Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Borkum Riff: O Svima Pomalo

Go down 
+22
pipeclubsi
Vander
leonhardy
Tomo1978
Chofus
Rakija
kamarad igorrr
gstaraz
Sunka
LenkoSmrk
mortimer
Brka
Leo
milo
420blackadder
--muki--
imnik
ssekir75
MOVESHAKER
G.S.Patton
Davorin
bayro
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty14.09.17 22:07

..da,da...no znaju se naci i cjepidlake kojima i fini aromatici smrde...ja si za "van"..dakle kad idem u kafic ili sl.smiksam par slatkina...bas iz razloga da bude ugodno okolini...no,ježi ga nekima ni to ne valja..manjini dakako..
Ima nekih barova gdje konobarica sjedne do mene kako bi uživala...u dimu ...arome...Smile,naravno!
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty14.09.17 22:15

Mislim da se tu radi o onim ogranicenim, isfrustriranim primatima kojima se ustvari ne svidja da se ti istices s lulom.
A konobarice suprotno od toga. I jednim i drugima je miris dima samo škuža
... Ali poceo sam filozofirati i otisao u Off topic Very Happy
[Vrh] Go down
pipeclubsi
Prva lula
Prva lula
pipeclubsi


Broj postova : 48
Join date : 01.03.2008
Age : 54
Lokacija : Maribor, Slovenija
Omiljeni duhani : Black Mallory

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty15.05.24 18:58

Dobio sam novu "Borkum Riff Bronze" verziju s virginijom 65% i crnim cavendishom 35%, nekada poznatu kao Whiskey ali je sada ipak drugačija.
Nakon otvaranja vrećice osjeti se tipičan miris grožđica i ne mogu raspoznati note viskija.
Duhan fino gori, bogat dim, nema ugriza za jezik ako sporo puhate. Aroma je super. Tipična Borkum Riff aromatična s lijepom aromom cavendisha i možda na kraju ukusom od hrastovine koji bi mogao biti aroma viskija, vrlo suptilan, ali definitivno je tu.
To je zame vrlo ugodan duhan. Ništa baš posebno, ali to je ono što želim od Borkum Riffa i to je ono što očekujem za tu cijenu.
Snobizam nekih pušača vrhunskih duhana, koliko čitam inostrane forume koji pljuju po Borkum Riffu i sličnima, ponekad samo znači da ti ljudi ne mogu odabrati pravu lulu, napuniti lulu na pravi način i nači odmjerenu moč puhanja, koja je drugačija s aromaticima. Ako žele ovaj hobi predstaviti pušačima početnicima, trebat će im više pozitive. Ovdje na našem forumu je na sve normalnije, onako domaće i ljudi izlažu istinita iskustva. A vani jedan krene in svi ko krdo navale u istom tonu. Zato se i nakon dužeg odsustva rado vraćam ovdje pročitati nove zanimljivosti.

bayro, Polerouter, v.milan, Nikša, Vortimejovrh, PurgerVž, Borut and Gogzs like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1315
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty15.05.24 23:19

Borkum Riff whisky je bio prvi duhan koji sam kupio. Nisam ga pušio godinama ali sve loše kod pušenja tog duhana je bilo do mog početničkog neznanja. Tako da bar za taj kritika da je aromatično gadan ne stoji.
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 891
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty15.05.24 23:59

Eno Borkum Riff Original mixture meni stoji u staklenki skoro dvije godine kak sam ga piknuo u Mađarskoj...Popušio sam dvije lule i kolko se sjećam nije bio nešto loš ali jednostavno mi takvi aromatici ne leže, no to ne znači da mi neće doći da ga pripalim kad tad. Recenzije čitam samo da bi eventualno vidio smjernice kamo bi mi vodio koji duhan, a što sve pišu dođe mi da gastale za želudac počnem piti.

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Nikša
Oblak dima
Oblak dima
Nikša


Broj postova : 1142
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty16.05.24 6:17

Samo bi se htio složiti s oba dvojicom oko recenzija. Kad čitam te neke rasprave o duhanu na TR ili sličnim mjestima dobijem migrenu. Bacim pogled na sastav, dvije dobre i dvije lose recenzije i napravim što sam i mislio prije čitanja. 🤫
Mislim da su ukusi neka privatna stvar, pa tako i u duhanima.
Od vrsta, do blendova. Imaju možda neki evergreeni, iako ih je tako čudno zvati kad pričamo o duhanima.
Ali neki oko kojih se većinom možemo složiti da su dobri ali dalje od toga je smiješno govoriti u apsolutima.

Borkum Riff sam zapalio onaj crveni, Ruby mislim da ga sad zovu? Dvije lule ok, treća mi loše sjela, nije bio dan za to, nisam je završio i ponovo ga probao. Ali eno ga negdje u ormaru, čeka svoj trenutak i Povratak Otpisanih. 😋
Tako uživaj u svom duhanu a znalci s interneta neka se slikaju.
Pušenje lule je ipak individualni hobi.
Srećom
☺️

bayro, PurgerVž and Gogzs like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty16.05.24 8:59

Meni je nekada davno "Borkum Riff" - Classic Bourbon bio prvi "pristojni" duhan koji sam kupovao u Austriji, poslije svih mogućih jugoslavenskih strahota o čemu sam nedavno pisao, tako da prema njemu imam neki svoj osoban stav koji nije loš.
No - mišljenje je kao šupak - svatko ga ima.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 281
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty19.05.24 7:22

E Borkum Riff Ruby, onaj crveni, bio je moj prvi duhan. I još ga volim. Onaj bronze mi je eh eh. Imam ja ove borkum riff ali pojavlja se problem. A problem je ta, da imam sad toliko drugih boljih duhana, barem po mojem okusu in razmišljanju, da Borkum Riffovi ne dolaze na red.

Kada stavim u red EMP, Nightcup, 965, Old Ironsides, pa tri duhana od TAK, ona je več 14 ili 20 dana naokolo i opet je red na EMP. A HU duhani u zalihi ni na red nisu još došli. Tako da Borkumi čekaju, da idem u koje društvo i tamo bez problema pripalim lulu punu aromatika.

bayro, Sokreos, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Borkum Riff: O Svima Pomalo
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Borkum Riff Original Mixture
» Borkum Riff Gold Cherry & Vanilla
» bok svima
» Bok svima!
» Bok svima!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: