Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Ciparska ili sirijska latakia?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 16:02

Malo sam svrljao okolo i pretrazivao, procitao svakakvih informacija ali me ipak zanima misljenje cijenjenih clanova grupe.
Koja od ove dvije vam je bolja u mjesavinama?

P.S. nekako se prisjecam kroz maglu da smo o tome pricali kad sam bio u klubu ali, ne znam zasto, zaboravio sam. drunken
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 16:15

Sirijska je blaža, mekanija, punijeg okusa, nije tako intenzivna kao ciparska.
Kad bi uspoređivao sa vrstama kave - brazilska (minas, santos) bi bila sirijska, a arabica (jaka, intenzivna) bi bila ciparska. lula

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 16:22

Syriska se smatra najboljom i najfinijom, Cyparka je jeftinija pa se danas uglavnom ona koristi

_________________
Mrzim mizantrope, osporavam nihiliste i družim se sa androfobima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 17:40

Jedan od boljih i poznatijih blendera tvrdi drukcije, procitajte.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 17:53

Uvjeri se sam! Popuši jednu lulu Mostexove Balkan Latakie (Cipar) i Mac Barenove HH Vintage Syrian (Sirija) pa sam ocijeni što ti je bolje! Meni su odlične obje, stvar je osobnog ukusa.
Sve drugo je bla, bla, truć! bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 18:29

Ovo prvo sam probao, drugo sam vidio samo na slikama.
Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 18:36

bayro je napisao/la:
Uvjeri se sam! Popuši jednu lulu Mostexove Balkan Latakie (Cipar) i Mac Barenove HH Vintage Syrian (Sirija) pa sam ocijeni što ti je bolje! Meni su odlične obje, stvar je osobnog ukusa.
Sve drugo je bla, bla, truć! bounce

Beeeeeeeeeeeeeeep!
WRONG!

Balkan Latakia sadrzi sirijsku, procitaj.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 19:01

To što piše je jedno, naravno da će gospodin Stanislaw napisati da je u B.L.- u sirijska latakija, (koja je btw. skuplja) nego ciparska.
A i na tarabi je svašta pisalo....

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 19:23

Sve sumnje cemo ukloniti kad dodju Jesse's Own i Castleton, oba su mjesavine sa ciparskom.
Uostalom, Jesse's Own je vec isproban od vase strane i, AFAIR, svi ste ga pohvalili.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty13.11.09 22:15

Definitivni ima razlike, meni lično ciparska bolje leži.... a što je Bayro napisao stoji, ciparske ima više na tržištu i lakše se nabavlja. naravni Sirijska je pojam pa se svi vole pohvaliti njome, ( kada je i ne koriste ) ali ipak se osjeti razlika.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty14.11.09 21:06

Postoji čak i nepotvrđeni trač ili mit, kako su u dimljenju sirijske učestvovali i izvesni kamilji (devini Very Happy ) produkti - što joj daje i neku finiju, manje oporu notu... study Rolling Eyes
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty15.11.09 8:53

Nije to trač, nego živa istina. I danas seljaci i nomadi na Bliskom istoku koriste te osušene devine produkte kao odličnu potpalu i gorivo za ognjišta, budući baš šume i nemaju, a osušena devina kakica je izvrsna upravo za takve stvari, i imaju je u izobilju! prdac

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty15.11.09 22:06

To pitanjce je bilo postavljeno poznatom blenderu G.L. Pease-u, evo:

"Q: Is Latakia really cured over smoldering camel dung?

A: The only smoldering dung is that used to fuel the myths about Latakia. I wouldn't really care if the myth were reality, since I really love the stuff, but, it's important to understand that a variety of herbs and hardwoods are used in the processing of Latakia, not camel dung. No matter how many times I say this, the myth will probably be promulgated until the Sun stops revolving about the Earth... For more information on the wonderful, smoky weed, read my article, "A Tale of Two Latakias.""
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty15.11.09 22:12

Dobro Grga, u pravu si, sve pet. Sve što GLP napiše je Sveto pismo.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty15.11.09 22:55

Eto vidis!
Laughing
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty15.11.09 23:32

opet nemam onu divnu ikonu.... ma ima ljudi koji NE VOLE latakiju pa im je potpuno svejedno da li je ciparska ili sirijska, stvar je ukusa, meni leže obje ali dajem malu prednost ciparskoj.... naravno moje mišljenje onli...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty15.11.09 23:56

Ne mogu docekati da u klub stigne (a i meni kuci) Castleton na testiranje, taj je blendan sa ciparskom kao i Jesse's Own.

A pazi mu opisa:
"A distinctive tobacco enjoyed by gentlemen and ladies all over the world. Made from three Virginias, Burley, and Cyprian Latakia, it's the English blend you've been looking for all these years!!! Developed by David Barnes of B&B Tobacconists."

Ovo definitivno obecava!
Laughing
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty29.05.11 10:03

Latakia se radi od orijentalnih duhana, koji prirodno imaju male listove, prvo ih se osuši na suncu, a zatim dimi iznad borovine ili hrastovine.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ciparska ili sirijska latakia? Empty
PostajNaslov: Re: Ciparska ili sirijska latakia?   Ciparska ili sirijska latakia? Empty

[Vrh] Go down
 
Ciparska ili sirijska latakia?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Stanislaw: Balkan Latakia
» McClelland Bulk: Latakia
» Germains Special Latakia Flake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: