Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Rattray's: Black Mallory

Go down 
+2
pipeclubsi
bayro
6 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty22.03.08 9:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Radi se o bogatom, aromatičnom duhanu koji bez obzira na latakiu koja se osjeća, razvija bogat, pun, rekao bih, slatkast okus...
To je mješavina virginije, latakije i crnog cavendisha koji mu daje tu jednu tamnu, gustu, slatku notu...
Duhan je odlično izbalansiran i svakako se radi o "večernjem duhanu". Osjećaju se tzv. orijentalni duhani koji mu daju stanovitu oštrinu, prije bih rekao prodornost, ali ne u smislu da "grize jezik"
Ja bih ga okarakterizirao kao neku "kariku koja nedostaje" između aromatičnih duhana (ne u danskom smislu naravno,  već prirodno aromatičnih) i  engleskih duhana.
Sinoć mi je uz čaj tako dobro legao da sam dvije lule ovog odličnog duhana popušio i što sam ga više pušio, bio mi je bolji...
No, kao i većinu ostalih  Rattrayevih duhana treba ga ostaviti dan-dva da se osuši, jer je duhan u limenci od 100 g dosta vlažan, pa se tek nakon nekoliko dana  osuši na pravu mjeru  i tek tada razvija svoju pravu bogatu aromu...
Ocjena 4,8/5

P.S. Ima nekih članova naše male zajednice kojima taj duhan nije odgovarao pa su se prnjili i mrdali nosom, čak i duhan blasfemično iz lule izbacivali...Donijeti ću ga na slijedeći naš sastanak pa neka ga probaju kao prvi, a ne  kao treći duhan u tri sata...


Zadnja promjena: bayro; 27.12.16 22:55; ukupno mijenjano 1 put.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty23.03.08 3:01

Dragi moj,evo skoro će 3h ujutro i sav sretan (uspio sam konačno srediti taj hebeni adsl) dimim Rattraysa i dojmovi su drugačiji.U Korzu sam ga zapalio nakon 3 sata pušenja latakia i definitvno mi nije legao,dok mi sad jako paše.Možda mi je mrvicu presladak,no vrlo bogatog okusa.Da je malo više latakie unutra bila bi čista petica.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty23.03.08 13:18

Evo ti jedan savjet Šokre; popodne, tj. sad kad poklopaš bee ,malo prilegni, kasnije si skuhaj čaj (bez šećera) i lagano pijuckaj; može i kava, ali da nije jako zaslađena, ali uz čašu obične vode. Tako će ti se jezik i usna šupljina oporaviti, a čaj će neutralizirati ranije okuse; tako ja uvijek radim kad duhane testiram i činjenica je da mi duhan tada ima drugačiji, autentičniji okus...
Možda bi nove duhane, koje recenziraš stvarno trebalo također probavati u meerschaum luli, jer ona je ipak kamenčina i ne ostaju okusi ranijih duhana (da budem pametan - rezudualne vrijednosti!)... break
To će mi biti prva akvizicija - sad se bacam u deveti stupanj štednje za jednu meerschaumicu - jednostavnu billardicu kakvu Davorin ima...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty08.07.08 21:08

Update: 3 mjeseca kasnije...

Eto, od Richa sam naručio Black Mallory u rinfuzi i mogu samo potvrditi ono što sam pred par mjeseci naspisao; odličan duhan, dapače vrhunski - ona "karika koja nedostaje" između engleskih mješavina i aromatika...Ima u toj mješavini i latakie, no tek toliko da opravda svoje škotsko-englesko porijeklo...Više se osjeća kao room note, nego kod pušenja.
Da, i još nešto - Rich ne mulja! To je isti Black Mallory koji sam kupio pred par mjeseci u Austriji, očito čovjek ima dobre veze sa tvornicama duhana.
Jedino cijena malo "žulja" ali je definitivno isplativiji nego ga kupovati u originalnom pakovanju , uostalom svi imamo limenki i kutija na bacanje!

Rale likes this post

[Vrh] Go down
pipeclubsi
Prva lula
Prva lula
pipeclubsi


Broj postova : 47
Join date : 01.03.2008
Age : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Omiljeni duhani : Black Mallory

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty30.03.19 11:46

Došao je dan, da opet otvorim novu limenku Black Mallory. Uz proljeće otvara mi se nova sezona pušenja na balkonu, jer zbog hladnoće zimi puno manje pušim.
[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro, Sokreos and Rale like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty30.03.19 12:07

Pozdrav! Pa ti si živ i zdrav! Pozdravi Vladimira! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
pipeclubsi
Prva lula
Prva lula
pipeclubsi


Broj postova : 47
Join date : 01.03.2008
Age : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Omiljeni duhani : Black Mallory

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty30.03.19 12:15

Još nešto mrdam, živ sam hehe. Pozdrav!
[Vrh] Go down
Gabrijel
Prva lula
Prva lula
Gabrijel


Broj postova : 16
Join date : 11.03.2021
Age : 49
Lokacija : Slavonski Brod
Omiljeni duhani : MacBaren Mixture Scottish Blend, Peterson Sherlock Holmes, Peterson Irish Oak

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty26.06.22 22:29

Poštovani drugari! Moj omiljeni duhan je McBaren Mixture Scotish Blend, a kako dolazim iz Slavonskog Broda gdje nema baš izbora kupovao sam isključivo njega, međutim njega nestade. Prešao sam na Amphoru Virginia žuta i odličan, nema zamjerke. I morao sam poslom u ZG. Rekoh, idem proučiti šta ima da si kupim. I odlučim se za naslovni Black Mallory, ali ja mrzim latakiju! Lijepo sam ja pročitao recenziju i reko - pa i u mom omiljenom duhanu ima bar zeru latakije. I kupim ja to, dođem u zg bazu i otvorim ja to, o reko, majko mila - latakija. Reko možda se neće tako osjetit kada se puši i evo dođoh kući u Brod, jedva čekao da zapalim! I - duhan prva liga! Jako lijepo je komponiran da nemaš okus latakije same već čitavu simfoniju meni novik prekrasnih okusa! Živili!

bayro, pipeclubsi, Slajs, Polerouter, v.milan and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1216
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty26.06.22 23:27

Primjerice, Moro Cake od TAK-a je usporediv! Oba imaju Cavendish koji izbalansira i ugladi mješavinu pa je doživljaj latakijske komponente drugačiji.

bayro and Gabrijel like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty27.06.22 16:58

Buduć' da sam probao oba duhana više nego nekoliko puta, a o Black Malloryu sam čak i davno pisao recenziju, TAK Moro Cake (ti si me  [You must be registered and logged in to see this link.] nacimao da ga uzmem! bayro ), Moro je intenzivniji sa te Cavendish strane od Mallorya. Kada bih se baš morao odlučiti koji da uzmem u varijanti ili - ili; ipak Mallory, iako su meni Motzekovi duhani prva liga!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs, Vortimejovrh and Gabrijel like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty23.09.22 16:04

E pa, draga braćo po dimu, lulu ne pušim baš svaki dan jer ne stignem zbog raznoraznih obaveza i moja "lampa" nije tak dobro istrenirana kao vaša, pa se k tome i ne smatram previše kompetentnim za recimo nekakvu recenziju duhana i sl.
Uglavnom, u ove dvije nepune godine mog dimnog staža sam probao samo duhane koji su dobavljivi kod nas (na sveopću žalost, al ajde).
S vremenom sam uspio pohvatat kaj je latakija, kaj je oriental, kaj je perique itd. No da ne idem u neke dublje dubioze jučer sam prvi put probao taj famozni Rattrayev Black Mallory...ljudi moji dragi, pa reko " Šta je ovo?!!!"
Pripalim lulu, latakijica, latakijica, aha, latakijica, pa još malo latakije..kad nakon nekih par minuta - BUUUM! Bože pomozi!!!
Sasjeklo me uzduž i poprijeko! Došlo mi je da pojedem i lulu i duhan na žlicu koliko je te slatkoće (virginije i cavendisha pretpostavljam) u zraku bilo. Pun nos orijentala i turčina, a latakijica već viri negdje iza ugla taman kak mi paše, onako, ne prenapadno. Sat vremena čistog raja, barem za mene..🤗
Tolko me izuo iz cipela ovaj duhan da krokse nosim 😁😁😁😁.. i to na prvu lulu.

bayro, pipeclubsi and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2012
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty23.09.22 16:10

odličan duhan i definitivno jedan od najboljih koji se kod nas može kupit uz ashtonov artisan blend i mcconell latakia flake

pipeclubsi and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty23.09.22 16:22

Poslao brata u Havanu u Frankopansku neki dan upravo po Latakia flake kojeg naravno nije bilo..pa reko daj uzmi mi i Black Mallory, a ženskica mu je umjesto Latakia flakea uvalila Latakiu mixture 1848 i rekla; ma to vam je isto!
Pa reko kako može biti isto??? 🙄😤 U 1848 je sastav VA/Lat, a u flakeu BC/Lat i Kentucky..malo se puca pogubila izgleda. Ali, ono kaj meni nije bilo jasno je da na limenci od LM 1848 stoji bočna bijela naljepnica i na njoj otisnuto "flake tobacco", a ono unutra ribbon cut..Netko je gadno izgleda polupao lončiće ili ja nisam dovoljno informiran..No, kako god glavno da je Black Mallory definitivno u vrtuljku..🤗🤗🤗🤗🤗

Slajs and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1216
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty23.09.22 23:35

Ove nove žene u Havani, nažalost, znaju jako malo! Nije od njih za očekivati da su konzumirale te duhane, ali neke bi osnove trebalo, u takvoj specijaliziranoj trgovini, ipak znati. No, to je postao trend u društvu: neprofesionalizam u mnogim djelatnostima. Što se tiče naljepnice, to je očito pogreška dobavljača i također dio neprofesionalnosti!

Black Malory i Latakia Mixture 1848, su neke "srednje" Latakije, a Latakia Flake je sasvim drugačiji duhan: prije svega flake, jačeg i punog okusa, s naglaskom na Kentucky, a ne Latakiju kao što to ime sugerira! Svakako ga treba probati! No, s obzirom na dobavljača mislim da će to biti, možda i od sada nadalje, u potpunosti nemoguće.

bayro, Sokreos, Polerouter and Nikša like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty24.09.22 11:08

Potpisujem sve što je plemeniti Slajs napisao. Javašluk i neprofesionalizam su nažalost posali sveprisutni, pa tako i u našem malom lulaškom svijetu.
Gdje je Goga koja je sve o duhanima znala i to na svoj diskretan i fin način objasnila i preporučila, mladom lulašu, pitam se?
No, tu je forum pa lijepo pitaj  [You must be registered and logged in to see this link.]  sve što ti nije jasno, tu smo, sve pitom svijet i rad' pomoći bratu lulašu! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Branislav, Sokreos, Polerouter, v.milan, Nikša and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17135
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty25.09.22 12:31

PurgerVž je napisao/la:
Poslao brata u Havanu u Frankopansku neki dan upravo po Latakia flake kojeg naravno nije bilo..pa reko daj uzmi mi i Black Mallory, a ženskica mu je umjesto Latakia flakea uvalila Latakiu mixture 1848 i rekla; ma to vam je isto!
Pa reko kako može biti isto??? 🙄😤 U 1848 je sastav VA/Lat, a u flakeu BC/Lat i Kentucky..malo se puca pogubila izgleda. Ali, ono kaj meni nije bilo jasno je da na limenci od LM 1848 stoji bočna bijela naljepnica i na njoj otisnuto "flake tobacco", a ono unutra ribbon cut..Netko je gadno izgleda polupao lončiće ili ja nisam dovoljno informiran..No, kako god glavno da je Black Mallory definitivno u vrtuljku..🤗🤗🤗🤗🤗

Ovo sam negdje pred tri godine napisao. Malo je off topic, ali će pomoći u orijentaciji za ubuduće. Zapravo je naš vrijedni Babaq složio usporednu tablicu, pa ako kome pomogne:

R.McConnel / Dunhill - usporedna nomenklatura:

Barking road - 221b Baker street
Black flake - Dark flake
Boutique blend - Early morning pipe
Covent garden - Nightcap
Flake - Flake
Highgate - De Luxe Navy rolls
Marleybone - My mixture 965
Latakia mixture 1848 - My mixture BB 1938
Notting hill - Standard mixture
Oriental square - Durbar
Paddington - Royal yacht
Oxford street - Standard mixture mellow
Piccadilly circus - London mixture
Ready rubbbed - Ready rubbed
Shakespeare - Ye olde signe
Regent street - Elizabethan mixture
St. James park - Aperitif

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Majka, Sokreos, Polerouter, v.milan, Nikša, PurgerVž, GrⒶna and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty25.09.22 12:35

Baš ju spremio u telefon nedavno.. Hvala! 🍻

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Rattray's: Black Mallory Empty
PostajNaslov: Re: Rattray's: Black Mallory   Rattray's: Black Mallory Empty

[Vrh] Go down
 
Rattray's: Black Mallory
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rasprodaja Rattrays lula
» NOVO!! RATTRAYS I RobertMCConnell HERITAGE USKORO U PRODAJI
» Sail Black
» black diamond
» Sillem's: Black

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: