tobaccoreviewsu ali na kraju krajeva ne mozes znati dok ne probas.

Sretno Smile
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty27.02.14 18:46

1. ne pusis previse... ja stucem 6-7 onakvih lula dnevno

2. mozda pre cesto vuces... ako budes vukao rijedje (sporiji tempo) i duhan ce manje mjenjati okus, no to je pitanje otvoreno za debate...

3. ovisi o nacinu pusenja, pakiranju duhana i kvaliteti lule

4. pre cesto vuces i mozda pre jako, a mozda ti se jos i nije formirao pristojan cake na dnu lule

5. sve vrijedi probati

6. probaj crvenu Amphoru, sivi Borkum Riff Original, i bijeli Mac Baren Scottish

uglavnom sve radis vise manje kako treba... sretno u dalnjem cibucenju Smile
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty27.02.14 19:59

Hvala na odgovorima Smile
Probacu da usporim tempo i navedene duvane  Laughing 
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 1:26

Ne moraš da se cimaš do NS-a kad te duvana imaš i u BG-u kod Nikole a i mislim da su dosta jeftiniji. Čudno da su ti preko telefona to rekli otvoreno, jer ti duvani nisu legalni  jocolor 
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 1:31

Nisu preko telefona vec preko mail-a Smile

A ko je Nikola,jel ima svoj shop,web stranicu?Nesto da saznam sta ima i cene?
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 9:32

1. ne brini
2. nije formiran kejk, par puta puni samo do pola lulu i popuši tako
3. to sa finim bijelim pepelom je mit, meni uvijek ostane na dnu u obliku čepa kao malo neizgorenog duhana i to služi kao filter, kao i kod kamela bez filtera
4. ili lula još nije dobro se uigrala, ili se ti još nisi pa sliniš, opet, ne brini
5. Amphora i Crvena i Smeđa (regular) su odlične, također i MacBareni svi!
Ako misliš brinut, čitaj novine, a lulu puši bez brige i u miru. Poželjno uz špricer ili rakijicu Smile.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 9:41

To s finim bijelim pepelom je takva izmišljotina... Uvijek ostane malo nesagorenog duhana, nikada ne ostane samo pepeo (i prah), a što gstaraz kaže, ovisi i o duhanu i ostalim faktorima.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 9:48

Leo je napisao/la:
1. ne brini
2. nije formiran kejk, par puta puni samo do pola lulu i popuši tako
3. to sa finim bijelim pepelom je mit, meni uvijek ostane na dnu u obliku čepa kao malo neizgorenog duhana i to služi kao filter, kao i kod kamela bez filtera
4. ili lula još nije dobro se uigrala, ili se ti još nisi pa sliniš, opet, ne brini
5. Amphora i Crvena i Smeđa (regular) su odlične, također i MacBareni svi!
Ako misliš brinut, čitaj novine, a lulu puši bez brige i u miru. Poželjno uz špricer ili rakijicu Smile.

+1, (posebno ovo za novine Cool Cool )
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 12:25

više lula manje fuka  bounce  to ne bu bilo dobro
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 14:09

Hvala na odgovorima Smile

Leo,evo sad gledam lulu i nije formiran cake do dna,punim je od sad do pola dok se ne formira  Smile 

A sto se uzivanja uz lulu tice obicno izadjem na terasu,zavalim se,pustim jazz i pustim da me "vode"  Laughing 
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 14:21

Tako i ja upušavam, par puta do pola pa do vrha.  lula 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 19:16

Branislav je napisao/la:
zavalim se,pustim jazz i pustim da me "vode"  Laughing 
To te ja pitam...puši opušten jer ti paše a ne napet jer moraš...i ne gledaj vijesti ili dnevnik dok pušiš lulu Cool
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 19:20

fićo je napisao/la:
Branislav je napisao/la:
zavalim se,pustim jazz i pustim da me "vode"  Laughing 
To te ja pitam...puši opušten jer ti paše a ne napet jer moraš...i ne gledaj vijesti ili dnevnik dok pušiš lulu Cool

...i čitaj forum Cool  Wink 
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty28.02.14 20:21

Citam, postao mi je omiljena jutarnja "rutina" uz kafu  Very Happy 
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty01.03.14 0:23

Branislav je napisao/la:
Nisu preko telefona vec preko mail-a Smile

A ko je Nikola,jel ima svoj shop,web stranicu?Nesto da saznam sta ima i cene?
Nikola je lokalni duvandžija koji drži prodavnicu Sahin u prolazu između Čika Ljubine i Knez Mihajlove. Cene za standardne duvane su iste kao i u Niš. Od nestandardnih, Amfora je 850, MekBareni 1600 a Danhil 1500. Pogledaj teme o BG ili novi forum pipesandsmoke, da ne davimo ovde o beogradskom tržištu.

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty01.03.14 1:11

Hocu,hvala ti puno lula 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanja koja trebaju odgovore. Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja koja trebaju odgovore.   Pitanja koja trebaju odgovore. Empty

[Vrh] Go down
 
Pitanja koja trebaju odgovore.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Predstavljanje i par pitanja:
» Koja je ovo predivna lula?
» Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula
» Koja vrsta u koju zemlju
» koja je ovo lula ?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: