Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj

Go down 
+12
Leo
kamarad igorrr
Rakija
paludamentum
Sarmageddon
ssekir75
leonhardy
jam.hadar
bayro
Davorin
foksieloy
G.S.Patton
16 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty29.11.16 17:15

Znam da smo o ovoj temi dosta diskutirali ovdje na forumu (a siguran sam da ste o tome razgovarali na zajednickim druzenjima), no pod razlicitim topicima (prodaja preko interneta i razno).

Stoga otvaram ovu temu, a i stoga jer (kao i uvijek) zanima vase misljenje o tome zbog cega dobavljaci ne uvoze duhane za lulu u onim kolicinama i u onolikom izboru koji bi zadovoljio nase trziste.

Naime, misljenja sam kako bi, usprkos nesto visim mogucim cijenama, jos uvijek bilo interesenata za kupnju vise vrsta i marki duhana za lulu nego sto ga sada ima na trzistu. Ja sam osobno spremniji dati koju kunu vise za piksu dobrog duhana u Zagrebu, nego potezati zbog toga do Graza (osim ako se ide usput, ili se ide u dobrom drustvu, naravno!), ili istrazivati mogucnosti narucivanja po bespucima interneta (sto u posljednje vrijeme biva sve teze i teze, koliko citam...)

Pretpostavljam kako se ovdje jednostavno radi o lijenosti nasih dobavljaca i mogucnosti za relativno minornu zaradu, pa im se ne da za..bavati s uvozom duhana za lule. Postoji li mozda jos neki razlog?

A postoji li mozda netko tko bi se htio, netko tko se vec bavi uvozom i trgovinom, cisto onako iz covjekoljublja i lulo-pusaco-ljublja (ha, koji pojam!), bez ocekivanja enormne zarade u kratkom roku, pozabaviti uvozom vise vrsta i marki duhana za lulu?

Evo, par stvari za razmislit i prodiskutirat...lijepi pozdrav od mene!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty29.11.16 17:16

Svaki proizvođač očekuje minimalne količine koje naše tržište ne pokriva.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty29.11.16 17:22

foksieloy je napisao/la:
Svaki proizvođač očekuje minimalne količine koje naše tržište ne pokriva.

Ma kuzim ja tu "trzisnu ekonomiju" (vraga kuzim, al ok...), no, svejedno bi bilo lijepo da u Zagrebu imamo malo vecu ponudu, pa i po (malo) vecim cijenama nego drugdje u Europama i svjetovima...

Kak se to isplati primjerice Cesima ili Madjarima? Kaj se u Pesti ili Pragu prodaje tolko toga vise nego kod nas?
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty29.11.16 17:36

Recimo da imam dosta iskustva, jer sam bio u prijateljskim odnosima s jednim velikim dobavljačem ( Satellit ) kojega smo čak i nacimali da uvozi za nas Stanislawove duhane...

Prvo, količine koje se prodaju su jednostavno premale. Dobit na jednoj vrećici Balkan Latakije je bio oko kune... Rolling Eyes Najveći dio su davanja, koja su onda bila cca 65 % ukupno.... ( sada su valjda i puno veća )

Naš vajni sustav uvoza, traži od uvoznika da podmiri SVA davanja u roku od nekoliko dana, po uvozu. ( onih 65-70% plus troškovi špedicije, carinika ( naravno janjetina uključena Laughing ) carinskog skladišta itd... Naravno da radi svih količina i troškova istih, mora se uvesti veća količina. Kada će je uspjeti prodati, a da ne kažem naplatiti, to nikoga od državnih birokrata ne zanima.

Ukratko, kada bilo koji uvoznik napravi svoju računicu, ona je NEGATIVNA.

Tako da baš nije za očekivati nove duhane ( a ni stare ) na našim policama... Da u Češkoj i Mađarskoj se više prodaju. a što je važnije, imaju manje restriktivan sustav prema malim poduzetnicima ...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty29.11.16 17:40

G.S.Patton je napisao/la:

Kak se to isplati primjerice Cesima ili Madjarima? Kaj se u Pesti ili Pragu prodaje tolko toga vise nego kod nas?

Mislim da da....Mislim isključivo na odnos broja stanovnika i broj pušača lule. Ipak su to zemlje s bogatom i dugaćkom lulaškom tradicijom, koju ni komunizam nije uspio zatrti.
Uostalom, a toga se i sam sjećaš - iz ČSSR i DDR-a su dolazile one "Real Briar" lule od albanskog vrijesa, koje smo prvo pušili, onda im se sprdali, da bi na koncu ipak shvatili da se radi o odličnim lulama
Mudrome dosta! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty29.11.16 18:45

Ok, društvo....mislim da sam shvatio (u stvari, mislim da mi je zapravo i prije nego sto sam postavio pitanje, bilo i samome jasno o čemu se tu radi...).

Kako sam po prirodi nepopravljivi optimista (pri nama bi rekli bedacek bedasti Smile ), ne gubim nadu da bu bolje....em su u drugoj temi spominjani Fritz lepo napisali...nigdar ni tak bilo, da nekak ni bilo...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty30.11.16 11:48

Ma kada sve zbrojis i nije tako lose... Laughing Na nasim druzenjima u klubu, a kako vidim i na forumu, nitko bas ne place da nema duhana Cool Uz sve ostalo postoji i lulaska solidarnost, kao u proslosti zajednicke nabavke duhana, probanje novih duhana/ mjesavina u klubu itd.... Nebumo propali... Smile
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 844
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty30.11.16 11:54

Slažem se s Davorinom, uvijek se nekako snađemo. Na kraju, nije lula kruh pa da ga mora bit...
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty30.11.16 13:07

..taman htjedoh postavit takvo pitanje glede nabavke duhana...
..mozda bi mogli kolege lulaši iz susjednih republ...pardon, država iz regiona malo prodefilirati po njihovim tabakerijama i malo nas informirati o njihovoj ponudi (...bez obzira kakva je?)Cool
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty30.11.16 17:47

ovde kod nas ne valja ništa! legalno se nabavlja samo wo larsen golden dream (koji ja zovem pomada za ruke) i sweet aromatic (po meni jedino upotrebljivo), zatim stanwell melange i vanilla. i naravno clan (ispominjao mu se ja sve familije uzduž i poporeko Mad ) povremeno se na beogradskom aerodromu na fri šopu može nabosti crvena amfora i danhilovo sveto trojstvo. to isto moguće je povremeno naći po beogradskim radnjama. ključna reč povremeno. van beograda prava je sreća ako nađeš i ovo iz legalne ponude... tako da kad vidim šta sve ima kod vas dođe mi da prolajem od muke.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty30.11.16 18:17

jam.hadar je napisao/la:
Slažem se s Davorinom, uvijek se nekako snađemo. Na kraju, nije lula kruh pa da ga mora bit...

Duhan i lula JESU kruh i mora ga biti! No, kako reče naš General; uvijek se mi snađemo nekako, a stari Fric: "Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu!"
Uostalom kada smo Davorin i ja  davno kretali u ovu avanturu i nije bilo ničega osim senzacionalonog asortimana Fabrike duvana iz Zrenjanina i DDR lula, sve ostalo bio je šverc.
A vidi nas sad! Lipi, črleni i debeli!

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty30.11.16 18:22

i s pravom zastavom, ( koja više nije moguće legalno kupiti u SAD, ) u stvari valjda će sada i biti Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 11:13

Najbolja fora sa tom zastavom, u tom obliku kojem ju danas rade, da u nijednom trenu nije bila zastava južnjaka, niti njihove vojske. Very Happy

Vojska je imala pravokutnu verziju, a država nije nikad imala takvu zastavu.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 12:31

Istina. Ovo je neki bastard. Inače je Jug imao tri zastave od 1861. do 1865., u druge dvije je bio element Andrijinog križa, a pravokutna im je bila ratna zastava, baš kao i Bonny Blue.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 12:43

Povratak na temu: mozda bi neko od uvazenih clanova pokrenuo j.d.o.o. za prodaju duhana, lula i lulaskog pribora Smile
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 13:13

Sir Sarma j.d.o.o. "Hallo Bing, kako brat?"
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 13:16

...kad bih dobio 7.na lotu...garant bi se krenuo bavit time...pa makar i sva davanja platio avansom.. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 13:21

..a sta je sa susjedstvom iz regiona...nitko da nas informira o ponudi (...osim sekirčeta!)....BIH,CG,MK,SLO,HU,DDR,SSSR... Laughing
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 13:36

leonhardy je napisao/la:
..a sta je sa susjedstvom iz regiona...nitko da nas informira o ponudi (...osim  sekirčeta!)....BIH,CG,MK,SLO,HU,DDR,SSSR... Laughing

sto se mene tice ovo je mlacenje prazne slame - nebrojeno puta je pisano o tome kako je stanje LOSE - ipak, dovoljan je jedan letimican pregled foruma da se vidi kako vecina posjeduje obilje duhana ukljucujuci i mene samoga

DAKLE: smokingpipes.com do 20$ ili Graz i eventualno tu i tamo ako naletis na MB po kioscima
TO JE TO! Takav modus operandi je meni donio apsolutno sve sto sam htio probati i sa studentskim primanjima sam izdrzao platiti sve
Batali ostalo ako bas hoces po susjedski
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 15:20

foksieloy je napisao/la:
Sir Sarma j.d.o.o. "Hallo Bing, kako brat?"

Halo bing već postoji ili je postojao Smile

Ali potpisujem da bi Sarma bio idealan kandidat za to.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty01.12.16 20:05

foksieloy je napisao/la:
Najbolja fora sa tom zastavom, u tom obliku kojem ju danas rade, da u nijednom trenu nije bila zastava južnjaka, niti njihove vojske. Very Happy

Vojska je imala pravokutnu verziju, a država nije nikad imala takvu zastavu.

mornarička Cool
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty02.12.16 1:29

Istina! Samo, jadna im je mornarica bila!
No to nikad nije bila državna zastava.
Prva le ličila na austrijsku sa zvijezdicama u gornjem lijevom plavom polju, druge dvije su bile bijele sa ovom zastavom (samo kvadratnom) u gornjem lijevom polju, s time da je posljednja od 1864- - 1865. imala i crvenu vertikalnu liniju na desnom kraju.
Naime, maturirao sam (a kasnije i diplomski pisao) upravo na temu Američkog građanskog rata.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 844
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty02.12.16 8:18

bayro je napisao/la:


A vidi nas sad! Lipi, črleni i debeli!

...i još sto godina u zdravlju dimili!  Laughing

[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty02.12.16 8:42

bayro je napisao/la:

Naime, maturirao sam (a kasnije i diplomski pisao) upravo na temu Američkog građanskog rata.

je to išlo bar cca ovako:



umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty02.12.16 10:10

bayro je napisao/la:
Istina! Samo, jadna im je mornarica bila!
No to nikad nije bila državna zastava.
Prva le ličila na austrijsku sa zvijezdicama u gornjem lijevom plavom polju, druge dvije su bile bijele sa ovom zastavom (samo kvadratnom) u gornjem lijevom polju, s time da je posljednja od 1864- - 1865. imala i crvenu vertikalnu liniju na desnom kraju.
Naime, maturirao sam (a kasnije i diplomski pisao) upravo na temu Američkog građanskog rata.

Hm!!! A ja sam bio uvjeren da si ga ti pokrenuo lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj   Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj Empty

[Vrh] Go down
 
Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prodaja Petersona
» Standard pisanja recenzija duhana na forumu ''Dim Lule''
» Top X duhana...
» Standard pisanja recenzija duhana na forumu ''Dim Lule''

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: