Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pitanje za iskusne Lulaše!!!

Go down 
+3
bayro
dean
savate
7 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 11:04

Mac Baren Black Ambrosia - u početku mi je bi, jak sad mi je OK, malo neutralan (možda je to moj opečeni jezik, to bi trebao biti aromatik, ako e ne varam)!
Radford Sunday' Fntasy - taj mi je najdraži
Macbaren - OC - jako fino
Borkum Riff - Original - ok
Alsbo Chery - katafakinstrofa, popušio jednu lulu, ko da žvačeš žavaku od koje te peče jezik!!!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 11:17

Što se tiče jezika i nepca, to je nažalost nešto što se mora proći - nešto kao obred inicijacije. Samo nemoj napraviti grešku koju većina radi pa to probati "ublažiti" gaziranim pićima i to svim i bezalkoholnim i alkoholnim (piva, recimo).
Skuhaj čaj, po mogućnosti neki biljni, ali možeš i bilo koji drugi, po mogućnosti nezašećereni, to pij i za dva dana si kao nov.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 11:36

moj deda umro od raka pluca (doduse u 91-oj) a u zivotu zapalio jednu cigaretu, popusio do pola i zavrljacio je kroz prozor! a bio limar,bravar i kazandzija, radio sa kalajem,olovom,kiselinama,isparenjima... jel dosta? sta je izazvalo rak pluca,a? (javio se 15tak godina pre nego je umro i kucni prijatelj doktorka pulmolog rekla je da je pametnije da se ne dira)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:15

Što ste vi? Topalovići? Koji si ti po redu: Maksimilijan, Aksentije, Laki ili božemesakloni Mirko?

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:23

umrijet od smjeha

doduse,jesmo povezani sa grobarskim poslom, pravimo svecnjake za groblje (pravio deda,pravi cale,pravio i ja dok bio u nis Very Happy ) bogami,kako dugo zivimo i po ocu i po majci... (da ga ne ureknem...)
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:37

A zašto se bojiš samo raka na plućima? Kad si nas već počeo :sex: na tu temu, velike šanse imaš da ga dobiješ i na jeziku...To ti nije supruga rekla?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:52

bayro je napisao/la:
Što ste vi? Topalovići? Koji si ti po redu: Maksimilijan, Aksentije, Laki ili božemesakloni Mirko?

A gdje je cestiti Milutin na ovom popisu?!?
Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 13:29

Ups, ispade Milutin? A tko je glumio Milutina? Paja Vuisić ili Ljuba Tadić? Mislim da je Paja, ali nisam siguran! pop

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 13:40

Da, Milutina je glumio pokojni Vujisic, legendarna pljuska za vrijeme citanja testamenta uz povik "U MENE SUMNJAS?"
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3164
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 15:37

Paja je bio legenda... umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3164
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 15:39

Inace radjene su studije koje jesu pokazale razliku pojave raka disajnih puteva kod nepusaca i pousaca, ali nema statisticki znacajne razlike. Ako te dovati dovatio te je. Niko ne zna kad ce biti pozvan gore.Stoga take it easy, od necega se mora umreti.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 16:25

Postoji i statistika, Papa Štrumf će točno znati - njegovo je područje; da pušači lule žive u prosjeku dulje od nepušača! Smanjenje stresa prije svega, način života... Ima nešto u tome.
Osim toga postoji i tzv. "prljava statistika". Već spomenuti Betrand Russel (Antišin avatar!) je umro u 91. godini. Pa zar ćemo kazati da je umro od posljedica pušenja? Nije! Umro je od starosti - ugasio se kao svijeća! Osim toga nema još nikakvih konkretnih i znanstveno opravdanih istraživanja koja bi dokazala uzročnu vezu između pušenja i raka pluća.
Sekirče je spominjao željezaru u Smederevu. A da ne spominjemo smog u Zagrebu, Beogradu, Sisku (hrvatski grad-slučaj po tom pitanju).
Način života i stres nas ubijaju, pušenje je u cijeloj toj priči imponderabilno!
I zato lule u ruke i guštajmo! Nitko od nas neće ostati za sjeme! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 16:51

Ako smijem, primijetio bih da se na kraju sve (ipak) svodi na "moj" moto.
Laughing
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:08

a sta podrazumevas pod tim "moj te moto"?
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:09

ups, Sorry

bez "te"
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:12

bayro,namerno sam izostavio "moje" pancevo. na karaburmi osecam smradove iz rafinerije i hip-a Shocked

ali jedno si 100% u pravu - STRES UBIJA A NE NE ZNAM STA!!! i to tek kad prodje.
pogledajte koliko je ljudi pomrlo posle ratova "onako iz cista mira,zdravi-pravi". jes, ali stres bato...

ali da se ne ponavljamo,vec je sve ovo pisano u "elektricnoj luli"...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:17

ssekir75 je napisao/la:
a sta podrazumevas pod tim "moj te moto"?

"Ionako cu umrijeti."
Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:34

Od nečeg se mora umrijeti. I da živimo pod staklenim zvonom, dišemo čisti planinski zrak, jedemo iskljućivo voće i povrće, bavimo se tjelesnom aktivnošću svaki dan... svejedno nas čeka isti kraj. To je jedina pravda! Zato treba guštat dok ide!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:48

tako je! zivi punim plucima! (makar dima lule Laughing )
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty18.12.09 8:04

Da budemo precizniji, Russell je umro s 97 godina. S 89 je posljednji put bio u zatvoru (ali ne zbog lule... Smile )
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty18.12.09 8:45

Decki hebeno ste offtopic

_________________
Mrzim mizantrope, osporavam nihiliste i družim se sa androfobima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 11:59

savate je napisao/la:
Čitam malo ove Vaše a i tuđe recenzije duhana, i piše se stalno o raznoraznim ukusima, aromama,...

Ja sam neiskusan Lulaš, pušim svega 3 tjedna, i moram reći da sam se "zakačio"!! :-) Jes da me peče jezik i nepce, ali vjerujem da će proći!? Sviđa mi se okus duhana, ali ne osjećam sve te suptilne okuse u ustima!

Koliko vremena Vam je bilo potrebno da počnete osjećati sve te okuse duhana?? I dali ih ih svi, nužno, kad tad okuse??

Lp i thx :-)

Stari moj, kako to da si u tri tjedna koliko pušiš, već stigao i do herr Dreiera? Jednostavno sam radoznao!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 16:57

Slučajno sam vidio trgovinu kad sam čekao ženu da izađe iz Interspara!! :-)

Kad sma vidio sve one lule u vitrinama, duhane, blejao sam ko tele u šarena vrata!!! Kad sam došao u ZG, stalno sam razmišljao o lulama, gledoa po netu,... Nisam mogao vijerovti kolko ljubavi i energije ljudi ulažu da bi napravili lulu, zblendali duhane!!.... i onda sam otišo u Frankopansku i kupio prvu lulu!!

Btw. Juče sam se vratio iz Dreiera sa mojom prvom fensi šmensi luluom, (da išao sam po mećavi u Graz). Ček it aut, pod "Lule"

A odgovor, na moje pitanje?? :-)

Lp
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8271
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 17:25

Koje pitanje o pečenju jezika ili raku? What a Face

za prvo, puši dobre duhane... bez puno kemije, dakle izbjegavaj jeftine aromatike gdje je glavni sastojak kod "fermentacije" duhana glicerin... pisali smo već o tome. Puši polako s uživanjem, nekada se to zvalo pučkanje Very Happy , nisi na natjecanju, ako se lula gasi, nema veze... upali je ponovo. "Hladi" jezik s nekim dobrim čajem, ne gaziranim pičima. Ubrzo će proči nije bed....

Što se tiče raznih rakova..... ako imaš predispoziciju nema ti spasa devil . Inače statistike ( da ne bude greške od WHO- svjetske zdravstvene organizacije ) baš ne pokazuju neku preveliku vezu između pušenja i raka. Najpušačkije zemlje svijeta - Japan i Kina imaju broj slučajeva ispod normale.... a ni u ostalom svijetu nije baš epidemija.. i nepušaći oboljevaju od raka pluča takođe....

malo si više pročitaj o tome na: [You must be registered and logged in to see this link.] naravno obrađuje prvenstveno slučajeva pušača cigareta, koji su, za razliku od lule, bitno drugačiji.

jer:

dim se uvlači
rade se od izrazito nekvalitetnih duhana
papir je otrov - probaj odvojiti papir od cigareta zapali ga i pomiriši....
največi problam je u filteru - koji se radi od rezane celuloze - tako da komadičci završe u plučima pušaća i postaju žarište infekcija i svega što ide uz to....

prema tome ne zamaraj se, sigurno ćeš umrijeti ... jednog dana... a do tada probaj uživati u životu ... maksimalno. lula je jedan od načina Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8271
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 17:28

i PS,

Zašto ti je nick savate? Imao sam nešto s time u mladosti....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Pitanje za iskusne Lulaše!!!
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula
» Bjarne pipes - pitanje
» Zdravo zdravo!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: