Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Petersonke iz Dublina

Go down 
+5
v.milan
PerB
Davorin
Nikša
Slajs
9 posters
Autor/icaPoruka
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 13:23

Prijatelj Željko iz Dublina mi je danas poslao nekoliko fotografija pa da podijelim s vama:

Petersonke iz Dublina Whatsa11
Petersonke iz Dublina Whatsa12
Petersonke iz Dublina Whatsa13
Petersonke iz Dublina Whatsa15
Petersonke iz Dublina Whatsa16
Petersonke iz Dublina Whatsa14

bayro, Branislav, wranjo123, Polerouter, v.milan, Nikša and PerB like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 883
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 17:44

Zahvaljujem na slikama. Vrlo "opasno" mjesto.
😂🤔😂
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 20:57

na žalost... nekada jako dobra tvrtka se zadnjih godina jako srozala u kvaliteti, a digla cijene... tako ti je to kada dođe Američki kapital.Petersonke iz Dublina 2235064407 .. Inače jedinu kolekciju koju sam složio, i zadržao su Petersonke... imam ih ( samo sa srebrnim prstenom ) jedno petnajstak komada... Petersonke iz Dublina 2235064407

Slajs and v.milan like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 21:30

Nedavno sam gledao intervju s njihovim djelatnikom koji je odgovoran za marketing i rekao je da im nedostaje ljudi koliku proizvodnju imaju! Po mojem mišljenju oni jednostavno imaju previše serija i jednostavno suviše veliku ponudu, ali opet, ide im i to prilično dobro!

Iskreno mene zaista čudi da je tolika potražnja za njihovim lulama jer ipak su oni samo jedni od mnoštva različitih proizvođača i to još sad kad je procvat artisana! No, slična je priča i u domeni klasičnog brijanja (britve i brijači DE), tako da je zanimljivo preslikavanje takvih pojava. Zaluđeni hipsteri degradiraju klasičnu mušku modu, ali suvereno vladaju i u svijetu lula, i to na očiglednu štetu! Laudisi nagriza Peterson, polako i sigurno...

Petersonke iz Dublina Whatsa17
[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 460
Join date : 12.02.2021
Age : 38
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 21:36

Jel ti to rode imaš nešto protiv brade?
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 21:39

A ti se pored svega uhvatiš brade koju nisam ni spomenuo... Poanta je da C&D i Laudisi diktiraju trendove, a s obzirom na njihov modus operandi, ne čudi što kvaliteta pada.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:02

da sve stoji... nažalost. Nekada je Peterson bio pojam "radnog konja" lula koja je trajala godinama, na stranu što je ubrzo usnik postao smeđe zelen... Petersonke iz Dublina 2235064407 ali dimila se, i to svaka, odlično... Negdje na forumu, prije ohoho godina sam stavio neke slike iz tadašnje proizvodnje...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:04

Sudeći po smokingpipesu, i američkom i europskom, posluju odlično. Prodaja nikad bolja. Svaka nova "posebna serija" se rasproda jako brzo, a svakih par mjeseci izađe nova "posebna" serija. Normalno je da ljudi hoće zaraditi. A tržište raste, posebno u Americi. Peterson još uvijek predstavlja neki prestiž u svijetu lula (opravdano ili ne to je već pitanje) pa svako želi imati bar jednu petersonku. Iskreno ni ja nisam imun na marketing i brend pa već neko vrijeme gledam da nabavim svoju prvu petersonku. Ali ću radije sačekati da me put nanese u Dublin pa malo da razgledam i da biram.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:05

Koliko sam upoznat, tamo cijena i nisu baš najpovoljnije Petersonke iz Dublina 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:10

@v.milan: Laki je, mislim jučer, stavio u "Ivekovoj ostavini" lule koje su ostale kod Ivekove žene na prodaju.
Među njima je dolje lijevo koliko se sjećam, jedna vrhunska bent Petersonka, stara pedesetak godina, a slabo pušena koju sam ja poklonio Iveku prošlog ljeta, a prije toga ju je naš Papa Štrumf sredio da se sija kao :psic: muda.
To bi ti gospođa prodala po 500 kuna, što bi bila win-win situacija.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

v.milan likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:11

Davorin je napisao/la:
Koliko sam upoznat, tamo cijena i nisu baš najpovoljnije Petersonke iz Dublina 2235064407

Radije ću izabrati točno lulu koja mi se sviđa i biti zadovoljan nego platiti 10 posto manje i dobiti nešto gdje je bušenje krivo ili je pjeskarena posve ružno. A ima nečega i u kupovini lule uživo.

Osim ako u međuvremenu ne dođe neka DAP vrijesuša, pa zaboravim na petersonku. 🤣 Tu sam siguran u kvalitetu.

@bayro Hvala! Vrlo zanimljivo.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:40

Bio sam tamo prije par godina i cijene su jednake, ako ne i skuplje nego na webshopovima. Vjerojatno radi njihovih poreza.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 22:46

Ja baš imam nešto Petersonki. Dobar vrijes imaju i dalje unatoč ponekad upitnoj kontroli kvalitete. Ali da ih se može derati može!

bayro likes this post

[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 460
Join date : 12.02.2021
Age : 38
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty18.01.22 23:01

Slajs je napisao/la:
A ti se pored svega uhvatiš brade koju nisam ni spomenuo... Poanta je da C&D i Laudisi diktiraju trendove, a s obzirom na njihov modus operandi, ne čudi što kvaliteta pada.

Vidija san da si spominja neku mušku modu i brijanje i te stvari a to je sve prekomplicirano pa zato…. A Petersonke nemam a nije baš ni da ih želim, možda neke starije koje su gore spomenute. Što se Smokingpipe-sa tiče blago me živciraju i mislim da su prekupi što se lula tiče, radije ću imat posla s onim danskim bolesnikom (William). I ta njihova promocija je ko TBF “alo prika ja san šareni aritkal… kupi me…”
[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 688
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty20.01.22 15:42

Ja sa Williamom imam dobro iskustvo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Petersonke iz Dublina Empty
PostajNaslov: Re: Petersonke iz Dublina   Petersonke iz Dublina Empty

[Vrh] Go down
 
Petersonke iz Dublina
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: