Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pozdrav ljubiteljima dobrog dima

Go down 
+11
PerB
Nikša
lulamir
Sokreos
Polerouter
Vortimejovrh
v.milan
PurgerVž
Slajs
bayro
Amir
15 posters
Autor/icaPoruka
Amir
Prva lula
Prva lula
Amir


Broj postova : 9
Join date : 26.06.2023

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty26.06.23 17:11

Evo, za početak ponešto o meni: lulu pušim oko pedeset let.... najdraža lula....hm, našlo bi ih se više, pokoja bent, neka ravna. Ovisi o duhanu.Uglavnom, Savinelli, Lorenzo, draga mi je i lula koju mi je napravio Drago Pavlić. Najgori duhan???Neki američki....prvih dana fenomenalna aroma, za tjedan dana se to izluftalo i osjetio se užasan smrad amonijaka. Erinmore flake mi je grozno naparfimiran. Clan mi je presitno narezan....uglavnom sam baziran na Mac Baren Plumcake, iako mi ni Original Choice nije stran. S druge strane, jako drag duhan mi je bio Three Nuns....

Nikša, Vortimejovrh and Bacho like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty26.06.23 18:09

Pozdrav i dobrodošao! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Amir
Prva lula
Prva lula
Amir


Broj postova : 9
Join date : 26.06.2023

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty26.06.23 18:20

Hvala, nadam se da ću i susresti ponekog iz bivšeg kluba...čitam recenzije duhana i pokušavam nešto novo odabrati u Frankopanskoj....sve neki proizvođači kojih prije nije bilo kod nas Pozdrav ljubiteljima dobrog dima 1f600
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty26.06.23 18:55

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima 3977626866
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 778
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty26.06.23 20:38

Pozdraf! 🫡
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1226
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty26.06.23 21:38

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty27.06.23 8:43

Pozdrav
[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty27.06.23 9:21

Dobrodošao!
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty27.06.23 12:31

Dobrodošao
[Vrh] Go down
lulamir
Prva lula
Prva lula
lulamir


Broj postova : 57
Join date : 07.01.2022
Age : 47
Lokacija : zagreb

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty27.06.23 14:16

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 971
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty27.06.23 17:49

Pozdrav
[Vrh] Go down
Amir
Prva lula
Prva lula
Amir


Broj postova : 9
Join date : 26.06.2023

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty27.06.23 23:08

Hvala svima na dobrodošlici Pozdrav ljubiteljima dobrog dima 1f600

bayro likes this post

[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 466
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty28.06.23 9:43

Pozdrav
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty28.06.23 20:49

pozdrav, a 3 nuns si možeš i naručit iz švabije
[Vrh] Go down
Amir
Prva lula
Prva lula
Amir


Broj postova : 9
Join date : 26.06.2023

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty28.06.23 22:19

wranjo123 je napisao/la:
pozdrav, a 3 nuns si možeš i naručit iz švabije

Već davno je promijenio onaj okus iz osamdesetih.....za svaki slučaj, isprobat ću i ovu Mac Barenovu opciju. Isto mi se desilo i sa crvenom Amphorom.....više nije ono što je bila osamdesetih....tih godina sam dosta putovao i isprobavao razne duhane. Neki su mi sjeli, a neki baš i ne - možda zbog načina pušenja, možda zbog lula s velikim promjerom. Sitno rezani duhani mi sprže jezik, više volim krupno rezane koji gore polako, u slojevima...sada dolaze okus i miris i tako to....
Još uvijek koristim takmičarski štopfer ( i lulu iz tih vremena, nije skupa, ali se potrefila ) no, uske visoke lule trpe i sitnije rezane duhane koje rjeđe pušim. Clan mi sprži jezik, a i Dutchmana više ne koristim.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty28.06.23 22:39

Svi ti duhani (s iznimkom crvene Amphore) su prošlo svršeno vrijeme, čisti aorist. Clan je zloglasan baš zbog toga jer je mnoge početnike otjerao od lule, jer je grozan duhan koji sprži jezik, Flying Dutchman se više niti ne proizvodi, koliko je meni poznato,  Amsterdamer, mislim, isto tako, svi oni duhani koje smo osamdesetih pušili su davna prošlost.
Sada ima toliko dobrih duhana, osobito njemačkih, da uopće ne vrijedi plakati za starim duhanima, svijet se promijenio kao i ukusi pušača lule, nikom više ni ne pada na pamet kumarinom aromatizirati neki duhan, a današnja djeca ni ne znaju za taj postupak. (i bolje da ne znaju!)
Amphoru crvenu sam nedavno kupio - oplahnula me nostalgija i uopće nije loša. Doduše stare Douwe Egbertsove  se više niti ne sjećam kakva je bila, ali ova "nova" je bila sasvim OK.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos and Amir like this post

[Vrh] Go down
Amir
Prva lula
Prva lula
Amir


Broj postova : 9
Join date : 26.06.2023

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty28.06.23 23:13

joj...to me podsjetilo na kupovanje tekućine po apotekama....bez recepta, ha ha ha...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty28.06.23 23:26

Amir je napisao/la:
joj...to me podsjetilo na kupovanje tekućine po apotekama....bez recepta, ha ha ha...

Da, da. Ja sam zadnju tu tekućinu kupio u apoteci na uglu Tesline i Preradovićeve u maloj smeđoj bočici. Sjećam se da me teta magistra hudo gledala, tko zna što si je mislila da ja s tim kumarinom radim, ali mi ga je morala prodati jer je išao bez recepta. Pozdrav ljubiteljima dobrog dima 171190064

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Amir likes this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty29.06.23 10:38

bayro je napisao/la:
Svi ti duhani (s iznimkom crvene Amphore) su prošlo svršeno vrijeme, čisti aorist. Clan je zloglasan baš zbog toga jer je mnoge početnike otjerao od lule, jer je grozan duhan koji sprži jezik, Flying Dutchman se više niti ne proizvodi, koliko je meni poznato,  Amsterdamer, mislim, isto tako, svi oni duhani koje smo osamdesetih pušili su davna prošlost.
Sada ima toliko dobrih duhana, osobito njemačkih, da uopće ne vrijedi plakati za starim duhanima, svijet se promijenio kao i ukusi pušača lule, nikom više ni ne pada na pamet kumarinom aromatizirati neki duhan, a današnja djeca ni ne znaju za taj postupak. (i bolje da ne znaju!)
Amphoru crvenu sam nedavno kupio - oplahnula me nostalgija i uopće nije loša. Doduše stare Douwe Egbertsove  se više niti ne sjećam kakva je bila, ali ova "nova" je bila sasvim OK.

Imam ja te stare Egbertsove Amphore pa se možeš podsjetiti ako želiš.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Amir
Prva lula
Prva lula
Amir


Broj postova : 9
Join date : 26.06.2023

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty29.06.23 23:19

Imam ja te stare Egbertsove Amphore pa se možeš podsjetiti ako želiš.[/quote]

Bilo bi lijepo, no, pitam se kako je izdržala dvadesetak let...osamdesetih sam naletio na duhan koji mi se svidio, koštao je 90 kopjejki....danas ga prodaju po cca 40 eura, nije bio vakumiran i prestao se proizvoditi tih godina...Zlatno runo.Vidim da su mu cijenu udvostručili prije prestanka proizvodnje, mislim da su ga obrađivali konjakom, no bio je iznenađenje.....
[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 846
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty30.06.23 10:11

Pozdrav! puffy
[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty30.06.23 23:35

Amir je napisao/la:
Imam ja te stare Egbertsove Amphore pa se možeš podsjetiti ako želiš.

Bilo bi lijepo, no, pitam se kako je izdržala dvadesetak let...osamdesetih sam naletio na duhan koji mi se svidio, koštao je 90 kopjejki....danas ga prodaju po cca 40 eura, nije bio vakumiran i prestao se proizvoditi tih godina...Zlatno runo.Vidim da su mu cijenu udvostručili prije prestanka proizvodnje, mislim da su ga obrađivali konjakom, no bio je iznenađenje.....
[/quote]
Da, duhan je bio u celofana u limenoj kutiji, bez vakuuma. Ovlažio sam ga , spremio u regularna teglu i eno ga ko novi.

Amir likes this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty04.07.23 8:57

Dobrodosao
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty12.07.23 15:00

Pozdrav
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav ljubiteljima dobrog dima   Pozdrav ljubiteljima dobrog dima Empty

[Vrh] Go down
 
Pozdrav ljubiteljima dobrog dima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pozdrav svim ljubiteljima dobrog dima
» pozdrav
» Pozdrav!
» Pozdrav

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Za nove korisnike :: Upoznavanje & predstavljanje-
Forum(o)Bir: