Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik

Go down 
+3
v.milan
wranjo123
ivanaksentijevic
7 posters
Autor/icaPoruka
ivanaksentijevic
Prva lula
Prva lula
ivanaksentijevic


Broj postova : 9
Join date : 30.07.2020
Age : 47
Lokacija : Leposavic

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty14.06.22 7:02

Pozdrav,
Koji duvan naruciti za pocetnika u moru duvana,a da nije aromatik?
Narucio sam Balkan Mixture,Peterson, sa smokingpipes,ali me interesuje Vase misljenje?
Znam da koliko ima lulasa toliko ima i omiljenih duvana,ali eto,neka mislenja da se cuju nije lose.
Da li poceti od Virdžinije,ili ovih engleskiih mesavina,ili Engleza bez latakije(valjda se tako kaze).
Bio sam pusac 20 godina,a ne pusim vec 9 godina,i da ne bude zabune,ne vuce me nikotin,vec me vuce sve oko lule tj.vreme potrebno za pusenje,priprema ,dim lule itd.razumete me,zar ne?
Ovo da sam bio pusac sam naveo da bi znali da znam sta je duvan u smislu ukusa i mirisa,mada cigarete i ovaj duvan izgleda nemaju blage veze.
Eto,ja se raspricah ,a mozda sam i omasio poentu i jasnocu pitanja,ali pocetnik sam,te oprostite na neznanju.
Pozzz

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty14.06.22 7:21

Nema tocnog odgovora, osim da trebaš probati sve tipove i vidjeti koji ti se najviše svidja

Branislav and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty14.06.22 7:31

Ima dosta recenzija na forumu i po internetu. Naravno, ako se jednoj osobi neki duhan sviđa ne znači da će i drugoj. Pošto si nov nema ti druge nego da probaš sve što možeš. Savjet je svakako da se za početak izbjegavaju neke egzotične mješavine (sa nenormalno visokim procentom perika ili latakije) i da se drži klasike. A kasnije naravno treba isprobati i egzotiku. Budi spreman da ti neki duhan neće leći na prvu. Najbolje takve ostaviti sa strane (u staklenci, da se ne osuše) pa za par mjeseci probati ponovo. Malo je nezgodno kad si sam pa ne možeš isprobavati na druženjima.

bayro, Branislav and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty14.06.22 10:54

ivanaksentijevic je napisao/la:
Koji duvan naruciti za pocetnika u moru duvana,a da nije aromatik?

Mislim da želiš konkretne primjere, a vidim da su lulaši počeli filozofirati... lol!

1. Amphora Burley
2. Amphora Virginia
3. Ashton Consummate Gentleman
4. HU-tobacco OWB English Breakfast Pipe
5. Orlik Golden Sliced

bayro, v.milan, Nikša and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty14.06.22 11:58

Sve pet. Diskusija je odlična. Milanče ti je dao općenite savjete, a Slajs vrlo konkretne.
I jedno i drugo valja.
Što se tiče Slajsove liste, vrlo je OK. Zastupljeni su i duhani sa bazom Virginije i Englezi sa latakijom i orijentalcima, nešto ćeš sigurno među njima naći što će biti prema tvojem ukusu.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty14.06.22 12:01

Iz mog iskustva kao pocetnik bilo je potrebno 3-4 limenke dok nisam dobio "aha!" momenat, englezi se lakse savladavaju na pocetku nego virdzinije (moj slucaj) ali svakako probaj sta god, nemoj da te ovo odbije, mozda skontas umetnost pusenja lule brze nego ja gentleman

bayro, Nikša and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Igor ZG
Prva lula
Prva lula
Igor ZG


Broj postova : 36
Join date : 12.04.2020
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty19.06.22 22:48

Evo ja kao početnik mogu reći da je meni od svega tri duhana koje sam prve kupio i koje trenutno trošim, a to su:
Mac Baren - Mixture Scottish blend
Mac Baren - Original Choice
Peterson - My Mixture 965
najbolje lego Peterson MM965 tako da predlažem njega.
Naravno da je sve stvar ukusa...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty
PostajNaslov: Re: Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik   Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik Empty

[Vrh] Go down
 
Koji duvan za pocetniku,a da nije aromatik
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Najbolji aromatik
» Domaci Duvan
» Duvan za lulu u Bosni i Hercegovini
» Duvan u Abu Dabiju
» Stari duvan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: