Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Davorinova Proljetna Kolekcija

Go down 
+8
Nunki
milo
savate
ssekir75
MOVESHAKER
bayro
imnik
Davorin
12 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 15:49

Još malo komercijale.... jedna mala bakrena morta, da svi ne kažu da radim samo velike lule ( istina žarnica je normalne veličine ) i zlatna morta predviđena za jet set... ( ili one koji se tako osječaju Twisted Evil ) dakle lula s windshieldom, za jahtu. kabrio i sl. Nije ispitana u zračnom tunelu, ali je korišten provjereni dizajn, pramac broda ( novih naravno - Columbo nije imao pojma o tome Very Happy ) obje su visoko polirane

Davorinova Proljetna Kolekcija B7070a11Davorinova Proljetna Kolekcija Bc7b1575Davorinova Proljetna Kolekcija D714a291
Davorinova Proljetna Kolekcija 9cff544aDavorinova Proljetna Kolekcija Cfb11509Davorinova Proljetna Kolekcija 5eaa6e2d
Davorinova Proljetna Kolekcija 00460eb1Davorinova Proljetna Kolekcija 6dd59e1c
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 16:07

opa...jako lijepo Smile
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 16:59

Krasno. Prva mi je fenomenalna, a i ova druga je veoma interesantna, kranje je neobicna
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 18:09

Ova "mala" mi je prekrasna. A heavymetal će se izbezumiti kad vidi ovu drugu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 18:45

OBJE SU PREDIVNE!!!!!!

skromni prijedlog za drugu lulu:
iako je bila inspirirana oblikom pramca broda, druga me oblikom neodoljivo podjeća na ptičicu, da, možda, napraviš cijelu seriju komercijalnog naziva "Morta Birdie" ??

golubovi
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 18:51

Misliš seriju "mrtva ptica"? Nije loše, nije... What a Face

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 19:01

bayro je napisao/la:
Misliš seriju "mrtva ptica"? Nije loše, nije... What a Face

OPS!!

.... uopće mi nije palo na pamet da bi se moglo i tako prevesti ....

lula me podsjeća na neku živahnu ptičicu dugog repa NIKAKO na mrtvu pticu

ovako nešto samo u veselijim bojama:
Davorinova Proljetna Kolekcija Kos
Davorinova Proljetna Kolekcija Ptica
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 19:43

shaker je u pravu, stvartno podseća na pticu. i predivna je. a ja ću za prvu da kažem da mi sa glava jako sviđa ali bi ubacio drugi usnik, duži, i koji se lagano sužava,a ne ovaj ko ''milorad'' muštikle. gubi na proporciji.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 19:57

ssekir75 je napisao/la:
shaker je u pravu, stvartno podseća na pticu. i predivna je. a ja ću za prvu da kažem da mi sa glava jako sviđa ali bi ubacio drugi usnik, duži, i koji se lagano sužava,a ne ovaj ko ''milorad'' muštikle. gubi na proporciji.

Pa u tome i je stvar Milorade crni! Da je ovakva kratka - što bi Talijani rekli "brucianaso"! Sa duljim usnikom bila bi kao druge; ovako je nešto posebno!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 20:05

Davorinova Proljetna Kolekcija Jawdropy

Ima ih na jos jednom forumu!
Wink
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 20:24

ono s pticama nije loša ideja... ionako sam razmišljao dati neka imena lulama. A bayro je u pravu u potpunosti, na kraju dvije takve već imam s dugim usnicima. Druga nije samo inspirairana brodom, to je najbolji aerodinamični oblik danas poznat. Ukratko je ideja da se "vjetar" skrene nagore od žarnice.... sutra ćete vidjeti još par komada iz te serije.... s nekim drugim idejama za zaštitu optimističkog pušaća... dodjeljivanje imena je dozvoljeno Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 21:44

Davorin je napisao/la:
ono s pticama nije loša ideja... ionako sam razmišljao dati neka imena lulama

konačno i od mene neke koristi
Davorinova Proljetna Kolekcija B020
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 21:45

Papa Štrumf , ova tvrdnja o aerodinamičnosti druge nije tačna, ili, preciznije, nije potpuna. najaerodinamičniji oblik je kap, a ovo bi se moglo definisati kao ''najbolji oblik koji sprečava dejstvo vetra na žarnicu''. ovaj ''kljun'' ima ulogu da spreč vazdušno strujanje preko i skrene sa strane žarnice i time smanji vrtloženje koje inače nastaje kod kretanja tela kroz fluid. sto se tiče prve, moj lični doživljaj, nema veze sa kvalitetom izrade.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 22:14

Sto se tice idealnog aerodinamicnog oblika si u pravu ALI,

ukoliko cemo bas ici u detalje oko aerodinamike, mislim da si "promasio ceo fudbal" jer onaj oblik "spojlera" moze, bas naprotiv, POSPJESITI dodatno vrtlozenje zraka direktno u zarnicu radi svog blago zakrivljenog oblika prema istoj.
Zrak bi definitivno strujao preko zarnice da je do spoja sa istom stijenka lule, odnosno taj famozni spojler, podignut jos 4-5mm (obratno zakrivljen) ali mislim da bi to izgledalo malo previse neobicno.

Kako to nema nikakve veze, jer se ovdje radi o iznimno lijepo i istovremeno neobicno napravljenoj luli (meni bi se osobno vise svidjela kad bi se usnik i prsten zamijenili za boje), mislim da je svaka dalja rasprava o tome bespredmetna, necemo valjda tjerati naseg cestitog Papa Štrumf da koristi zracne tunele prilikom izrade lula.
Wink


Zadnja promjena: grga; 27.03.10 22:21; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 22:15

Sekirče možda se ne vidi najbolje ali lula ima oblik kapi + kljun, naravno koliko je moguće da još uvijek bude funkcionalna
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 22:20

ne bi grga bilo neobično... pričekaj do sutra, ali samo si djelomično si u pravu. Ovaj spojler na luli trebao bi izazvati vrtloženje zraka, a kod vrtloženje, U ovom slučaju, bi trebala i pasti brzina strujanja, tako da bi dio iznad žarnice bio ( teoretski narvno ) manje izložen vjetru..... Naravno to sve vrijedi za idealan odnos prema strujanju, tj da je glava direktno krenuta prema vjetru itd.... naravno što je nonsens... pa neće netko držati lulu strogo u sredini usta, ne micati se i pratiti tok vjetra Very Happy Ovo je odgovor na jednu Dunhillovu seriju, ali otom potom... oblik mi se sviđa a to je najvažnije
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 22:28

Narocito je stvar u tome da lula tog oblika gotovo nikad u ustima (a niti jedna druga) ne stoji vodoravno, naime, zarnica je uvijek "izlozena" nekom nailazecem vjetru/zraku prilikom opustenog drzanja u zubima.

Svejedno, onaj tko ti je ubacio "bubu u uho" vezano za windshield lule vozi kabriolet koji ima vjerojatno najmanje vrtlozenja zraka unutar kabine prilikom voznje sa spustenim krovom, cak i kod brzina preko 150km/h. Znam, jer sam vozio i novi Mercedes SL i novi Mercedes CLK i jos par kabrioleta nizih klasa.
Primjerice, Mazda MX-5 je tesko smece sto se toga tice, voziti puno preko 100km/h sa spustenim krovom vec prelazi u mazohizam. Kod SL-a je stvar dijametralno drukcija, cak i kod brzine 180km/h osjetis samo lagani povjetarac na vrhu frizurice.
Smile


Zadnja promjena: grga; 27.03.10 23:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 22:58

budeš toga, koji mi je ubacio bubu, upoznao kada dođemo za tri tjedna Very Happy i da, treba mu za jednu od pila koje si nabrojao Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty27.03.10 23:16

Davorin je napisao/la:
budeš toga, koji mi je ubacio bubu, upoznao kada dođemo za tri tjedna Very Happy i da, treba mu za jednu od pila koje si nabrojao Cool

Kao sto sam vec rekao, iskreno se nadam i zeljno iscekujem da se to i ostvari.
Wink
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty28.03.10 3:58

lula jeste predivna tu se vise nema sta komentarisati, a sto se "fudbala" tice nisam promasio ni milimetar. naime, da ne crtam sad jer me mrzi, prilikom udara vazduha u "napadnu povrsinu"(govorimo o idealnim uslovima, drzanja pod horizontalu)vazduh se razdvaja na sve strane i opstrujava telo, u ovom slucaju lulu. kako se odozgo nalazi kljun to ce zakonom manjeg otpora debela vecina cestica vazduha opstrujati lulu sa strane, a samo mali broj "najtvrdoglavijih" ce preci odozgo. vrtlozenja ce biti, ali ce ono biti uzrokovano sa strane i samim tim daleko manje nego da je opstrujavanje bilo odozgo. napravismo od ovoga kvantnu fiziku, ali eto, cisto da imamo o cemu pametnom razgovarati Very Happy i daleko od toga se lula ispituje u aerotunelu, Papa Štrumf bas nema pametnijeg posla Very Happy
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty28.03.10 9:54

bayro je napisao/la:
. A heavymetal će se izbezumiti kad vidi ovu drugu!

kako si pogodio!!! Very Happy Davorine jeli to "the one" ili je to samo varijacija na temu!!!

Prkrasna je,... samo taj gay usnik!? Malo mi je.... Embarassed ali opet, Cool ...... malos am neodlučan!?

Prva je zakon, palmin prsten,... samo mi je ljepša ona duža!!!

heavymetal
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty28.03.10 10:18

to je jedna of the one, a zašto gay usnik, pa jantar je bio prvi materijal za skupe lule, naravno ovo je verzija, ali pričekaj da vidiš uživo.... mislim kobinacija zlatna morta, jantar s malim crnim ringom je, po meni, sasvim ok.... ( a ima i filter Laughing ) Peterson je sada izbacio jednu seriju s takvim usnicima.... istina moji su ljepši Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty28.03.10 10:48

Ajgore, sorry, ali je usnik odličan i dobro paše na luli. Kako bi Šokre rekao "podigne lulu" i uopće nisi gay s takvom lulom.
Zamisli kad se modni mačak odvali! :sex: Biti ćete najbolji prjatelji!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty28.03.10 15:23

dakle nastavljamo, dvije freehandice, jedna gay Shocked a jedna strait... grubo bi čak mogle spadati u OOum Paul... ali neka, aerodinamični izduženi oblik, prsteni od roga, pjeskarene

Davorinova Proljetna Kolekcija 1c0f3b37Davorinova Proljetna Kolekcija 9cdafadaDavorinova Proljetna Kolekcija 5d4af47b
Davorinova Proljetna Kolekcija 34aec7bfDavorinova Proljetna Kolekcija 0abb201dDavorinova Proljetna Kolekcija A0954a8a
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty28.03.10 15:24

malo pravog freehanda, izgleda glomazno, ali je izašla vrlo lagana, pjeskarena - djelomično

Davorinova Proljetna Kolekcija 10851e57Davorinova Proljetna Kolekcija 0ff372f8Davorinova Proljetna Kolekcija 03d0fa3a
Davorinova Proljetna Kolekcija E2aaed80
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Davorinova Proljetna Kolekcija Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova Proljetna Kolekcija   Davorinova Proljetna Kolekcija Empty

[Vrh] Go down
 
Davorinova Proljetna Kolekcija
[Vrh] 
Stranica 1 / 9.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Davorinova kolekcija - Jesen
» Davorinova kolekcija No1
» Davorinova ljetna kolekcija
» Davorinova jesenska kolekcija
» Davorinova zimska kolekcija....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: