Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Moje skromne lulice

Go down 
+8
bayro
Horla
G.S.Patton
oliohardi
Leo
Lakeman
Ignoro
Davorin
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty25.08.19 10:40

....to sa bojom je druga priča.
Pred par (desetak i više) godina sam tako uspio izvući  priličan popust u " El Tocororu" jer je jedna "Petersonka" imala potpuno zeleni usnik od stajanja u izlogu, pa sam ih uvjerio da se radi o "kleine defektu". (upućeni znaju tu moju formulu! umrijet od smjeha )
E, u tom slučaju su deterdžent, topla voda i  nakon toga Davorinova abrazivna spužva odradile svoj posao i kasnije se usnik sijao kao pasja muda!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 44
Lokacija : Beograd

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty25.08.19 12:01

Gillette je napisao/la:
ovu sam nameravao da čistim tako što ću da je komplet potopim u vodu sa malo deterdženta i pustim tako da odstoji neko vreme, ko će da nišani onu malu rupu... Fučkanje

Da li je to preporučivo?

Po mom mišljenju, jednostavnim potapanjem nećeš postići ništa, jer će se naslage čađi samo razmekšati, ali ne i potpuno rastvoriti i opet bi morao da prodžaraš čistačem. Tanki čistač i alkohol, ostaviš malo, pokupiš koliko možeš i onda suvim čistačima. Mada redovno održavanje će u svakom slučaju sprečiti nastajanje nekih zeznutih naslaga...
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty25.08.19 19:13

Horla je napisao/la:
Gillette je napisao/la:
ovu sam nameravao da čistim tako što ću da je komplet potopim u vodu sa malo deterdženta i pustim tako da odstoji neko vreme, ko će da nišani onu malu rupu... Fučkanje

Da li je to preporučivo?

Po mom mišljenju, jednostavnim potapanjem nećeš postići ništa, jer će se naslage čađi samo razmekšati, ali ne i potpuno rastvoriti i opet bi morao da prodžaraš čistačem. Tanki čistač i alkohol, ostaviš malo, pokupiš koliko možeš i onda suvim čistačima. Mada redovno održavanje će u svakom slučaju sprečiti nastajanje nekih zeznutih naslaga...

kad kažeš da ostavim malo, to znači da natopim čistač alkoholom (ii koliko?) i ostavim tako da odstoji neko vreme (i koliko?) u luli, jel?

btw gde nabaljate čistače? Ja naručio sa Alija nekoliko paketića od 50 tak komada..

i još jedno pitanjce vezano za žarnicu, nju ne čistim alkoholom nego onako samo temperom malo ogrebem, pa šta ispadne od gareža..kao da ne kvatim "kejk" šta znam.. Rolling Eyes

[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty25.08.19 19:38

Nakon pušenja očistiš suhim čistačem, ako se nakupi smeća natopiš čistač u alkohol i pročistiš. Ako ubaciš cijeli usnik u alkohol može oksidirat pa onda moraš brusit, polirat, oxi clean itd... To se radi kad kupiš polovnu lulu.

Žarnicu možeš samo istrest, ja je nekad prođem sa svinutim čistačem, a ako lula još nema dobar cake možeš malo protrest pepel da se rasporedi, pa očistit prije pušenja. Na obodu žarnice ako se skupi crnilo, to očistim običnom vodom na pamuku ili papirnatoj maramici.
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty25.08.19 19:45

Zahvaljujem Ignoro, tako nekako sam i krenuo da čistim, samo što pustim da se lula ohladi, valjda je to ok..

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty25.08.19 20:06

Gillette je napisao/la:
Zahvaljujem Ignoro, tako nekako sam i krenuo da čistim, samo što pustim da se lula ohladi, valjda je to ok..


I to ti je Sveto Pismo, moraš pustiti lulu da se ohladi, onda je rastavi, pusti opet da se malo prosuši sat - dva, očisti kako ti je Ignoro rekao i to je to.
Samo za čistiti P-lip moraš nabaviti malo tanje čistače, ili neka ti netko od BG ekipe da kojega dok se ne snađeš.
Ova priča sa Oxi cleanom, deterdžetima, Arfom i sličnim stvarima igra kod rabljenih lula ili kod lula kojima je usnik od stajanja pozelenio (oksidirao) što se zna dogoditi sa Petersonkama.
Ne znam koji im je vrag, imaju odlične lule, ali su im zalihe vulkanita od kojih rade usnike izgleda nepresušne, pa se onda događaju ovakve drame.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty02.09.19 14:47

Lorenzo lulica, uzeo je novu za 40e, stajala dugo u izlogu pa sam se malo cenkao.
Moje skromne lulice - Page 2 Img_2019
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty02.09.19 14:50

Spitfire, prince, albanski vrijes odlična lula, dobra cijena! Čestitam na prinovi!

Tako to krene...

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty02.09.19 14:55

ty ty

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty02.09.19 17:19

ja imam 2 lorenzo i odlicne su, a i tvoja ova je krasna
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty02.09.19 17:42

Baš je lijepa, i čini mi se prilično široke žarnice? A cijena više nego dobra!
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty02.09.19 18:12

Jeste sira malo, 22 je zarnica, ima open draft, nema da fijuce ili tako to
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty06.09.19 16:28

Lijep luličak Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moje skromne lulice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moje skromne lulice   Moje skromne lulice - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Moje skromne lulice
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Pocetak moje skromne kolekcije
» Dve nove lulice!
» Pecine lulice
» Moje lule
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: