Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Original Choice

Go down 
+27
Rakija
Lakeman
Horla
dado
zlays
bayro
G.S.Patton
DeathSpade
Rizbo
Tomo1978
Max Corvus
Antiša
biguran
fićo
fatjoe
420blackadder
Capt. Horatio MacAllister
misterno
Juan da Nova
picipl
gstaraz
mortimer
gavran11
Leo
MOVESHAKER
imnik
dean
31 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty24.09.13 1:13

Jako specifičan duhan; prilično odskače od ostalih Mac Barena.

Izrazito jaka aroma i isto tako jak room note.

-Kod otvaranja pakiranja, arome koje pogađaju su breskva, marelica, kakao, sirup od vanilije, karamelizirani putar.
-Izgled je isto specifičan... pretežno crni duhan i izgleda kao da je neko u paket istreso napola popušenu lulu ili ispeko rakiju od duhana i onda blago posušio drope koje su ostale i spakirao u vrečicu.
Jako vlažan duhan kojeg ja preferiram posušiti par sati prije pušenja.

Lijepo gori, i čim zapalimo, nestane aroma breskve i marelice.
Naj intenzivnija aroma je sirup umjetne vanilije, blaga gorčina kakao-a, izgoreni karamel, bademi i osjeti se čak lagana sviježina cherry-a.
Sve arome osim cherry-a su izrazito jake, na granici nelagode i osječa se pretjerana kemija.
Teško je reči dali je sladak ili gorak duhan... Virginia i Burley drže taj balans Slatko - Gorkoga, di Burley možda naglasi malo gorčinu ali brdo teško fermentiranog duhana u mješavini opet vrati balans prema slatkom.
Kad se lula zagrije, dominantnu aromu Sirupa od Vanilije zamjene kakao i karamel (oba sa blagom gorkom notom) a Vanilija nastavi pratiti u pozadini.

Retrogusto je isto pretjeran i traje satima.
Svrstao bi ga u Zimske duhane, jako teškog okusa i intenzivne čokoladaste room note.
Nikotinski je jako slab i ne zadovoljava u tom segmentu.

Ljubitelji Virginia naj vjerovatnije neče voliti ovaj duhan

Jako zagađuje lulu.
Meni se u par navrata što sam kupio paket, nije svidio.

Ocjena 2/5
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty28.10.13 23:09

Upravo probavam ovaj duhan kojeg su neke lulaške udruge proglasili jednim od školskih etalona, i moram reći da mi je odličan, srednje jak, a mojoj ženi fini miris u sobi ne smeta za razliku od nekih Petersona special reserve itd.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty17.01.14 17:35

To je bio prvi duhan koji sam probao i nije mi se svidio jer sam mislio da je bez okusa i arome. Kad sam malo više pušio, a pogotovo kad sam probao u churchwarden skužio sam koliko je to dobar duhan, rapsodija okusa i mirisa. Kako bi se reklo, dobra medicina. Smile

Ocjena: 5/5


Zadnja promjena: Grey Wizard; 30.03.14 4:19; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty18.01.14 12:00

Ovaj duvan mi nikako nije legao. Izrazito jako veštačka aroma, čak mi je i Clan bolji, a kamoli Skotiš.
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty18.01.14 13:28

u samim počecima pušenja super... sad da ga dobijem samo bi ga proslijedio dalje...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty19.01.14 23:53

ukusi su razliciti, ja ga jos uvijek vrlo rado pripalim.
[Vrh] Go down
Capt. Horatio MacAllister
Peče me jezik
Peče me jezik
Capt. Horatio MacAllister


Broj postova : 401
Join date : 16.04.2012
Age : 59
Lokacija : Zaprešić

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty20.01.14 0:18

Nije mi za svaki dan, ali s vremena na vrijeme popušim par lula MB OC sa zadovoljstvom. Ne manje važno i da je environmental friendly and wife approved.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty01.02.14 12:05

Dok pre 5 godina nisam probao latakijske mesavine koje su mi sada No1, OC mi je bio defaultni duhan.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty11.02.14 11:06

Ovaj duhan jest poprilično aromatičan i intenzivan, ali mu je prednost i nedostatak to da ako ga se pregrije se neće osjetiti aroma, a ipak neće ugristi. Da se vodim za Grgom, ovaj duhan možete pušiti i u netreznom stanju jer oprašta.
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty11.02.14 13:58

Meni je ovo još uvijek dobar duhan, i moram priznati da mu se rado vratim. Od samog početka uživanja u luli mi se svidio, pa kako sam dalje isprobavao razne medicine i naišao na bolje ili meni ugodnije mješavine, McBaren Original Choice me svejedno nikad nije uspio razočarati.  lula 

Aroma možda na prvu jest intenzivna, ali to se nikako ne može mjeriti s onim pripravcima što ih valja Altadis ili oni proizvođači čija imena ovdje ni ne treba spominjati No Ovo je ipak duhan koji opravdava i svoje ime i činjenicu da ga zaista veliki broj lulaša voli i cijeni. Svakako bih ga preporučio svima, bez obzira na lulaško iskustvo, jer kao što Leo reče, ovaj duhan prašta Very Happy

[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty11.02.14 16:15

420blackadder je napisao/la:
Meni je ovo još uvijek dobar duhan, i moram priznati da mu se rado vratim. Od samog početka uživanja u luli mi se svidio, pa kako sam dalje isprobavao razne medicine i naišao na bolje ili meni ugodnije mješavine, McBaren Original Choice me svejedno nikad nije uspio razočarati.  lula 

Aroma možda na prvu jest intenzivna, ali to se nikako ne može mjeriti s onim pripravcima što ih valja Altadis ili oni proizvođači čija imena ovdje ni ne treba spominjati No Ovo je ipak duhan koji opravdava i svoje ime i činjenicu da ga zaista veliki broj lulaša voli i cijeni. Svakako bih ga preporučio svima, bez obzira na lulaško iskustvo, jer kao što Leo reče, ovaj duhan prašta Very Happy

 potpisujem cheers
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty28.02.14 19:09

Bježao sam ko vrag od tamjana od ovog duhana,pa sam ga ipak kupio:neloš duhan,dosta aromatiziran ali ta intenzivna aroma nestaje nakon par prvih dimova a nastavlja se ne prenapadna aroma..Začudio sam se kako dobro gori,ne grize i ne grije lulu ,makar sam ga pušio bez prosušivanja.Što reći?Nije loš duhan ali mi je klasu niži od McBarenovog Danca ili Škota...i naravno..nedostaje mu nikotina
Ocijena 3/5 Cool
[Vrh] Go down
biguran
Prva lula
Prva lula
biguran


Broj postova : 82
Join date : 09.03.2014
Age : 57
Lokacija : Struga, MKD
Omiljeni duhani : domaci mix

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty12.03.14 11:47

jos nisam probao OC za lulu ali OC RYO je meni odlican, bas me interesuje dali se radi o istoj formuli samo drugaciji rez!!
[Vrh] Go down
http://www.mkreef.com
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty12.03.14 12:07

Nije baš isti. Ima sličan miris, ali ipak se razlikuju zbog cavendisha.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
biguran
Prva lula
Prva lula
biguran


Broj postova : 82
Join date : 09.03.2014
Age : 57
Lokacija : Struga, MKD
Omiljeni duhani : domaci mix

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty28.03.14 20:31

E napokon stigo je OC, i jedva cekao da napunim kukuruzovacu i da je probam Smile 

Pusim OC za motanje i mislio sam da su skoro isti ALI NISU (ko sto je abudimir i rekao). Ufff al je dobar, ostavio mi je veoma dobar utisak, puno bogatiji od onog za motanje, dodje mi da ga progutam (i da pozelenim), i room note je odlican, ovo cu da pusim i u krevetu (mozda posle keksa....) Smile
[Vrh] Go down
http://www.mkreef.com
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty30.03.14 4:26

Većina aromatika fino miriši, ali OC bi mogao mirisati cijeli dan. Da se po mirisu bira najbolji duhan on bi mi sigurno bio najbolji duhan svih vremena, miris grožđica i čokolade je božanstven.
[Vrh] Go down
biguran
Prva lula
Prva lula
biguran


Broj postova : 82
Join date : 09.03.2014
Age : 57
Lokacija : Struga, MKD
Omiljeni duhani : domaci mix

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty31.03.14 17:23

E danas uzeo Black Ambrosiju, mislio sam da ce biti puno aromaticniji ali, moje skromno iskustvo kaze, da je laksa kopija OC-a! Meni se jako svidja, nije tako napadan kao OC!
[Vrh] Go down
http://www.mkreef.com
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty31.03.14 23:40

Ja sam nedavno kupio i popušio vrećicu Black Ambrosie, duhan opće nije za baciti! Baš mi je pasao ujutro ili kad sam nekaj drugo delal usput.
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty29.06.14 12:09

Iako mi je Orig.Choice bio dobar 1-2 puta, nakon 5-6 puta ga više nemam volje zapaliti.  pirat 
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty30.06.14 18:08

Meni je odvratan, u početku je čak i ok, no usred lule pstaje slamast i imam osjećaj kao da pušim nešto trulo. Dobra ideja ga je mixati sa Clanom jer se fino upotpune i oba postanu jedna ok mješavina.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty01.12.14 13:20

Fina aroma, malo kiselkast okus u grlu ostavlja. Nekako je prevlažan (lijen sam cekat da se posusi malo) pa imam dosta problema drzat ga upaljenim. sve u svemu nije los za svaki drugi dan pripalit ujutro uz kavu.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty08.01.15 11:59

E nakom sto je malo odstajao, totalno druga prica, zapalim, zaboravim da sam zapalio jer gori ko lud, miris, okus sve 5. Za aromaticare obavezna lektira a za one druge, izlet u aromatike koji nece razocarat.
[Vrh] Go down
Rizbo
Prva lula
Prva lula
Rizbo


Broj postova : 5
Join date : 28.09.2015
Age : 48
Lokacija : Karlovac
Omiljeni duhani : H&H Magnum opus, Robert McConell Oriental, McClelland Frog Morton

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty28.09.15 13:56

Tražio sam ranije duhane za početnike pa mi je na jednom site-u izbacilo i OC...
Bilo ga je pred par godina za kupiti u Karlovcu pa sam probao.
Miris u pakiranju mi je bio super! Kod pušenja je meni najintenzivnija bila vanilija.
Problem je što je mene strašno grizao za jezik pa sam poklonio ostatak od 40g.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty12.10.15 17:21

danas pripalio da se malo odmorim od engleza i latakija , ugodna promjena i nekako kako pusacki staz odmice puno vise saznanja o okusima i mirisima...jako slatko i fino sjeo , slijedeci put mozda za bozic Wink
[Vrh] Go down
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty23.11.15 20:09

Što mislite, kakav bi Original Choice bio nakon 2 godine sazrijevanja?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Original Choice   Mac Baren: Original Choice - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Original Choice
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mac Baren: Stockton
» MacBaren Absolute Choice
» Peterson: Connoisseur's Choice
» Borkum Riff Original Mixture
» Mac Baren: Plumcake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: