Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaKorisničke grupeLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share | 

Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)

Go down 
Autor/icaPoruka
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1673

PostajNaslov: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 10:43

U zbirci eseja o lulašenju koju čitam naišao sam na metodu punjenja lule nazvanu "metoda zračnog džepa" ilti "Air Pocket Method".

Štos se u tome da se lula puni odjednom (ne u tri koraka, kao što propisuje klasična / početnička metoda), it ona način da se "zgužva" gruda duhana i ugura u žarnicu tako da sjedi u njoj kao čep, no ne ugura se do dna, nego se ostavi prostor između duhana i dna žarnice, iliti "zračni džep" (otuda, očito, i naziv metode).

Predonst metode je u tome da duhan ravnomjerije gori, duhan na dnu žarnice ne skuplja svu onu gadost od katrana i kondenzata koji se cijedi, a pomaže i kod lula kod kojeg spoj žarnice i "dimovoda" nije izrađen pravilno, točnije, kada je žarnica probušena previsoko, pa duhan na dnu ne može do kraja sagorijeti.

Probao sam par puta tako napuniti nekoliko lula i iskustvo je pozitivno. Duhan ravnomjerije gori, okus duhana je u principu postojan kroz sve faze gorenja, lula koja je prije grgljala više ne grglja, puši se bez ostatka, ostaje samo pepel na dnu. Maleni nedostatak je u tome što ne napunivši lulu u potpunosti, vrijeme pušenja postaje nešto kraće...

Naravno, tom metodom se pune lule s velikom žarnicom, no, na svu sreću, moje su skoro sve takve Wink

Zanima me cijenjeno mišljenje veleštovanog lulopušačkog pučanstva na našem forumu o gore navedenom...
[Vrh] Go down
dado
Hladan dim
Hladan dim

Broj postova : 988
Omiljeni duhani : aromatizirani, lagano začinjeni latakijom u tragovima! Arango BS

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 11:07

Ja isto tako šimpu ulul i stvarno sve stoji štos reko! Jedino kad pušim tuđi duhan punim triput iz razloga, što ti reče, stane više duhana! 😄😇
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1106
Omiljeni duhani : dostupni..

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 16:18

..kad sam  negdje gdje  bas nemam vremana fino se zabavljati s "pravilnim" punjenjem kao sinoc na nekoj lokalnoj fešti  pa sjedeći sa društvom u bircu "aberzihen" napunim lulu i marnem pivo...

sasvim pristojno gori sa svim nijansama duhanskog opusa u zraku..
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator

Broj postova : 6961

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 17:50

nisam probao, ja sam tradicionalist, ali ima neke logike... istina logiku imaju i reverse calabash i cavallier... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator

Broj postova : 12247
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 18:48

Teoretski, a držim i praktično, ima smisla, ali ja sam također tradicionalist po tom pitanju i punim lulu više-manje automatski, pa sad starog psa nove trikove učiti...
No vjerujem da stvar drži vodu. Isprobati ću kad se vratim na more, na terasi s pogledom na Krk u miru!
Govorim o ovom pogledu!  puffy

Ne znam jesam li vam spomenuo da pušim lulu preko četrdeset godina?  umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1217
Omiljeni duhani : Pirate kake,Byzanthium,Dunhill My Mixture 965,Nightcup,Balkan Sasieni

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 20:14

Dado ,ispravno razmisljas.Sve zavisi od toga ciji je duvan.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator

Broj postova : 1753
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 21:13

Ja sam probao i svidjelo mi se. Ja inače punim tako da zagrabim lulom iz vrećice pa onda natiskam i tak sve dok ne bude puna. Kad sam probao ovo sa air pocket, onda sam vidio da kada dodjes skoro do kraja, onda se ''uruši'' taj donji sloj. Zatim sam naručio metalne mrežice na Ebayu (koje idu u staklene lula radi pušenja drugih biljaka) i probao staviti mrežicu na dno. Petljavo je, ali rezultat je odličan. Sav duhan ostaje izdignut iznad dna, slina i vlaga ostaju na dnu a sav duhan izgori putpuno suh, kakav je gore na vrhu takav je i na dnu.

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1106
Omiljeni duhani : dostupni..

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 22:59

..dugo vec razmisljam nabavit te mrežice  ili meršaum granulat..dosad to nisam koristio..al budem
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 3252
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   01.07.18 23:30

Ja sam naručio paket, i već mi duže vrijeme sad stoji u kutiji, nisam još isprobao. Možda je vrijeme.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1673

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   02.07.18 13:44

Drago mi je da sam vam dao svima poticaj Smile
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   02.07.18 14:00

Probao sam ja i ove kuglice od mreže. Gore je uleknuće gdje sjedne fino duhan.

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   02.07.18 15:00

I nema okus na metal? Donesi ako imaš koju viška na druženje, da probam.
Meer granulat je odlična stvar, no o tome je već puno pisano na forumu.

Ne znam jesam li vam spomenuo da pušim lulu preko četrdeset godina?  umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
wranjo123
Hladan dim
Hladan dim

Broj postova : 605
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, bb1938

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   02.07.18 22:16

Popusio lulu na ovu metodu i ok je. podsjeća me na pušenje flakea
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   02.07.18 23:43

@bayro je napisao/la:
I nema okus na metal? Donesi ako imaš koju viška na druženje, da probam.
Meer granulat je odlična stvar, no o tome je već puno pisano na forumu.

Nema.
Budem.

dadost je napisao/la:
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator

PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   03.07.18 16:43

Hvala!

[Vrh] Go down

Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Lule od masline
» Paljenje lule sa šibicama
» Čišćenje lule
» Zašto su upaljači za lule tako skupi?
» Stigle polovne lule!!! Slike, i brojna pitanja za veće stara