Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule

Go down 
+13
Branislav
Sokreos
Vander
milo
dejan68ks
bayro
oliohardi
sr_ki
Antiša
foksieloy
wranjo123
leonhardy
Rakija
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 9:50

Slažem se s bayrom... istina, imam toliko lula, da ako i neka uhvati "duha" ima vremena da je napusti prije nove upotrebe pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 2235064407 ali potpuno podržavam i one koji imaju lulu za svaku vrst duhana... prijatelji u Americi, skoro isključivo kupuju morte radi Engleza/ Latakijskih mješavina. Dapače tvrde da su latakije puno bolje iz morte... što može imati istine. Kad radim tamnu morta lulu, u radionici je miris latakije Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 12:38

To definitivno stoji!
Latakijski duhani imaju sasvim drugi ukus (okus) iz tamne morte, nego iz vrijesa. Meer je opet priča za sebe.

No, svatko prema svom guštu! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 12:58

A je li vama bolji okus latakije iz morte ili vrijesa? Naime, osobno mortu još nisam probao, ali mi je općenito gotovo sve bolje iz meera nego iz vrijesa.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 13:31

Meni je pak obrnuto, skoro sve mi je bolje od meera. Morta je dosta neutralna, dok dobar vrijes doda jos neki poseban okus. Meer mi kao oslabi okus, a to mi u vecini slucajeva ne odgovara.
Sto se tice teme, pusim nearomatike tako da nemam posebne lule. Jedino jake perique blendove pusim iz manjih lula, ali ne osjetim ghost.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 13:52

wranjo123 je napisao/la:
Meer mi kao oslabi okus, a to mi u vecini slucajeva ne odgovara.

Stvarno zanimljivo! Meni je u meeru u principu svaki duhan "čišći" i jasnije osjetim aromu. Zanimljivo kako imamo pa i posve različita iskustva! Cool

No, ja dobrim dijelom koristim i filter, s iznimkom engleskih mješavina koje često pušim bez filtera! Opet, duhan mi je redovito ukusniji u meeru i kad ne koristim filter.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 18:51

Ovo je kompleksna tema. Pokušao sam s posvećivanjem lula samo jednoj vrsti duhana, no to nosi i svoje nedostatke. Tako se dogodi da slučajno zapalim latakiju u virdžinijskoj luli i eto iznenađenja kao stvorena za latakije, a bila je posvećena virdžiniji. Treba svaku probati na sve pa vidjeti što kojoj luli odgovara.
S oduhovljenim (ghost) lulama nemam problema, baš je i ugodan spoj ponekad.
U meeru se sve bolje osjeti i nijanse i okusi duhana. Morta ima svoj karakterističan okus. Kuruznjače mi zaslade svaki duhan i posebno ih volim za burley i virdžinije.

bayro and Slajs like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 23:08

[You must be registered and logged in to see this link.], ovo sa cobicama stoji. Zaslade svaki duhan.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty17.09.20 23:21

kao i masline pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Rale
Prva lula
Prva lula
Rale


Broj postova : 63
Join date : 28.08.2020
Age : 57
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty18.09.20 9:20

Možda nije mesto za ovo pitanje, ako nije neka admin izbriše, ali me interesuje kakva su iskustva sa grčkim duvanima? Planiram da skoknem do Soluna uskoro pa me zanima nešto od ovih duvana [You must be registered and logged in to see this link.] npr ovaj mi se čini zanimljiv [You must be registered and logged in to see this link.] a ni ovaj mi nije loš rekao bih [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
https://www.kragujevac.rs/
Sponsored content





pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Koja vrsta u koju zemlju
» Oblik komore u luli i vrsta duhana
» DIY aromatizovanje duvana
» Spremanje i sazrijevanje duhana (Cellaring and aging)
» Rang lista duvana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: