Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Dilema jednog početnika

Go down 
+9
Lodir
wranjo123
nick_praskaton
Vortimejovrh
PerB
bayro
Slajs
Marko1980
Profesor24
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty14.02.21 22:01

E ovako poštovana gospodo i dame naravno ako ih ima na forumu. Pošto sam odlučio da luli dam novu šansu nakon što prije par godina nije ušla slavno u moj život, razgledajući sajtove došao sam u malu dilemu šta izabrati. Prva opcija je ovaj Savinelli početnički paket One rusticated (321 ili 404 svejedno mi je ili ipak nije to mi vi recite) po cijeni od 48€ i na drugoj strani ima ovaj na smokingpipes Highway Nine starter kit od 40$. Pa evo otvoren sam za savjete šta i kako. Nekako Savinelli mi je u prednosti radi imena i tradicije. Pa šta vi mislite šta je najbolje za početka. Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty14.02.21 22:13

Za početak si spomenuo da imaš kvalitetne corn cobice. Moj savjet bi bio da prvo iskoristiš njih za isprobavanje duhana od love koju bi potrošio na nove lule. A ovu 404 ionako nikad nećeš nać. umrijet od smjeha

Slajs and Profesor24 like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty14.02.21 22:20

E pa problemčić je šta sam poklonio dvije kuruznjače pa mi jedna ostala samo, pa sam zato mislio uzeti još jednu lulu drugačijeg materijala čisto da uporedim fino duvane.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty14.02.21 23:13

Nije mi posve jasno iz tvog pitanja, ali predmnijevam da si se ti odlučio ozbiljnije prihvatiti lula i da ne dvojiš oko toga. Zbog toga mislim da je poželjno uložiti u neku/neke kvalitetnije lule od vrijesa! Primjerice, Tabaccheria Marini (imaju trgovinu i na eBayu), ima veliku ponudu Savinellica iz "ekonomske" linije!

Sokreos and Profesor24 like this post

[Vrh] Go down
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty14.02.21 23:33

Slajs je napisao/la:
Nije mi posve jasno iz tvog pitanja, ali predmnijevam da si se ti odlučio ozbiljnije prihvatiti lula i da ne dvojiš oko toga. Zbog toga mislim da je poželjno uložiti u neku/neke kvalitetnije lule od vrijesa! Primjerice, Tabaccheria Marini (imaju trgovinu i na eBayu), ima veliku ponudu Savinellica iz "ekonomske" linije!

E pa upravo to, hocu malo da se ozbiljnije prihvatim lule i da lagano izbacujem cigarete iz života. Hvala na info pogledaću im šop pa možda i nađem nešto ako ne bar su kuruznjače jeftine pa će se uzeti koja da se ima za pušit.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 9:16

No, kukuruzne lule uz sve svoje dobre strane, imaju i jednu manu - da je okus duhana u njima nešto slađi nego u lulama od vrijesa.
Pogledaj tabbacheriu "Marini", "poljski "Balandis" isto ima dobre lule po vrlo prihvatljivim cijenama na Ebayu i vrlo su korektni i poslovni, uostalom, pogledaj malo.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh and Profesor24 like this post

[Vrh] Go down
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 10:12

Hvala na savjetu, pregledao sam ovaj poljski sajt ima zaista po finim cijenama lula. Razmišljam možda čak i polovnu da uzmem pa da uradim restauraciju malu pošto sam prije mjesec na jednom ovom kupoprodajnom sajtu vidio jednu Stanwell finu po pristojnoj cijeni.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 10:54

Imam dvije Balandisove lule, odlične su, a da o "value for money" i ne govorimo!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh and Profesor24 like this post

[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 467
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 13:58

Bok zemo, imamo slične probleme. Vi iskusniji, da se odlučimo za jedan tip lule, biliard ( skuhajte ako sam krivo napisa) ili da “šaramo”.
[Vrh] Go down
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 14:45

Ja evo razgledam malo našao sam jednu fi u pokericu na sajtu što je čika bayro predložio, sada još malo da se istraži pa da se poručuje ako Bog da. Neke sam našao duvane pa će radi dostava smoking pipes 😂. I ja sam čitao da svi taj tip preporučuju mada meni je nekako najljepši poker pa će prva ozbiljnija lula biti tog tipa najvjerovatnije

Rango likes this post

[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 467
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 15:10

Bacija san i ja oko lipe su, ja bi od svake po jednu najrađe samo to nije moguće, a srljati se ne isplati
[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 714
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 15:11

[quote="bayro"]Imam dvije Balandisove lule, odlične su, a da o "value for money" i ne govorimo! [/quote

Hmm, a što to imate? Može PM?
[Vrh] Go down
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 15:12

Pa slazem se da ne treba srljati, polako jednu po jednu kada se sakupi novac, do tada se može samo balaviti na slike prelijepih komada lula

ilustrišimuš Batorić likes this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 20:29

Evo da se i ja pridružim raspravi. Prije par tjedana sam odlučio kupiti svoju prvu lulu pa sam se i ja našao u dilemi oko odabira. Ono što sam skužio po forumima, početnicima se preporuča lula izvedbe Billiard koja je specifična po tome da se u njoj manje nakuplja vlaga što inače predstavlja problem kod početnika (slinjenje i sl.). - ovo prenosim kako sam pročitao po forumima.
Nakon što sam krug odabira suzio na Billiard izvedbu (ravni oblik usnika) tada sam mislio da sam riješio sve dileme, međutim, primijetio sam da su na nekim lulama usnici izrađeni od materijala kojeg kod nas nazivaju ebonit (ili vulkanit), a neke od materijala naziva akril. Nakon toga sam sve živo pretražio i došao do nekih informacije na forumima i shvatio da svaki materijal ima svoje prednosti i mane, te da su mišljenja podijeljena... Netko preferira akril, nekima je ebonit puno bolji... Kada sam pomislio da je tu kraj, onda sam shvatio da su neke lule izvedene za umetanje filtera debljine od 6 mm, a neke od 9 mm. Ali ni tu nije došao kraj mojim dilemama, jer sam zapravo shvatio (ovo isto također prenosim što sam pročitao) da se lula kod nas uglavnom puši bez filtera... odnosno da samo Nijemci puše s filterom (ali opet ipak sve to ovisi o osobnom odabiru pojedinog korisnika - dakle to nije pravilo).
E, na kraju svega sam kupio Savinelli lulu izvedba "Bianca Smooth", model 111 KS, akrilni usnik, debljina filtera 6 mm.
S obzirom na to da sam lulu naručio iz inozemstva, preko rođaka iz SAD-a, još ne znam jesam li pogriješio, jer on dolazi tek za par tjedana. Ali javim doživljaje i iskustva.

bayro, Marko1980, Slajs, Polerouter and Profesor24 like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 21:36

111ice su dobar model jedino sto ce ti možda biti prevelika količina duhana ako si nikotinski osjetljiv.
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 21:40

Sigurno nisi pogriješio. Za ravne lule (ne isključivo billard shape) je istina da manje skupljaju vlagu prilikom pušenja. Dio toga je i do toga koliko ti je vlažan duhan pa ti preporučam da bude malo "suši".
Oko debljine filtera, ako pušiš bez, nemoj puno razmišljati. Može se uvijek staviti adapter. Danas je većina industrijskih lula predviđena za nekakav filter. Osobno imam većinu lula sa otvorom za 9mm filter, pa ne stavljam unutra ništa (niti adapter) i sve je ok.

Marko1980 and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 22:09

Za @Profesor24 - ovdje imaš Jirse - to su isto prilično dobre lule (ako ti se sviđaju), a cijena je tu negdje kako spominješ: https://www.etrafika.cz/dymky-jirsa/
Nisam siguran za cijenu shippinga, ali su barem u EU (ako ti to išta znači za BiH i carinu).
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty15.02.21 22:14

wranjo123 je napisao/la:
111ice su dobar model jedino sto ce ti možda biti prevelika količina duhana ako si nikotinski osjetljiv.
Prvo sam namjeravao kupiti Savinelli 106 ili 128, baš zbog toga što sam mislio da će 111 biti prevelika. Ali sam na kraju malo kombinirao cijene, popuste, dostupnost određenih modela te na kraju ipak odabrao 111 (vidi fotografiju), svjesno prihvaćajući taj rizik. Nadam se da neću imati problema s količinom duhana...Dilema jednog početnika 002-0310

Branislav, Marko1980, Slajs, Polerouter and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 7:22

Prekrasna...

nick_praskaton likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 11:01

Vortimejovrh je napisao/la:


Hmm, a što to imate? Može PM?


Nema tajne; već sam ih negdje na forumu i objavio.

Dilema jednog početnika Ballan12

Dilema jednog početnika Baland11


Ova prva je snimljena kada sam je dobio, u kolovozu 2019; sada je potpuno tamna, a ova "mala" je kupljena kao "coffe break" lula, no izgled vara, puši se najmanje sat vremena.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 11:08

Čika bayro ova mala je bombica bas po mom ukusu

bayro likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 11:12

Puši se odlično. S njom ne možeš pogriješiti!
Balandisov je trik u tome da pojedine serije svojih lula ostavi bez završnog finiša (ili bajca) pa onda lijepo tamne s vremenom!
I ova "bombica" je sada mnogo tamnija nego što je bila kada je fotografirana.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Profesor24 likes this post

[Vrh] Go down
Profesor24
Prva lula
Prva lula
Profesor24


Broj postova : 23
Join date : 14.02.2021
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 11:29

Dilema jednog početnika Il_ful12
Dilema jednog početnika Il_ful13

Ove dvije su ušle u uži izbor

Slajs and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 714
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 11:39

bayro je napisao/la:
Vortimejovrh je napisao/la:


Hmm, a što to imate? Može PM?


Nema tajne; već sam ih negdje na forumu i objavio.

Hvala! A koju oznaku imaju ove mini lule?


Ova prva je snimljena kada sam je dobio, u kolovozu 2019; sada je potpuno tamna, a ova "mala" je kupljena kao "coffe break" lula, no izgled vara, puši se najmanje sat vremena.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty16.02.21 15:40

@nick_praskaton ovo što ti je @wranjo123 napisao, a što se tiče modela 111, bi mogao biti slučaj! Naime, ja sam startao s modelom 128 Dolomiti i bila mi je velika žarnica! Tako da imaj to u vidu u početku!

Možda je dobro, premda te nove Savinellice možeš odmah puniti do kraja, da je ipak klasično upušiš, dakle 3 x 1; 2 x 2 i onda puniš cijelu! Ako ništa drugo, na taj način ćeš se i priviknuti na veličinu žarnice. I svakako ti je poželjno da duhan bude rezan u trakice, dakle ribbon, jer s nekim bi flakeom to bilo maratonsko pušenje, a to ipak za početak ne želiš.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dilema jednog početnika Empty
PostajNaslov: Re: Dilema jednog početnika   Dilema jednog početnika Empty

[Vrh] Go down
 
Dilema jednog početnika
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dilema izmedu vauen i macqueen lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: