Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa moje tačke gledišta..

Go down 
+20
Lakeman
oliohardi
fićo
T.McR.
kamarad igorrr
foksieloy
Rob590
Matko
Capt. Horatio MacAllister
Antiša
Leo
420blackadder
--muki--
amaru
milo
Davorin
bayro
ssekir75
imnik
Nunki
24 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:16

Ovo je savršeno nepretenciozan topik, pokušaću da spontano kuckajući sumiram određena iskustva, da možda načnem pitanja u vezi sa nekim uvreženim navikama, hm, možda se dotaknem i poneke predrasude.

Ovim završavam uvodni post, tek da bih video da li se prikazuju ona naša slova đšćč i slično, da bih znao kako da piskaram, jer, trudiću se da iznosim kako mi šta naleti, trudiću se da budem makar minimalno sistematičan, no, počnimo baždarenjem fonta..


Zadnja promjena: Nunki; 01.07.18 17:26; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:22

Aha, odlično, ovo funkcioniše.

Dakle, rešio sam da pušim lulu, video sam pokojnog Borhesa, Ajnštajna, sedeo sam u isfoliranom restoranu gde je Milorad Pavić dimio kalabaš, shvatio sam da je to baš 'kul' i da bih bio njuška s lulom...

Varijanta poželjnosti: imam prijatelja koji je pasionirani pušač lule, dopalo mi se na pogled, a volim nikotinski užitak, samo me niko nije poučio, lula deluje baš zanimljivo, malo sam se raspitao, znam i jezike, a u međuvremenu sam i tako kopajući, bogu hvala Internetu naleteo na ovaj sajt pa sam i na maternjem pročitao masu saveta, ovi ljudi znaju o čemu pišu, vidi se da se razumeju. Hm, vreme je da kupim sebi lulu i osnovni pribor..
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:26

Prvo mi je, istini za volju palo u oči da je kul pušenje cigara. Kupio sam Cohibu, ispostavilo se da sam se obrukao u društvu jer sam je zapalio s onog zatvorenog kraja, dobro, to sam nekako preživeo, premda me i danas podjebavaju, ali, uvlačio sam, pa mi je posle bilo zlo, krišom sam povratio u toaletu...

Lula, to mi deluje otmenije, čistije i prostije, a i lepo miriši... Ipak ću lulu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:27

dobra ti je ideja, nesto kao mali blog o tvojim iskustvima...
samo kucaj!
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:34

Samo napred ideja je odlična. Cool
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:36

Kako kupiti prvu lulu?

Kad se ne razumeš, kupiš najskuplju robu u najboljem dućanu i ne možeš da pogrešiš.

Šalu na stranu, tvrdim i potpisujem krvlju i pečatom da nema garancije da lula od 100 EUR do beskonačno EUR dimi bolje ili rđavije. Nema tog iskusktva, jer iskustvo s tim nema veze koje može da se stekne da ako ti je primaran, a trebalo bi, faktor nikotinskog užitka, koje omogućuje da bez greške kupiš lulu koja savršeno dimi..


Može da se desi da za sitne pare kupiš savršen komad, kao i obrnuto.


Dabome, ako ti je efekat faktor bitan, ne razmišljaj, imaš Danhil, imaš Dance, imaš Francuze, imaš Švabe...

Guglaj, guglaj, guglaj, naći ćeš ih sve ili skokni do eminentnog dućana, recimo do Hajenius'a u Amsterdamu i sličnih i pusti da ti prodaju, postaraj se da ti na kartici bude pokriće za jedan auto srednje klase mejd in Džrmani, za početnu količinu lula, jer, jedna nije ništa. Testis unus - testis nullus, što bi rekli naši stari.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 22:56

Da, ali đavo je u detaljima. Nagledao sam se likova koji ladno dime držeći lulu u zubima, pritom izgovaraju stotine reči, sve simultano.

Aha, to mi treba za 'ultrakul' faktor. Želim da odbijam dimove, značajno posmatram sagovornike, spontano mašem rukama.


- Aha, kaže prodavac, pa to ti je ko i mobilni u autu, treba ti freehand lula.


Proda ti niz takvih. E, vratićemo se na ovo kad dođem do čišćenja...


Nego, kupiš ti neke lule, al, 'ebeš auto bez benzina, treba ti i duvan, čistilice, eventualno filtere, tamper, to ti tipičan glupavi prodavac nije objasnio da ti treba, no, ti si ušao pripremljen u dućan, iščitao si literaturu, Internet je tu, aha, kupio si (najverovatnije) nekog aromatizovanog Danca, nekoliko lula koje su ti se učinile lepim, još nisi stigao da ukapiraš da ti je neophodan alat juvelirska lupa i ona naprava, ne mogu da se setim kako se zove, mikrometar ili tako nešto,dakle da bez toga ne ulaziš u radnju. No, dobro, škola se plaća.


Kupio si neke lule, kupio si duvan, kupio si tamper (može bre, običan plastični upaljač umesto tampera, kad postigneš ultrakul faktor pušenja lule, no o tome na kraju), uvalili su ti onaj Zipo upaljač za lule na benzin, uvalili su ti neke dronjave čistilice, ali, ali, ti si se opremio za ulazak u svet lule.

Ponosno raspakuješ espap: tri lule, pedeset filtera (koji ne pašu, a i nepotrebni su), 50 do 100 grama nekog danskog duvana, ako si imao sreće prodali su ti za par evra češki tamper, nisu ti uvalili neko go..o nego ćeš kasnije da ukapiraš čemu to služi i čemu ne služi, pa ćeš na tenane da kupiš pravu stvar, premda je Ček u stvari Zakon.

Dakle, stižemo do moje prve zapaljene lule. I sada ću da se malo uozbiljim.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 23:03

hm, pa ni ovo nije bezveze bounce ajde nastavi, leba ti...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 23:09

Drugari, molim vas da bez ustručavanja dobacujete, ne čekajte da ovde držim monolog..
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 23:13

nunki, nije lepo da se nekom upada u rec (ja nisam bas uzor za pristojnost iako sam nekakav profan Twisted Evil ) a i brate steta da se prekida radnja... uz to, ljudi iz zga su u klubu Twisted Evil vecina njih
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty30.05.10 23:20

Ma, samo šibajte, ovo će da potraje, upravo se spremam da se bacim na proždiranje paste s prelivom morskih plodova made by moja ljubljena supruga...


U sledećoj epizodi: raspakovao sam espap, spremam se da pripalim svoju prvu lulu.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 0:02

Živci, živci, što bi rekao Molijer u Uobraženom bolesniku...

Samo polako, nikad nemoj da smetneš s uma da lulu pušiš radi sopstvenog užitka, ostalo je sekundarno, nije nepoželjno, ali je sekundarno.

Postoje razni načini da se napuni lula, koliko lulaša toliko i gvintova. Imaš na Internetu, imaš ovde opise kako da ne omaneš. Ma, sve je u osećaju. Cilj ti je da se to dimi ravnomerno od vrha do kraja. Turi prst u grotlo, ispipaj oblik gorionika.

Obloži dno tako da budeš siguran da će to na kraju da ravnomerno gori. Potom postepeno puni do vrha, ali ne do samog vrha. Ostavi malo mesta, nije ti cilj da kad pripališ duvan iskipi.

Pljuvačka je zakon! Ne štedi pljuvačku, pljuj, to nije blam, kao što nije blam jesti kavijar prstima. Naprotiv. Zaštiti svoj izvor zadovoljstva. Pljuni na prst, omaži obilno ivicu gorionika pre nego što pripališ.

Svetogrđe je bilo kakav plamen prineti luli sem šibice. Što ne znači da se toga držiš kao pijan plota, ali to ti je kao i što je svetogrđe paliti cigaru bilo čime sem palicom kedrove lajsne.

Tzv. 'lažno paljenje' - važi, ako ti je baš stalo da radiš na note. U principu, jedna šibica jednako je jedna lula. A može i deset. Nebitno je. Žarač koristiš ako si zasrao, trudi se da ti se to ne događa, nabijač koristiš čim osetiš da cug popušta. Ne izbacuj oblake dima oko sebe, nisi ti lokomotiva, nego gospodin čovek, puši lulu na ivici gašenja.


Takozvano upušavanje i čitave strategije, od namaži medom, do puši trećinu, puši polovinu i slično - mačku o rep. Samo se drži one Molijerove 'živci, živci'. Napuni prvu lulu kao da je već uveliko upušena i slobodno je zapali. Ne vuci ko konj! Nikad ne vuci ko konj i nikad nećeš imati problema sa lulom, jezikom, palatumom...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 0:35

Nikad ne gubi kontakt sa lulom! Koliko je nikotinsko zadovoljstvo osnovni razlog što si je uzeo u ruke i pripalio, toliko je i taktilnost ništa manje bitna. Kad kupuješ lulu, pošto ti naravno neće dozvoliti da je pripališ, ispipaj je temeljno, ne žuri se, zamisli sebe u svim situacijama koje ti padnu na um (u dobrom dućanu ćeš po pravilu sesti u udoban naslonjač), zamisli i tako drži lulu na par centimetara od usta, kao da je pušiš i oseti kako ti leži u ruci.

Lula je objekt! Nije samo da se stavi među usne i da se povuče dim. Njome se igraš, ali, nikako nervozno, ti si paradigma staloženosti, ne zaboravi.

O grickanju usnika, držanju lule među zubima i sličnom, prepuštam drugim sagovornicima. O tome da nije pravilno da se dim povlači tako što se usnik metne u sredinu usta, takođe ne želim da polemišem. O tome da li je ovaj oblik, onaj oblik, da li je vres, da li je morta, da li je meeršaum i tako dalje, takođe ne želim da polemišem, barem ne za sada.

Dakle, suština je: nikad ne gubi kontakt s lulom, prsti će ti sami kazati da li da smanjiš cug, ne čekaj da ti to kaže jezik. Ovo pravilo jednako i još više važi ako se prikloniš upušavanju lule bez primene široko prihvaćene metode upušavanja mic po mic. Živci, živci, nikad ne ispuštaj živce van kontrole.

Pušenje lule je čin, nije predstava za druge, ali, ne smetni s uma da si neminovno objekt posmatranja, uživaj u tome, učini ih tvojom publikom. Neka udišu tvoju Latakiju, tvoj Perik, tvoju Virdžiniju, neka samo naslućuju zadovoljstvo kojim se u tom trenutku, u tom prostoru TI naslađuješ. Oni su publika, učini da ti prećutno aplaudiraju, ne dovedi sebe u situaciju da te nemo gađaju trulim paradajzom..


Zadnja promjena: Nunki; 06.07.18 19:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 0:45

a vecina hoce jer nemaju pojma koliko ti uzivas Twisted Evil njima to smrdi Evil or Very Mad a kad im pod nos "turis" obican nepreradjeni duvan i kazes im da uporede sa mirisom cigarete njima cudno. latakija (na koju sam se nedavno upecao ) je kao bozemeprosti poljski wc. "oprosti im boze, ne znaju sta rade" pop
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 1:10

Odlično Nunki, samo nastavi sa ovim blogom, mi ćemo se ovako pomalo sa strane ubacivati da ti damo malo poticaja i motiva, a kad završiš, napraviti ćemo lijepo blog od ovog tvog odličnog teksta, jer si pogodio bit stvari! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 1:13

Duvan u luli gori i neminovno se stvara pepeo. Dok si pripaljivao, nisi bio nervozan, mirno si kružio šibicom iznad duvana, istovremeno ravnomerno i koordinisano uvlačeći vazduh kroz gorionik, kako bi se pravilno raspalilo.

Pepeo je istovremeno i filter i hladionik. Ne bacaj ga bez nužde. Needless to say da samo divljak lulu udara o ivicu pepeljare, zid, cipelu... Ako treba da istreseš, nagni lulu naopako, pusti da ispadne što želi da ispadne, ako smatraš da treba još, uzmi žarač (šibica, naravno ona njena strana bez fosfora je ultrakul, ne moraš da imaš tamper) pa opet samo nagni. Ako treba jača intervencija, udaraj vratom lule okrenute naopako između palca i kažiprsta. Lula nikada ne sme da dotakne ništa tvrđe.

Dobro, ako si od nervoznijih, nabavi onu pepeljaru sa plutom u sredini pa udaraj, ali, to je bez veze, to je samo za neznalice. Osnovno i maltene jedino pravilo je keep your cool. Never rush!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 1:17

bayro je napisao/la:
Odlično Nunki, samo nastavi sa ovim blogom, mi ćemo se ovako pomalo sa strane ubacivati da ti damo malo poticaja i motiva, a kad završiš, napraviti ćemo lijepo blog od ovog tvog odličnog teksta, jer si pogodio bit stvari! Laughing

Ih, ovo ce da potraje, samo strpljivo, molim..
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 1:29

tako je nunki, nema zurbe a jos manje nasilnickog ponasanja prema luli. ma cemu zurba uopste u zivotu... scratch
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 17:45

što reči... pjesnik i lulaš, šalu na stranu... odlično, samo nastavi
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 17:54

Nikad dovoljno naglasiti da prsti treba da upozoravaju jezik. Pipaj svoju lulu, miluj je prstima, oseti u svakom trenutku da li se pati, ako da - smanji bre cug, pusti je da dođe do daha!

Cigara ima svoje zone arome, zato što pušiš zavijene listove, lula, reklo bi se, budući da je u njoj mešavina, ne bi trebalo, ali, to nije tačno.

Dakle, oseti kad prelaziš iz zone u zonu, zastani malo, pusti da ti se prethodna zona slegne na palatumu, pa uvek mirno i polako nastavi da uživaš u sledećoj.

Nos je zakon! Duvan u plućima je potpuno gubljenje vremena i zdravlja, čak i ako si zapalio neku najblažu cigaretu. Nema od toga nikakvog užitka, samo stvaraš naslage katrana na svom disajnom organu, žali bože.

Dakle, usna duplja, nos, to direktno tuče u mozak, to je to! I, polako, ti se nikud ne žuriš, ti i tvoja lula ste jedno, vi ste oličenje smirenosti, vas posmatraju, vi ste uzor, a ne predmet sprdnje, naopako.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 18:04

bayro je napisao/la:
Odlično Nunki, samo nastavi sa ovim blogom, mi ćemo se ovako pomalo sa strane ubacivati da ti damo malo poticaja i motiva, a kad završiš, napraviti ćemo lijepo blog od ovog tvog odličnog teksta, jer si pogodio bit stvari! Laughing

Važi, ali kad i ako dođemo do toga, moraću malo da editujem, tu i tamo nedostaje poneka zapeta, povremeno ima viška reči, no, neću sada ništa da diram, neka ide spontano, na samom kraju uvek mogu da odradim minimalne popravke..
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 18:17

Nekako si se izborio sa svim iskušenjima, došao si gotovo do samog dna. E, tu je opasno!

Ne podleži iskušenju da dokrajčiš lulu. Ne, ne, ne. Na samom dnu leži esencija, ali, treba umeti.

Dok još nisi iskusan, pusti je, neka se prigasi, verovatno je na granici temperature koju vres podnosi, pusti je, ispusti je iz ruku, osloni je udobno, neka se malo smiri i ona, a i ti.

Staloženo unesi pripaljenu šibicu, e, sad zaista nemoj da to radiš upaljačem, naročito nemoj onim švajs aparat upaljačem, polako poteži, odoli, obavezno odoli iskušenju da srčeš dimove iz gorionika, em ćeš opeći jezik em ozbiljno rizikuješ da progoriš najosetljiviji deo lule - kotao.

Upušiti kotao je zanat, trebaće ti vremena. Ako te hvata nervoza, radije nemoj da popušiš taj najukusniji obrok, nego da reskiraš da uništiš svoju dragocenu lulu. Biće dana, biće duvana, lula je svaka unikum i nikad više nećeš naći identičnu. Čuvaj lulu, to neka ti bude Zakon.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 18:23

Samo ti piši Nunki, mi ćemo pristojno sada zašutiti, kako je i red u finom društvu, da te ne prekidamo! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 18:27

Ma jok, samo dobacujte, zanimljivije će da bude, ionako improvizujem kako mi dođe na um.

Naročito me zanima eventualno neslaganje sa pojedinostima koje iznosim, pa da debatujemo ko ljudi i lulaši.. Wink
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty31.05.10 18:31

Nije loše na dno staviti koji komadić meer granulata, baš da se ne dogodi ovo što si opisao u posljednjem topicu! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sa moje tačke gledišta.. Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. Empty

[Vrh] Go down
 
Sa moje tačke gledišta..
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Moje lule
» Moje Petersone
» Moje lule
» Moje mersamice
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: