Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 bolja alternativa denicotea kristalima

Go down 
+3
Keko
picipl
samper
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty10.03.15 13:25

Dakle, ovako: većina mojih lula je s filterom i to mi odgovara u potpunosti. Ipak, imam jednu meerschaum lulu, koja je, kao što je i uobičajeno, bez filtera, jer bi sam meer trebao biti dovoljan da riješi problem kondenzata i eventualnih "oštrih rubova" duhana. Apsolutno mi je jasno da neki za filtere na žele ni čuti, pa ovo pišem za one kojima filteri inače pašu.
Probao sam razne duhane u toj meerici (virginije, burlaye, orientale,latakiju,aromatike,perique) sa i bez denicotea kristala, ali meni se svejedno  duhan ponekad čini pregrub a povremeno mi se javlja nesto kondenzata. meerschaum granulata nemam u blizini za kupiti, iako nekako nisam uvjeren da bi rezultati bili znacajno drukčiji.
Da više ne duljim, napravio sam sljedeće: otvorio jedan vauen filter i istresao ugljene štapiće u žarnicu. puno su sitniji od kristala pa formiraju puno ravnomjerniji sloj na dnu lule čime puno bolje i filtriraju.
Nakon nekoliko popušenih lula mogu reći da sam izuzetno zadovoljan rezultatom: zračni protok nije oslabio, štapići su dovoljno teški a opet male površine pa ih prilikom pušenja ne povlačim prema usniku, povremena gruboća je omekšala gotovo kao i kod filter lula, a kondenzat se smanjio.
Napominjem da su ovi štapići (vauen) bez ugljene prašine, jer neki filteri imaju dosta prašine (čini mi se denicotea).
Također, lula je od pravog bloka, nije prešana prašina, i polubentica je.
Eto, možda nekome pomogne...
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty11.03.15 14:44

Interesantno, treba probati iako

po meni kondenzat nastaje isključivo zbog fizikalnih zakona prilikom hlađenja dima obogaćenog s vlagom iz duhana ili zraka, to pak znači da se kondenzat stvara iz dima i iza filtera što je sigurno svatko osjetio, iako većinom imam lule s filterom nisam uspio riješiti kondenzat koliko god se trudio,
jedini spas je u laganom-sporom pušenju što je i sama bit,

jednako ne mogu reći da lule bez filtera rade više kondenzata,
ne mogu reći ni da je dim hladniji u lulama s filterom,
ne mogu reći ni da meerice dovoljno upijaju kondenzat, slične su po tome drugim lulama (možda nemam dovoljno kvalitetne/porozne),

sigurno je i po meni da je dim blaži poslije aktivnog filtera te nemam posebni doživljaj gubljenja/promjene kvalitete/okusa duhana
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty12.03.15 15:25

Što se meerice tiče, očekivao sam i ja da će doista bolje upijati kondenzat od vrijesa, ali nemam ni ja takav dojam (usporedbe radi, probavao sam svoje filter lule od vrijesa pušiti bez filtera). Uz isti duhan, sve se svodi na nepresabijanje duhana, polako pušenje i ne puhanja/disanja u usnik. A probao sam i onaj trik s lijepljenjem jezika Smile za meericu, dakle ova meerica je prava i trebala bi doista učas posrkati svu moguću vlagu, koje istini za volju doista ima malo i to ne uvijek.
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 18:37

Eto, nakon duzeg vremena da dodam jos nesto... Prvo, pisem s mobitela pa cu biti kratak. S obzirom da mi je malo bez veze otvarati gotove filtere, nabavio sam aktivni ugljen u stapicima za akvarije. Deblji su od onih u filteru ali sam jako zadovoljan rezultatom, a cijena je vise nego povoljna jer je i pakiranje od nekih pola kg. Kupio sam u lokalnom akvarium shopu, ali mislim da to nece biti problem ni u ostalim. Jos jednom: rezultati su veoma dobri i mericu pusim iskljucivo s njima.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 19:08

I pijesak za mačke je odličan! To ti je isto magnezijev silikat i jedan naš ugledni član sumo ga je uredno koristio!
Osim toga, pakovanje mu je dugo trajalo (3 kg)!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 19:12

bayro je napisao/la:
I pijesak za mačke je odličan! To ti je isto magnezijev silikat i jedan naš ugledni član sumo ga je uredno koristio!
Osim toga, pakovanje mu je dugo trajalo (3 kg)!

Dok mu mačke nisu zapišale sve lule Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 19:19

Keko, idi vrit! Ovako se nisam odavno nasmijao! umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha
Zapravo, još se smijem!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 19:24

Nije loša ideja sa ugljenom za akvarije. Možeš na njega staviti npr. gavuna ili giricu, zatim navy flake i usput padne marenda vatrica

Samper, bez ljutnje...šalim se samo!
Pušim bez filtera tako da se više ne miješam.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 19:27

Sve  pet, nemoj da te nas dvojica obeshrabrimo! I ja pušim bez tih piz...darija, a ti samo po svom! Tko zna, možda ćeš to jednog dana i patentirati!
Samo naprijed! Iako ideja sa gavunima i gricama nije loša! vatrica

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:09

Eto bayro, čovjek se nakon dugo vremena ušteka kako bi s nama podijelio nova iskustva, sretan, a ti sve rashebeš Exclamation Shocked

A ovo sa gavunom valja probati, sad imaš Delimano lulu..He, he, Delimano, Sv. Nedjelja Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:16

Pusti ti to!
Ja sam u godinama kad mi treba i Walkmaxice  i Delimano i nadmadrac "Dormeo"!
Kako je jedan moj frend rekao, "Kad ujutro stenjem dok se dižem iz kreveta to nije zato što mi je muka ići raditi, nego što me kosti bole!"
I što više mislim o toj njegovoj umotovorini, to sve više vidim da je u pravu! bayro
A "Delimano" lula - model "Jagnjić brdo" je mrak!
I nikome ja nisam raz...***** koncepciju! Neka čovac piše!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:34

Bole tebe kosti ujutro iz drugog razloga, Walkmax i Dormeo koristiš iz istog, a nastavak slijedi u Nehaju. Mad

Već imam sliku kako to radiš u Walkmaxicama...Nice Rolling Eyes
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:38

Ma nema ljutnje, smijeh je lijek... Neka je takvih postova cim vise, ali ja sam ipak zadovoljan s mojom umotvorinom!
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:40

samper je napisao/la:
Ma nema ljutnje, smijeh je lijek... Neka je takvih postova cim vise, ali ja sam ipak zadovoljan s mojom umotvorinom!

To mi je drago...Živio piva
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:51

U principu ima logike ta samperova umotvorina, ako se ugljen stavi na dno žarnice može se ponašati ko filter od aktivnog ugljena, a aktivni ugljen je aktivni ugljen, bio on akvaristički, filterski ili carbomed za smirivanje želučanih ili crijevnih tegoba. Trebao bi odrađivati isti posao.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 20:59

Rakija je napisao/la:
U principu ima logike ta samperova umotvorina, ako se ugljen stavi na dno žarnice može se ponašati ko filter od aktivnog ugljena, a aktivni ugljen je aktivni ugljen, bio on akvaristički, filterski ili carbomed za smirivanje želučanih  ili crijevnih tegoba. Trebao bi odrađivati isti posao.

Ovako ili onako, uvijek završimo na nekom sra...nju! umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:02

Znam za medicinski ugljen (carbo medicinalis), daje se u akutnoj fazi trovanja preko usta. Dakle, veže na sebe otrovne supstance. Uzet ću par tableta, izdrobiti i probati..
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:18

Zar ne mislite da bi možda mogao biti problem sa ugljenom da se zapali i polako tinja... pa malo oslobodi CO i tako to... Shocked ali sigurno da će svaki duhan imati šmek Latakijskog... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:23

Davorin je napisao/la:
Zar ne mislite da bi možda mogao biti problem sa ugljenom da se zapali i polako tinja... pa malo oslobodi CO i tako to... Shocked ali sigurno da će svaki duhan imati šmek Latakijskog... Rolling Eyes

Da, vidiš, u pravu si. Ali CO je tak i tak plin bez mirisa i okusa, tako da se neće ništa osjetiti. Kažu hitnjaci...Vidi lulaša, izgleda kao da je živ Shocked
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:27

tenkre da tako nešto affraid
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:44

hmmmm... možda smo upravo na tragu recepta za instant latakiju... umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:52

A zašto nema Mladunca??? pop
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 21:57

Prdnuo u čabar.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 22:05

Napunio Sessinu prostitutku i ošo...
Sjećate se one lule?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty08.01.16 22:10

Kak' ne! Crno-crvena ofarbana klocna! Kasnije je prčkao po njoj sam i naravno upropastio je do kraja. Na koncu su je njegove mačka zapišale! I nema ga više... sumo



bolja alternativa denicotea kristalima W7bot2

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion


Zadnja promjena: bayro; 08.01.16 22:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content





bolja alternativa denicotea kristalima Empty
PostajNaslov: Re: bolja alternativa denicotea kristalima   bolja alternativa denicotea kristalima Empty

[Vrh] Go down
 
bolja alternativa denicotea kristalima
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Denicotea
» Denicotea pipes

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: