Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Filter, da ili ne?

Go down 
+14
wranjo123
bayro
G.S.Patton
Sarmageddon
Davorin
Rakija
Tomo1978
dado
picipl
ivek
leonhardy
babaq
SašaZg
Majka
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty22.10.17 19:10

oliohardi je napisao/la:
Jedno pitanje-meni su vecina lula 9mm filter(skoro sve) ali ih pusim bez filtera.Jel neka razlika ako nabavim te adaptere-trenutno ih na SP nema,i zar mi nece oni posto su od gume/plastike menjati ukus duvana?

imas ih na ebayu
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty22.10.17 20:53

oliohardi je napisao/la:
Jedno pitanje-meni su vecina lula 9mm filter(skoro sve) ali ih pusim bez filtera.Jel neka razlika ako nabavim te adaptere-trenutno ih na SP nema,i zar mi nece oni posto su od gume/plastike menjati ukus duvana?

Neće. Rađeni su od tvrde plastike, od istog materijala kao i usnik, (neke mi je i Davorin poklonio koje je radio od vrijeska!) nema šanse da ti promijene okus duhana. Ja ih imam u svim lulama koje su predviđene za 9 mm i nema nikakve razlike u okusu.
Jedino ga moraš poslije svakog pušenja izvaditi i očistiti, ali to i tako spada u svakodnevnu rutinu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
SašaZg
Hladan dim
Hladan dim
SašaZg


Broj postova : 838
Join date : 14.01.2016
Age : 48
Lokacija : Zagreb

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty22.10.17 21:12

Ja svoje lule pušim bez filtera. Protok dima u luli ionako određuje promjer kanalića kroz usnik. Adapteri su od plastike i ne vidim nikakvu korist od njih, nego samo još jednu stavku više za čišćenje.
Apsolutno je točno da filteri jake duhane malo omekšaju, da ne utječu na arome duhana prilikom pušenja, da preuzimaju dio kondenzacije i raznih tvari prilikom pušenja.
Ali, kao i sve ostalo, treba probati i onda odlučiti.
[Vrh] Go down
http://www.hersak.hr
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty22.10.17 21:54

Korist je što dim kada pređe u praznu komoru se raširi, čime mu padne temperatura i stvori se kondenzacija u toj komori.

Isprobavaj, meni kad nemam adapter često zagrglja lula pa moram čistačem odgrgljat.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty22.10.17 23:24

upravo tako foki.. čista fizika.. Ima danas lule koje se nazivaju reverse calabash, koje imaju sličnu filozofiju. Komore su puno veće, a efekt... puffy

A da nemaju svrhu, pa onda ne bi ni postojali adapteri na tržištu.. ovako većina serijskih lula na tržištu, predviđenih za filter, imaju kao dodatak adapter u istoj kutiji... Smile
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty22.10.17 23:56

Davorin je napisao/la:
upravo tako foki.. čista fizika..   Ima danas lule koje se nazivaju reverse calabash, koje imaju sličnu filozofiju. Komore su puno veće, a  efekt... puffy

A da nemaju svrhu, pa onda ne bi ni postojali adapteri na tržištu.. ovako većina serijskih lula na tržištu, predviđenih za filter, imaju kao dodatak adapter u istoj kutiji... Smile  

U tome i je poanta; može se pušiti i bez adaptera, no onda dolazi do veće kondenzacije u usniku. Ne treba biti genije iz fizike, niti Einstein ili Newton da bi se to shvatilo!
I da, upravo zato i je pokojni herr Dreier i imao punu ladicu adaptera, jer je u sve svoje filter lule po nekom svom urođenom k.u.k. automatizmu odmah stavljao one dr. Pearl filtere.
Ako već da filterima ili čemu sličnom, onda samo meer granulat. Dva komadića granulata na dnu žarnice sve to isto rade, samo mnogo elegantnije, bez ikakvog utjecaja na okus duhana, a upijaju i vlagu i sve ostalo! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 0:36

nema Bayro granulata kod nas ,hteo sam da probam,sad lovim ove sto idu po trulom Zapadu da mi donesu jednu kutiju.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 1:50

Meni taj granulat ne odgovara jer mi se uvijek čini da lula nije nabijena kak spada.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 8:20

Ne moraš usuti cijeli kamenolom! Dosta ti je komadic ili dva.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 8:50

Ti komadici su dobra stvar, imam i to doma za lule bez filtera. Ucinak je isti.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 11:39

Ja koristim kristalice silica gela (iz vrecica koje dobijete u kutiji s cipelama kad ih kupite ili iz vrecice s pjeskom za maciji zahod (koristim samo nekoristene kristalice, da ne bi bilo zabune niti bilo kakvih primisli devil )) i rade besprijekorno...jedini je problem kaj ih cesto zaboravim metnut na dno zarnice prije punjenja, i sjetim se tek kad lula progrglja lol!

No, sad smo malo otisli Off topic
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 11:48

bayro je napisao/la:
Ne moraš usuti cijeli kamenolom! Dosta ti je komadic ili dva.
stavljam komadic ili dva, ali mi i dalje to nije to. plus dosta komada je veće i ne da se strgati.
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 14:52

G.S.Patton je napisao/la:
Ja koristim kristalice silica gela (iz vrecica koje dobijete u kutiji s cipelama kad ih kupite ili iz vrecice s pjeskom za maciji zahod (koristim samo nekoristene kristalice, da ne bi bilo zabune niti bilo kakvih primisli devil )) i rade besprijekorno...jedini je problem kaj ih cesto zaboravim metnut na dno zarnice prije punjenja, i sjetim se tek kad lula progrglja lol!

No, sad smo malo otisli Off topic
Hvala Generale,ja sam toga pobacao ne zna se,od sad cu cuvati.Moja zena ima persijsku macku,valjda ima i taj pesak.


Zadnja promjena: oliohardi; 23.10.17 20:12; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 14:55

Probaj...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 15:03

G.S.Patton je napisao/la:
Ja koristim kristalice silica gela (iz vrecica koje dobijete u kutiji s cipelama kad ih kupite ili iz vrecice s pjeskom za maciji zahod (koristim samo nekoristene kristalice, da ne bi bilo zabune niti bilo kakvih primisli devil )) i rade besprijekorno...jedini je problem kaj ih cesto zaboravim metnut na dno zarnice prije punjenja, i sjetim se tek kad lula progrglja lol!

No, sad smo malo otisli Off topic

....i kasnije bude fini aftertaste li retrogusto! Naravno da će biti primisli! mačka :psic:

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 15:25

u stvari granule za mačji zahod su od meershuama... naravno ne vrhunskog, nego standardnog, za industrijske svrhe, a kojih rudnika ima dosta po Europi... koliko se sjećam, najveći je u Južnoj Francuskoj a dva velika su na Kosovu,
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2212
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 16:01

Davorin je napisao/la:
u stvari granule za mačji zahod su od meershuama...   

Možda misli na ovo? To je taj silikatni ''pijesak''.
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 16:57

da Magnezijev silikat, ili sepiolit je u stvari meerschaum... istina, nisam siguran da ga još nečim ne tretiraju, u ovoj namjeni - dodatni miris, ali u stvari to je to. Turski je poznat po tome što je (jedini) snježno bijeli... ostali su razne nijanse sivog do smeđega... ali svi imaju izvanredna upijajuća svojstva
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 16:59

Lakeman je napisao/la:
Davorin je napisao/la:
u stvari granule za mačji zahod su od meershuama...   

Možda misli na ovo? To je taj silikatni ''pijesak''.
[You must be registered and logged in to see this link.]

To je to, da!
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 16:59

bayro je napisao/la:
G.S.Patton je napisao/la:
Ja koristim kristalice silica gela (iz vrecica koje dobijete u kutiji s cipelama kad ih kupite ili iz vrecice s pjeskom za maciji zahod (koristim samo nekoristene kristalice, da ne bi bilo zabune niti bilo kakvih primisli devil )) i rade besprijekorno...jedini je problem kaj ih cesto zaboravim metnut na dno zarnice prije punjenja, i sjetim se tek kad lula progrglja lol!

No, sad smo malo otisli Off topic

....i kasnije bude fini aftertaste li retrogusto! Naravno da će biti primisli! mačka :psic:

Pa znam ja ko ce imat primisli! Kad imas takve prijatelje, neprijatelji ti ne trebaju! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 17:17

Razlika je u molekulama vode koje su vezane na njega. Nisu svi magnezijevi silikati isti.

Sepiolit (meer) ima nekoliko hidroksilnih skupina koje onda na sebe vežu vodu.

[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 17:46

G.S.Patton je napisao/la:

Pa znam ja ko ce imat primisli! Kad imas takve prijatelje, neprijatelji ti ne trebaju! lol! lol! lol!

Naravno! lol! lol! lol!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 20:16

Upravo mi zena rekla da se mogu ogrebati od macke,bas je kupila novi pesak.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 20:18

Uvijek se sve svede na mačji zahod.....Very Happy
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty23.10.17 20:19

Tomo1978 je napisao/la:
Uvijek se sve svede na mačji zahod.....Very Happy
Tako nekako...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Filter, da ili ne? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   Filter, da ili ne? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Filter, da ili ne?
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Filter za lulu
» filter; da ili ne argumenti za i protiv
» Brigham Pipe Filter Rock Maple Distillator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: