Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Billiard vs. Bent...

Go down 
+2
bayro
Keko
6 posters
Autor/icaPoruka
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 62
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty23.05.16 9:49

Nakon dugog lulaškog staža, povećeg broja lula, uvijek mi se "nametalo" pitanje...Koje se lule bolje puše??
Upoznavši veliki broj lulaša, a znamo koliko su ukusi različiti, osobno sam došao do zaključka da se ravne lule "bolje" puše. Onomad sam se čudio npr. jednom našem istaknutom pušaču lula, ex ambasadoru i po meni najvećem stručnjaku za arabistiku, Danijelu Bućanu, koji puši samo billiardice.
Zašto, pa bentice su puno ljepše!?
Kako sam do nedavno bio "uskračen" za kanađanke, a u ožujku u Stankovu sam dobio svoju prvu (Grga kissy), te sam jučer bio brz i od Sarme ubo još dvije, jednostavno sam oduševljen, prvo vizualno...puno drveta a malo plastike, drugo, puno puno manje je tu kondenzata. Hladan dim kako kažu.

A Vi dragi lulaši, drugovi i komunisti, kakvi su Vaši dojmovi??
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty23.05.16 10:09

Ima istine u tome što pišeš. Manje kondenzata, " hladni dim", sve to stoji. I meni su billardice drage.

No, kako je dosta vremena provedem za stolom ne računalu ili čitajući, bentice mi tada ipak bolje legnu, jer imam običaj držati lulu u zubima ( svojim), to mi vilica odrveni ako je kanađanka recimo u pitanju.
No sve je to zapravo način i stil života.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 1:29

Keko je napisao/la:

Kako sam do nedavno bio "uskračen" za kanađanke, a u ožujku u Stankovu sam dobio svoju prvu (Grga kissy), te sam jučer bio brz i od Sarme ubo još dvije, jednostavno sam oduševljen, prvo vizualno...puno drveta a malo plastike, drugo, puno puno manje je tu kondenzata. Hladan dim kako kažu.

A Vi dragi lulaši, drugovi i komunisti, kakvi su Vaši dojmovi??
[You must be registered and logged in to see this image.]

inace, za mene vec dugo vremena ne postoje druge lule osim kanadjanki i njihovih blizih rodica, zao mi je samo sto nas cestiti Papa Štrumf nikako da odradi par komada!
Wink

a sjecam se dana (mnozina) kad sam pocinjao, nisam niti gledao druge lule osim bentica i raznih varijacija. OK, i sad ne bih imao nista protiv 1/4 bentice ali to je najdalje sto se tice "bentanja".
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 15:25

Billiardice, i izvedno od toga. ( eventualno, blage bentice, recimo ne više od 30o) Na kraju kod mene su u torbi uvijek tri Bing Crosby Laughing Tako da grga nisi u pravu Rolling Eyes Kako moje proizvodnja više i nije samo hobby, ipak se moram prilagoditi tržištu Shocked Inače jedna od meni manje lijepih i interesantnih je ooumPaulica. a sada vidiš... neki se kunu u njih...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 15:41

evo i dokaza... dio moje kolekcije Laughing ( nije mi se vadilo stvari iz torbe ) Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 18:48

Ček, ček... ti to vučeš u torbi koja stoji tamo na podu pored mene? Zanimljiva informacija! bounce
Vidim ja da će te lule proći kao i Dreierovi upaljači! umrijet od smjeha
A o mađaricama i Oom Paulicama - sve najbolje! To je vrhunski shape!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 19:38

ma ne... ima toga još, samo mi se nije vadilo iz torbe za slikanje Twisted Evil Ježiga, gori sam od Toma, ne našega, nego onoga iz KKK Twisted Evil
A inače uvijek na lulašenje nosim 10 - 12 lula, da se nađe Shocked
Da nismo OT, nije čudno da se billiardice "najlakše " puše. Najmanji je otpor u ravnoj cijevi, čim ima koljena, stvari se mijenjaju... Neki gospodin Bernulli je imao mišljenje o tome. Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 20:40

Shvatio sam o kojem Tomu pišeš, to mi je jasno, naš Tom je micica!punk
A da se billardice lakše puše, to i bog vidi, ne treba se za to završavati faks!
Iako ja jako rado i često pušim mađarice ili Oom Paulice i ne dam na njih! To su odlične lule! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 20:55

pa naravno da su odlične, tj imaju svoje prednosti. I meni koji put odgovora jako zavijena lula, da je držim u čvaljama. U radionici, dok radim, su sve samo bentice Shocked
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 21:06

E, to ti  ja kažem! Kako sam ja obično za radnim stolom ili za računalom, meni samo bentica dolazi u obzir, nekako mi je draga moja vlastita mandibula! A volim pipu u čvaljama držati! Laughing
A može i meerica eventualno!
[Vrh] Go down
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 21:40

Do nedavno su mi billiard bile broj 1 , ali u zadnje vrijeme preferiram bent , zbog drzanja u zubima , od billiarda bi eventualno nabavio neki spigot....
[Vrh] Go down
dejan68ks
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
dejan68ks


Broj postova : 192
Join date : 07.11.2015
Age : 55
Lokacija : Kruševac

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty24.05.16 22:04

Poštovane kolege pošto se ukusi razlikuju ja sam spreman sve bentice koje imate a ne koristite da prihvatim i da o njima vodim brigu obećavam i to javno lol! neću se žaliti na težinu pušenja istih Very Happy šalu na stranu moram da se složim sa svima Vama da mu nekako bentice i dodju nekako kao "radne" lule bilo da se radi za tokarskim strojem, čita, piše ili bilo šta drugo, padaju na dole i ne smetaju a tu su, a mislim da nekako i veću zapreminu imaju bar ove koje imam ja. Sa druge strane tako mi se namestilo u kupovini da sve biliardice imaju stinger, slučajno prilikom čišćenja jedne nisam ga vratio i shvatio da bez njega je dim skoro stalno hladan, eh to pusto iskustvo tek sledi ali sreća pa ima od koga naučiti i bez grešaka Smile
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty25.05.16 6:14

Imam jednu bent koja se puši kao i billard/canadian pa možda čak i bolje, a to je kroker Very Happy
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty25.05.16 15:21

foksieloy je napisao/la:
Imam jednu bent koja se puši kao i billard/canadian pa možda čak i bolje, a to je kroker Very Happy

Potpisujem! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Billiard vs. Bent... Empty
PostajNaslov: Re: Billiard vs. Bent...   Billiard vs. Bent... Empty

[Vrh] Go down
 
Billiard vs. Bent...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» billiard
» Smooth billiard

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: