Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Nova EU direktiva o duhanu

Go down 
+8
Desamp
imnik
PipeCro
milo
sinus
kamarad igorrr
foksieloy
Karlo
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 8:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nova EU direktiva o duhanu stupa na snagu za par dana. Ono što bi lulašima bilo najzanimljivije:

Duhan za lulu je izuzet od zabrane aromatiziranja duhanskih proizvoda. To se može promijeniti ako više mladih počne pušiti lule.

Sva pakiranja cigareta će imati slikovno upozorenje, ali kod pakiranja duhana za lulu svaka država članica može birati hoće li zahtijevati "kombinirano zdravstveno upozorenja sa slikom i tekstom" ili će kao i do sada biti samo "opće upozorenje i dodatni tekst upozorenja". A dana je mogućnosti i da se pojedina država odluči za "generička pakiranja" tako da svi duhani imaju isto pakiranje.

Prekogranična prodaja na daljinu neće biti zabranjena na razini EU, ali pojedine države članice mogu zabraniti takvu prodaju. U tom slučaju trgovci ne smiju opskrbljivati potrošače koji se nalaze u toj državi članici.

Nova direktiva stupa na snagu 19. svibnja 2014. Razdoblje za usklađivanje je dvije godine, što znači da će se većina novih pravila primjenjivati od prve polovice 2016.

Ja sam samo letimično pogledao ono što mi je najzanimljivije, a koga je volja čitati neka klikne: [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovako to izgleda u Australiji
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://piperson.org
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 9:26

Kao što je jednom Bill Hicks rekao:
"Da postoji cigareta koja ubija 3 puta brže ali je ukusnija, ljudi bi stajali u redu da ih kupe."
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 10:53

Stanoviti fini zagrebački gospodin sa uzdignutom rukom i prstima u obliku anusa, bi rekao toj direktivi sve ono što im i ja sada mislim...
A sada me ispričajte idem si napraviti keramičke posude za duhan... sa motivima golih djevica kako jedu grožđe kraj potoka dok se ja iz prikrajka pohotno smješkam.... Very Happy 
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 11:08

Baci slike .. motiva djevica .Koga ovdje interesiraju keramičke posude za duhan!
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 11:17

 
sinus je napisao/la:
Baci slike .. motiva djevica .Koga ovdje interesiraju keramičke posude za duhan!
 Very Happy Very Happy Very Happy 
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 12:01

Ajmo pokrenuti kickstarter projekt za Igora Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 12:07

To je pravi poduzetnički duh! Very Happy 
Samo što ne bi smio prodavati keramičke posude bez da se preko golih djevica lijepe fotografije pregaženih mačaka ili tako nešto Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://piperson.org
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 47
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 14:07

pa nebi bilo slabo ako bi IGORE malo ukrasio lule na onj način ispred desetlječa.
Bijela lula sa modroim grožđem i zelenim listima loze bila bi taman
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 14:33

milo je napisao/la:
pa nebi bilo slabo ako bi IGORE malo ukrasio lule na onj način ispred desetlječa.
Bijela lula sa modroim grožđem i zelenim listima loze bila bi taman

 affraid affraid affraid 
Još da dodam "Pozdrau iz Šmajerskih toplic" umrijet od smjeha 
Ne zahebavaj, Milo, ja sam ozbiljan čovjek i već imam koju sijedu i bole me noge... umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha 
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 47
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 14:50

Dal ne izgleda lijepo
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 47
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 14:51

pa možeš i da umetneš Pozdrav iz Hrvatske samo onda leptiri moraju da imaju bijelo crvenu šahovnicu

[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 47
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 14:52

pa onda prodaješ turistima po paprenoj cijeni
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 15:01

umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha 
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 55
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 15:06

kamarad igorrr je napisao/la:
Stanoviti fini zagrebački gospodin sa uzdignutom rukom i prstima u obliku anusa, bi rekao toj direktivi sve ono što im i ja sada mislim...
A sada me ispričajte idem si napraviti keramičke posude za duhan... sa motivima golih djevica kako jedu grožđe kraj potoka dok se ja iz prikrajka pohotno smješkam.... Very Happy 

Ovakvo nesto ??

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 16:01

To Pipe, beštijo!!!!
Samo umjesto ovog Fausta nacrtat ću nešto ljepše... sebe recimo... sa lulom u čvaljama!!! Very Happy
U stvari to je Pan, ma i njega ću izbacit... Cool 


Zadnja promjena: kamarad igorrr; 15.05.14 17:53; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 16:44

sinus je napisao/la:
Baci slike .. motiva djevica .Koga ovdje interesiraju keramičke posude za duhan!

 Cool Cool Cool 
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 56
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 16:46

Ovako to izgleda u Australiji
[You must be registered and logged in to see this image.][/quote]
Koliko vidim ovo su nalepnice, ako to svi primene makar na konzervama, onda je lako, daju se skinuti.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 17:41

Kako to utječe na forum ???
...naime, svaka druga tema na ovom forumu se na neki način može interpretirati kao reklama za duhan...

nisam si uzeo vremena da malo istražim tu problematiku, ali na oko mi izgleda tu postoji određen konflikt slobode izražavanja, javnog oglašavanja i još par tih termina...
- sloboda izražavanja ti garantira da možeš spominjati duhane u kakvom god kontekstu želiš, ali sa druge strane ovakve direktive (zakoni) ti zabranjuju to isto...
Koj zakon je iznad kojeg zakona u EU ?

(ps.
možda referendum za izlazak iz EU ?!?  :sex:
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 17:58

Više je mene strah "naljepnice"  koja stoji ispod konzerve EMP ,i na kojoj piše $44,30 !!
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 18:08

Zakon sa iznimkama!!! Cool 
Npr.
Možeš je*at al ga ne smiješ stavit nuter... Shocked  Laughing 
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 18:59

gstaraz je napisao/la:
Kako to utječe na forum ???
...naime, svaka druga tema na ovom forumu se na neki način može interpretirati kao reklama za duhan...

nisam si uzeo vremena da malo istražim tu problematiku, ali na oko mi izgleda tu postoji određen konflikt slobode izražavanja, javnog oglašavanja i još par tih termina...
- sloboda izražavanja ti garantira da možeš spominjati duhane u kakvom god kontekstu želiš, ali sa druge strane ovakve direktive (zakoni) ti zabranjuju to isto... 

Zakon kaže:
Objavljivanje podataka o kakvoći i drugim svojstvima duhanskih proizvoda u stručnim knjigama, časopisima i drugim stručnim publikacijama namijenjenim obavješćivanju proizvođača ili prodavača tih proizvoda ne smatra se oglašavanjem u smislu ovoga Zakona.
Ovaj forum je stručna publikacija pa možemo slobodno pričati o svojstvima duhanskih proizvoda.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 19:16

Od kuda to da je ovaj forum "Stručna publikacija" ... mislim da ne spada ni pod tercijarne publikacije. (Forum po definiciji nije nikakva publikacija koliko ja znam)

...a usput, koliko vidim, ova direktiva ide baš u smjeru poklapanja ovog zakona kojeg si ti citirao... ?!?
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 21:52

sinus je napisao/la:
Više je mene strah "naljepnice"  koja stoji ispod konzerve EMP ,i na kojoj piše $44,30 !!

I mene ona plasi.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 22:22

Ma tko ih šljivi.... EU je leglo birokrata koji se zabavljaju dokazaujući da je šupak okrugli.... moje skromno mišljenje  Laughing  Nije bitno što je na kutiji, ono ispod kutije, CIJENA, mi je privuklo pažnju... affraid 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty15.05.14 22:45

U Dublinu je EMP trenutno 22 Eura, tako da eto, vjerujem da će za kratko vrijeme cijena i tu da bude "na nivou"...

a sad... za 50 grama duhana dati 20 ili 30 eura i nije tolika razlika... apsurdno je i jedno i drugo, samo što je jedno malo apsurdnije od drugoga...

@Davorine:
Je, ali problem je šta ti oni kroje "pravila ponašanja"... ko ih šljivi i nije baš najbolji moto za konfrontaciju sa tim problemom ...
Dokazali su da je šupak okrugli; e, a sad ih treba stjerat u taj okrugli šupak i dobro ga začepit da nebi slučajno izvirili iz njega. (trenutna situacija je da smo mi ti koji izvirujemo iz tog šupka na žalost Sad)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nova EU direktiva o duhanu Empty
PostajNaslov: Re: Nova EU direktiva o duhanu   Nova EU direktiva o duhanu Empty

[Vrh] Go down
 
Nova EU direktiva o duhanu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Izlozba o duhanu - Zagreb
» Nova s buvljaka
» Nova akvizicija!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: