Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 P-Lip ili Fishtail ?

Go down 
+5
Sarmageddon
kamarad igorrr
samper
foksieloy
gstaraz
9 posters
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 20:32

U čemu je fora Petersonovog P-Lipa u odnosu na standardni Fishtail ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
slika sa pipesandcigars

Šta su želili postiči sa dizajnom P-Lipa, i koja je teorija (i eventualno praksa) oko toga ?


Kažu da se aroma bolje osjeti sa P-Lipom ... ja eto nisam primjetio ?!?

Ako imate kava saznanja ili teorije oko toga, zapišite par redaka pa da uz lulicu profilozofiramo o tome Smile

[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 20:35

foksieloy je napisao/la:
Ja poprilično volim pušiti na svoju plipicu, i fishtail isto imam na rubu usana pa mi je nekako prirodno.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 55
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 21:08

p-lip ima rupicu s gornje strane kako bi dim usmjeravao prema nepcu umjesto prema jeziku. Cilj bi bio smanjiti tongue bite, a sam oblik usnika je napravljen tako da bi trebao bolje lezati u ustima. kada sam kupovao petersonicu, mjerkao sam jednu s p-lipom no na kraju sam ipak uzeo fishtail.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 21:14

Meni p-lip potice lucenje sline ako usnik drzim u ustima dok nesto radim... a vecinu vremena nesto radim Very Happy
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 21:21

meni je nedostatak p-lipa da ne mogu usmjeriti dim di ja želim, moram pre veliki komad usnika staviti u usta, katastrofalno je za čistiti.

Ako moram odabrati dali ću izgoriti nepce ili jezik; radije jezik... prođe za dan dva i gotovo, dok ako nepce opečeš, to booooliiii, i to par dana boli Sad

...no nisam shvatio zašto bi aroma trebala biti bolja sa p-lipom ???
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 21:29

e da.. za cistit je katastrofa

a da je bolja aroma.. napisao sam u onom prije postu: meni je, ALI ovisi koji duhan i iz koje pipe.. nemaju mi svi duhani u svakoj pipi s p-lipom isti okus, ali ima neke (virginija kod mene) koja je vrhunska s tim p-lipom

[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty03.04.14 21:34

A mozda samo markentiska patka!? Ja nisam primjetio razliku u aromama. Aroma se trazi na puno nacina, ispuhivanjemkroz nos, mljackanjem, ponovnim uvlacenjem, i tko zna kako jos a p-lip slabo s tim ima veze. Cool 
Ostavljam mogucnost da sam totalno u krivu, otvorenom.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty04.04.14 5:57

Iskreno ne primjećujem da je aroma bolja. Mislim da je to samo marketinški trik, onako u stilu "ovo je drugačije na našoj luli pa kupite nju umjesto neku od tisuća drugih".

Slično kao ono nekadašnje dunhillovsko "ulje".
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty04.04.14 9:31

Nema tu nikakve razlike u aromi jedina razlika je da moraš ponovo učit pušit lulu,totalni marketinški trik ,barem meni
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty04.04.14 10:07

Iskreno nisam video nikakvu razliku.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty04.04.14 12:17

Neke od mojih prvih lula su bile p-lip i nisam primjetio neku značajnu razliku. Lula je lula, i pušim ih jednako. Kad hoću dulje držati u ustima lulu paše mi p-lip, a kad hožu preusmjeriti dim jednostavno ga ne stavim do kraja u usta nego samo onaj vanjski dio. Nemam neki konačni sud u smislu koje je bolje.
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 55
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty04.04.14 13:57

Sa p-lipom mi se cini da imam bolju kontrolu kada pusim lulu bez drzanja sto se tice dima, hm... bilo mi je neobicno kada sam prvi put pusio lulu sa p-lip(om) jer sam imao cudan osjecaj na nepcu (gornjem) gdje p-lip "salje dim" ali nakon nekog vremena to se izgubilo. Danas sigurno na tri lule sa standardnim usnikom zapalim jednu sa p-lipom i ne vidim bas neku razliku. Ciscenje jest problem ali ne tako strasan stos je u tome da malo svinete sam kraj cistaca. Problem je jedino ako vam cistaci nisu dovoljno tanki na jednom kraju kao sto je slucaj sa nekim kineskim cistacima. Ja osobno sa Vauenovim cistacima nisam nikada imao taj problem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





P-Lip ili Fishtail ? Empty
PostajNaslov: Re: P-Lip ili Fishtail ?   P-Lip ili Fishtail ? Empty

[Vrh] Go down
 
P-Lip ili Fishtail ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: