Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prvo iskustvo

Go down 
+3
Polerouter
oliohardi
CovacMD
7 posters
Autor/icaPoruka
CovacMD
Prva lula
Prva lula
CovacMD


Broj postova : 19
Join date : 02.11.2021
Age : 35
Lokacija : Orehovica

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty22.11.21 22:08

Da vas sve pozdravim. Dobri mi bili.

Duhan imam nekih 2 tjedna a lula nikako da stigne. Original choise od MB, miris da bi ga zlicom jeo, bas mi fino mirise. I tako dosao danasnji dan i stigla lula. Odmah kontaktirao vpetrovic i pitao za finalne savjete. 

Dosla vecer klinka i zena pred tv a ja otjeran na balkon i idemo da krenemo. Natocio whiski malo da imam cime grlo cistit i krenuo punit lulu. Prvo lagano, malo jace i onda na kraju najace punjenje ali ne vise od 1/3. Da bude zanimljivije nisam imao tamper nego sa sarafom, jbg to jedino bilo plosnato s jedne strane a druge na spic. Krenem ja da zapalim sa sibicama i evo ide prvo paljenje i super, zadimilo, reko sve pet super bude nekaj. Kad ono zagasi, reko to je prvo paljenje tak treba biti malo potapkam da sjedne pa idemo opet. Uglavnom tih pola sata potrosio pola kutije sibica, stalno se gasilo, ma imao osjecaj da se nije ni zapalilo nego samo dok sam sibicom palio to je to i nakom 10 sekundi nema vise. Nest sam krivo napravio, makar nemam pojima kaj. Trebam opet na yt pogledat par videa. Jer ako je tako ja budem vise trosio na sibice nego duhan 😄. 

Uglavnom sve skupa svidilo mi se, slicno ko cigare samo nekak pripitomiji okus, miris, ne znam, neki taj šmek.  Ako mozda netko ima neki savjet i zna gdje sam grijesio slobodno napise ipak bi volio da taj duhan gori duze od 10 sekundi. Prohodnost zraka je u svakom trenutku bila odlicna, ne znam mozda i preprohodno. Uopce nije bilo otpora. Moza premalo nabio duhan?

I kaj se tice okusa u ustima steta sto se izgube te arome duhana mada u jednom trenutku mi bas doslo onak vocno neke visnje ali kratko dalje onak ko duhan. Dok miris dima bude cokolada sa visnjom mjesano. 

Jesam se raspisao, taman da zabranu dobim. 🤐

Budite mi dobri.

ilustrišimuš Batorić likes this post

[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty22.11.21 22:28

Mozda je moglo i bolje predstavljanje,ali svakako dobro dosao.Mora da ima malo otpora kad pusis lulu a mozda je i duvan bio vlazan previse.Ima tih sitnih caka koje mozes na forumu naci od ljudi koji bolje od mene poznaju materiju,samo malo pretrazi.

CovacMD likes this post

[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 445
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty22.11.21 23:03

Dobrodošao!

CovacMD likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1195
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty23.11.21 8:16

Kao što je [You must be registered and logged in to see this link.] rekao, možda je duhan važan, probaj posušiti duhan nekih 10ak minuta prije pušenja. Što rahlije puniš to će lakše goriti, tako da nije problem što nema otpora. Pri paljenju je bitno da se cijela površina duhana zažari. Samo polako, za lulu treba vremena i strpljenja.

Vortimejovrh and CovacMD like this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 692
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty23.11.21 10:09

Dobrodošao i sretno!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty23.11.21 10:19

Sve su to početničke muke, imaš u MLL cijelo poglavlje o tome.

[You must be registered and logged in to see this link.]

I pročitaj malo MLL. Ima tamo dobrih savjeta. bayro

[You must be registered and logged in to see this link.]  Usput, CovacMD se predstavio, kako dolikuje, sada samo iznosi svoje početničke muke, što je i normalno.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh and CovacMD like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1205
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty23.11.21 11:46

[You must be registered and logged in to see this link.] vrlo jednostavno! Ne znaš pušiti lulu! Zato si i krenuo da naučiš! Ustraj, traži savjete i čitaj, ali prije svega puši i doći će sve na svoje.

Moj ti je savjet da se ne zezaš s kvazi-tamperima i sličnim kućnim radinostima, već idi školski! Kupi dakle češki alat i drži se toga dok ne naučiš kako se puši lula. Također, nabavi Zippo za lulu jer ćeš inače postati frustriran zbog šibica, pogotovo kad vidiš koliko si ih skurio.

Također, jako dobro, sad dok se učiš, pripremaj duhan! Dobro ga dakle posuši prije pušenja i ne nabijaj ga u lulu, nego ga puni rahlije; to je najčešća greška u početku, nabijanje duhana u žarnicu. Pored toga nabavi još barem dvije lule jer ćeš imajući jednu, drastično smanjiti pušenje i prolongirat će ti se učenje. I nemoj brate na viski, nego uzmi vodu: viski je za one koji već znaju tehniku i koji jako dobro znaju što puše. Drži se dakle vode i mineralne vode, na taj ćeš način imati i bolju povratnu informaciju što se tiče okusa duhana, pogotovo ako vučeš previše pa ga skuriš; ili njega ili jezik ili oboje.

Ustraj i uspjet ćeš! puffy

bayro, Branislav, Sokreos, Igor ZG, v.milan, Vortimejovrh and CovacMD like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty23.11.21 12:51

[You must be registered and logged in to see this link.] svaka ti dala! Sve stoji, samo bih dodao da je dobar i čaj i to nezaslađeni. Mineralna voda, ako je gazirana može nadražiti jezik. Viski i ostale špirituse u početku svakako treba izbjegavati.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Branislav and CovacMD like this post

[Vrh] Go down
CovacMD
Prva lula
Prva lula
CovacMD


Broj postova : 19
Join date : 02.11.2021
Age : 35
Lokacija : Orehovica

Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty23.11.21 12:53

Hvala vam. Budem drugu turu probao pa javim kako.je proslo. Samo problem nemam vremena uvijek pa ono 2 puta tjedno da nadem vremena i to je je puno. Ali kako velite treba biti uporan
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prvo iskustvo Empty
PostajNaslov: Re: Prvo iskustvo   Prvo iskustvo Empty

[Vrh] Go down
 
Prvo iskustvo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: