Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Što reći roditeljima?

Go down 
+6
Matko
Marko1980
Davorin
Slajs
Suspiria
LukasCha
10 posters
Autor/icaPoruka
LukasCha
Prva lula
Prva lula
LukasCha


Broj postova : 14
Join date : 12.12.2020
Age : 22
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Omiljeni duhani : Mac Baren Vanilla

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 16:44

Pozdrav,

Znam da je ovo malo osjetljiva tema, ali pitat ću svejedno da vidim što vi mislite.
Imam 19 godina, i počeo sam pušiti lulu, jer uistinu uživam u okusu, i iskustvu. Moji roditelji ne znaju za to, no volio bi im reći. Njihovi stavovi prema duhanu su vrlo jaki, te ne vole cigarete niti išta toga tipa. Volio bi im objasniti kako pušim lulu iz istinskog užitka, te da niti nije toliko štetno, kao cigarete.

Hvala unaprijed,
Lukas

Marko1980, ilustrišimuš Batorić and Slajs like this post

[Vrh] Go down
https://novicha.weeblysite.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 16:59

Vjerovatno ih nećeš razuvjeriti u njihovim uvjerenjima, možda će samo trebati vremena da se priviknu i prihvate to kao tvoju odluku.

LukasCha likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 18:10

Prema osobnom iskustvu, mislim da je to teško rješiv problem! Naime, tek kad ti kosa počne sjediti ili opadati ili jedno i drugo, onda bi možebitno ljudi oko tebe mogli prihvatiti pušenje lule! Laughing
U suprotnom bi, pogotovo ako pušiš negdje vani, pušenje lule u tvojoj dobi (pa čak ponekad i kod mnogo starijih) mogli gledati kao egzibicionizam, hipsteranu ili majmuniranje u širem smislu te riječi.

ilustrišimuš Batorić and LukasCha like this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8270
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 18:17

Ja sam roditelj.. Što reći roditeljima? 2235064407 i roditelji sve na kraju prihvate... puffy


a ako treba argumenata, da pušenje lule i nije ( jako ) štetno

[You must be registered and logged in to see this link.]

dapače, pušenje lule ima i dodatni pozitivni efekt... upoznaš tone zanimljivih ljudi i družiš se s njima i direktno i online... nešto neprocjenjivo

Marko1980, Sokreos, Slajs, Rale, Polerouter and LukasCha like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
LukasCha
Prva lula
Prva lula
LukasCha


Broj postova : 14
Join date : 12.12.2020
Age : 22
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Omiljeni duhani : Mac Baren Vanilla

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 18:20

Slajs je napisao/la:
Prema osobnom iskustvu, mislim da je to teško rješiv problem! Naime, tek kad ti kosa počne sjediti ili opadati ili jedno i drugo, onda bi možebitno ljudi oko tebe mogli prihvatiti pušenje lule! Laughing
U suprotnom bi, pogotovo ako pušiš negdje vani, pušenje lule u tvojoj dobi (pa čak ponekad i kod mnogo starijih) mogli gledati kao egzibicionizam, hipsteranu ili majmuniranje u širem smislu te riječi.

Da svjestan sam kako bi to moglo izgledati, pogotovo za nekoga mojih godina, ali nažalost takve su predrasude.
[Vrh] Go down
https://novicha.weeblysite.com/
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 18:53

U svakom slučaju, i kad vijest dođe do njih, kad se ohrabriš i procjeniš da je vrijeme, neka vijest čuju, ali dim nikako. S takvim stavovima, najviše čemu treba težiti je razumijevanju, ali nikako i da će tolerirati dim u kući. Možda nisam rekao ništa premudro. Ali ja pušim lulu, a ne toleriram dim u stanu, onda mozeš misliti kako bi bilo njima.

Inače, možda custom naljepnice o opasnostima pušenja lule našeg eminentnog člana pomognu razbiti led. [You must be registered and logged in to see this link.] pomoz' čoveku!
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 18:56

Inače, i moji su bili strogih stavova glede tetovaža kad sam bio tvojih godina. A vidi me sad. Još uvijek nemam ni jedne. Što reći roditeljima? 171190064

ilustrišimuš Batorić and Slajs like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
LukasCha
Prva lula
Prva lula
LukasCha


Broj postova : 14
Join date : 12.12.2020
Age : 22
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Omiljeni duhani : Mac Baren Vanilla

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 19:05

Marko1980 je napisao/la:
U svakom slučaju, i kad vijest dođe do njih, kad se ohrabriš i procjeniš da je vrijeme, neka vijest čuju, ali dim nikako. S takvim stavovima, najviše čemu treba težiti je razumijevanju, ali nikako i da će tolerirati dim u kući. Možda nisam rekao ništa premudro. Ali ja pušim lulu, a ne toleriram dim u stanu, onda mozeš misliti kako bi bilo njima.

Inače, možda custom naljepnice o opasnostima pušenja lule našeg eminentnog člana pomognu razbiti led. [You must be registered and logged in to see this link.] pomoz' čoveku!

Iskreno, da i živim sam nikako ne bih pušio u svom stanu. Ili pi imao posebnu sobu ili vani, tako da to sasvim razumijem!

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
https://novicha.weeblysite.com/
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 19:47

I ja sam roditelj, ali dečki su još mali. Mogu samo prihvatit koji crtani žele gledat. lol!
Ne obraćam ti se, dakle, kao roditelj, već sin čiji su roditelji dosta toga prihvatili. Bez obzira bila to danas lula, sutra tetovaža ili odabir karijere - prihvatili su... tvoji će prihvatiti, jer si osoba koju su oni odgojili i najbolje te poznaju. Nemoj im nabijat na nos i inatit se, već sjedni s njima i porazgovaraj. Siguran sam da će saslušati tvoju strast.
Na kraju krajeva, možda ti se i ne svidi lula (ne znam kako je to uopće moguće, ali eto...). Lulu možeš odbaciti, ali zdravi i iskreni odnos s roditeljima nikad nemoj.

bayro, Marko1980, Sokreos and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17151
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 19:58

[You must be registered and logged in to see this link.] je stari i ugledni član naše male zajednice i njegovim riječima nemam što ni dodati niti oduzeti.
Jednom ćeš morati "izaći iz ormara".

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Matko and Marko1980 like this post

[Vrh] Go down
LukasCha
Prva lula
Prva lula
LukasCha


Broj postova : 14
Join date : 12.12.2020
Age : 22
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Omiljeni duhani : Mac Baren Vanilla

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty12.12.20 20:10

Matko je napisao/la:
I ja sam roditelj, ali dečki su još mali. Mogu samo prihvatit koji crtani žele gledat. lol!
Ne obraćam ti se, dakle, kao roditelj, već sin čiji su roditelji dosta toga prihvatili. Bez obzira bila to danas lula, sutra tetovaža ili odabir karijere - prihvatili su... tvoji će prihvatiti, jer si osoba koju su oni odgojili i najbolje te poznaju. Nemoj im nabijat na nos i inatit se, već sjedni s njima i porazgovaraj. Siguran sam da će saslušati tvoju strast.
Na kraju krajeva, možda ti se i ne svidi lula (ne znam kako je to uopće moguće, ali eto...). Lulu možeš odbaciti, ali zdravi i iskreni odnos s roditeljima nikad nemoj.

Hvala na ovako lijepo strukturiranom odgovoru! Definitivno ću lijepo sijesti s njima i objasniti im!
[Vrh] Go down
https://novicha.weeblysite.com/
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty13.12.20 10:55

Sve je već dobro rečeno. Ako imaš dobar i iskren odnos reci im. Bit će jake reakcije vjerojatno, ali neće te zbog toga izbaciti iz kuće. Ja sam svojima odmah rekao i nije bilo problema, osim što me stalno odgovaraju od toga. A danas i ja njima prigovaram bijeli malboro. Tak to ide.
Reci im ako ne želiš čuvati tajne i poslušaj što imaju za reći. Na kraju. Pušiti možeš i vani i kasnije.

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty13.12.20 12:01

Netko je gore vec rekao, da se roditelji na sve naviknu, prije ili kasnije. Moji su recimo, bili kontra motora, do te granice da je to bilo za lijecenje. Koliko su god oni bili kontra, toliko sam ja cili zivot htio i mastao o tome (ne racunam Tomose i skutere) Kako ja nikog za dozvolu ne pitam, iako sam bio "pod njihovim krovom", radio sam, crncio, i dovezao doma prvi, veliki motor, ni manje ni vise 1000 ccm. 😁 Mater je tri dana plakala, naricala i imala ispade, stari je gundjao sebi u bradu i tako... Mater je prestala plakati, ali je nastavila neko vrijeme prigovarati i popovati... Kad su uvidili da sam normalan, odgovoran, da se vozim kad odradim i obavim sve sta se mora. Da se brinem o motoru, opremi, da san normalan u glavi, prestali su. Nacelno, s materom sam napravio nepisani sporazum da joj se javim s pumpe kad tankam. Ni to nisam morao, ali znajuci da ona mirnije spava i meni je bilo lakse. Eto, kao sto rekoh, roditelji sve prihvate, dok god primarne stvari u zivotu klapaju, dok si normalan i odgovoran, ove sekundarne padaju u drugi plan.

Marko1980, Sokreos, MK017, Polerouter and LukasCha like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17151
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty13.12.20 15:44

[You must be registered and logged in to see this link.], ovo definitivno ima smisla. Pogotovo posljednja rečenica, ako su esencijalne stvari OK, ovo je imponderabilno.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Majka and Sokreos like this post

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty16.12.20 19:55

Majka je napisao/la:
Netko je gore vec rekao, da se roditelji na sve naviknu, prije ili kasnije. Moji su recimo, bili kontra motora, do te granice da je to bilo za lijecenje. Koliko su god oni bili kontra, toliko sam ja cili zivot htio i mastao o tome (ne racunam Tomose i skutere) Kako ja nikog za dozvolu ne pitam, iako sam bio "pod njihovim krovom", radio sam, crncio, i dovezao doma prvi, veliki motor, ni manje ni vise 1000 ccm. 😁 Mater je tri dana plakala, naricala i imala ispade, stari je gundjao sebi u bradu i tako... Mater je prestala plakati, ali je nastavila neko vrijeme prigovarati i popovati... Kad su uvidili da sam normalan, odgovoran, da se vozim kad odradim i obavim sve sta se mora. Da se brinem o motoru, opremi, da san normalan u glavi, prestali su. Nacelno, s materom sam napravio nepisani sporazum da joj se javim s pumpe kad tankam. Ni to nisam morao, ali znajuci da ona mirnije spava i meni je bilo lakse. Eto, kao sto rekoh, roditelji sve prihvate, dok god primarne stvari u zivotu klapaju, dok si normalan i odgovoran, ove sekundarne padaju u drugi plan.

e blago tebi, meni ćale i dan danas gunđa što vozim motor, idem na pecawe i u lov, a ne upražwavam budalaštine s loptom. doduše, ne buni se kad motorom obavim wegove poslove za tri puta kraće vreme nego da idem kolima, kad donesem doma pig ili albino ili dve torbe smuđa. devil

Branislav, Majka, Marko1980, ilustrišimuš Batorić, MK017 and LukasCha like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Što reći roditeljima? Empty
PostajNaslov: Re: Što reći roditeljima?   Što reći roditeljima? Empty

[Vrh] Go down
 
Što reći roditeljima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: