Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kumova i moja "handmade" lula

Go down 
+7
Vortimejovrh
Branislav
Marko1980
bayro
wranjo123
v.milan
Plućnoozoniran
11 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty16.06.21 16:02

Pozdrav! Kao što sam juče u predstavljaju napisao, kum i ja smo iz hobija počeli da pravimo lulu(e).
Radimo na strugu za drvo, sa alatom koji trenutno imamo i za koji imamo u planu da proširimo. Takođe smo u problemu sa nabavkom materijala (vresa) ali i tu nešto kombinujemo.
Žarnicu za sada bušimo konusnom burgijom i u potrazim smo za "spoon drill" da bi dobila oblik kakav treba da ima prava lula.
Šmirglanje takođe radimo na strugu. Poliranje ručno i običnim, čistim pčelinjim voskom.
Ako sam pogrešio sekciju, neka mi administratori ne zamere i prebace u adekvatnu a vi budite iskreni sa vašim mišljenjem i sugestijama  SmileKumova i moja "handmade" lula 0-02-013
Kumova i moja "handmade" lula 0-02-014
Kumova i moja "handmade" lula 0-02-015Kumova i moja "handmade" lula 0-02-016
[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty28.06.21 21:54

Rad od pređašnjeg vikenda
Kumova i moja "handmade" lula 0-02-019
Kumova i moja "handmade" lula 0-02-017
Kumova i moja "handmade" lula 0-02-018Kumova i moja "handmade" lula 0-02-020

v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty04.07.21 18:55

Ovaj vikend je bio veoma uzbudljiv i produktivan. Stigla nam je napokon polirka, takođe i veliki blokovi vresa, tripoli i vosak iz Italije. Kum i ja smo dobili elana i odvažili smo se da napravimo prvu zakrivljenu lulu, a sud donesite sami Smile Kumova i moja "handmade" lula Img-bf10

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1239
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty04.07.21 19:25

Djeluje dosta masivno. Koje su to dimenzije? Može neka slika u ruci ili uz lulaški alat? Nešto da je lakše odrediti veličinu lule.
[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty04.07.21 21:52

Hvala bogami i jeste, stigli su nam veliki blokovi ali nažalost je nismo premerili koje su dimenzije.
Ne mogu da obećam kada će biti fotografija lule upoređena sa upaljačem pošto nam je ostala kod kumovih na selu (trudimo se da vikendom odemo i radimo na strugu), ali se nadam da ćemo uskoro nešto iskombinovati. Smile
A do tada evo još fotografija koje je kuma načinila 😁
Kumova i moja "handmade" lula Img-c910
Kumova i moja "handmade" lula Img-1110
Kumova i moja "handmade" lula Img-5110

v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty04.07.21 23:30

Fora je za pocetak. Moj savjet bi bio da na tom obliku vrh glave i kraj vrata budu u ravnini

Sokreos and Plućnoozoniran like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17151
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty05.07.21 10:58

Dobro za početak. Vidi se trud.
Samo moraš imati u vidu da je nas Papa Štrumf razmazio svojim lulama!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Marko1980 and Plućnoozoniran like this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty05.07.21 12:05

wranjo123 je napisao/la:
Fora je za pocetak. Moj savjet bi bio da na tom obliku vrh glave i kraj vrata budu u ravnini
Pokušali smo ali mislim da je nemoguće to napraviti ako sam blok nije plateau ili da smo vrh žarnice baš dosta isekli. Naši blokovi su m/mf tipa. U svakom slučaju imamo u planu da nabavimo i plateu i da odradimo tako da vrh žarnice i vrata budu u ravni i verovatno bi na vrhovima ostavili koru a ostatak drveta, ako nema tačkica od peska kao na ovom bloku, šmirglom uglancati kao staklo. Ali to su planovi za ubuduće, pošto kod nas praktično nema ničega, čak ćemo izgleda i boju morati da poručujemo iz inostranstva a da ne pričam o drvetu, akrilu (ebonitu) itd Smile
U svakom slučaju hvala na sugestiji, to nam najviše od svega treba. Predlozi, saveti i kritike od vrhunskih lulaša su uvek dobrodošli Kumova i moja "handmade" lula 2835865371

bayro je napisao/la:
Dobro za početak. Vidi se trud.
Samo moraš imati u vidu da je nas Papa Štrumf razmazio svojim lulama!

Hvala ti puno, kum i ja smo prezadovoljni jer ne igramo se ni dva meseca i to još ako se poklopimo vikendima a uspeli smo već da izbušimo popilično zakrivljen vrat sherlock

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty05.07.21 15:16

Ova zadnja je vrlo zanimljivog oblika i čestitam na vlastitom dizajnu. Koliko god je uvriježeno da se počinje sa standardnim oblicima sve dok se oni ne usavrše prije izmišljanja svojih, potpuno razumijem poriv da se taj korak preskoči ako čovjek baš želi lulu točno određenog oblika kakav si jezamislio i u stanju ga je realizirati bez da ga sfuša. Mi naravno ne znamo kakav si ti oblik zamislio i je li ovo što je ispalo baš to što si htio, ali svejedno izgleda dobro i točka. Neka razmišljanja:

1) Smjer u kojem gleda završetak usnika svakako bi morao biti paralelan s ravninom reza žarnice. Makar i bio dosta iznad nje, ne bi je smjeo "sjeći". Ako naiđeš na koji savijeniji usnik, isplati se isprobati kako bi pasao umjesto ovog koji si stavio.
2) Šteta što nemaš kvalitetniji vrijes na raspolaganju, bez (toliko) defekata.
3) Možda vrlo ograničenom djelomičnom rustikacijom možeš prikriti te ipak sitne defekte.
4) Sviđa mi se ovaj prirodni finish i nipošto ga ne bih još i bojao, razmisli da ne požališ. Boja može istaknuti svašta, pa i skoro nevidljivo, ali kad je to nepotrebno kao kod ovog komada, treba prigrliti sreću i ostaviti lulu takvu kakva jest da se vidi sva prirodna ljepota vrijesa. Rustikacija tu ima kontraefekt, ali ako se baš želiš riješiti tih sitnih defekata, nema druge. No ako ti oni ne smetaju, u tom slučaju nemaš što dalje, ovo je odlično takvo kakvo jest!

Svaka čast!

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty05.07.21 21:46

v.milan je napisao/la:
Djeluje dosta masivno. Koje su to dimenzije? Može neka slika u ruci ili uz lulaški alat? Nešto da je lakše odrediti veličinu lule.
Izvini nismo uspeli ranije da iskombinujemo za poređenje, nadam se da će ovo pomoći.
Kumova i moja "handmade" lula Img-1310
Kumova i moja "handmade" lula Img-8610
Kumova i moja "handmade" lula Img-2210

Marko1980, Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1239
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty05.07.21 22:01

Bogami, puna šaka lule! Sviđa mi se.
[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty06.07.21 11:23

Marko1980 je napisao/la:
Ova zadnja je vrlo zanimljivog oblika i čestitam na vlastitom dizajnu. Koliko god je uvriježeno da se počinje sa standardnim oblicima sve dok se oni ne usavrše prije izmišljanja svojih, potpuno razumijem poriv da se taj korak preskoči ako čovjek baš želi lulu točno određenog oblika kakav si jezamislio i u stanju ga je realizirati bez da ga sfuša. Mi naravno ne znamo kakav si ti oblik zamislio i je li ovo što je ispalo baš to što si htio, ali svejedno izgleda dobro i točka. Neka razmišljanja:

1) Smjer u kojem gleda završetak usnika svakako bi morao biti paralelan s ravninom reza žarnice. Makar i bio dosta iznad nje, ne bi je smjeo "sjeći". Ako naiđeš na koji savijeniji usnik, isplati se isprobati kako bi pasao umjesto ovog koji si stavio.
2) Šteta što nemaš kvalitetniji vrijes na raspolaganju, bez (toliko) defekata.
3) Možda vrlo ograničenom djelomičnom rustikacijom možeš prikriti te ipak sitne defekte.
4) Sviđa mi se ovaj prirodni finish i nipošto ga ne bih još i bojao, razmisli da ne požališ. Boja može istaknuti svašta, pa i skoro nevidljivo, ali kad je to nepotrebno kao kod ovog komada, treba prigrliti sreću i ostaviti lulu takvu kakva jest da se vidi sva prirodna ljepota vrijesa. Rustikacija tu ima kontraefekt, ali ako se baš želiš riješiti tih sitnih defekata, nema druge. No ako ti oni ne smetaju, u tom slučaju nemaš što dalje, ovo je odlično takvo kakvo jest!

Svaka čast!

Hvala puno na odvojenom vremenu i sugestijama! Smile
Uzeli smo za model Petersonovu Sherlock i dodatno je modifikovali na naš način (ručno).
Pa da, hteli smo da probamo nešto novo van straight lula i recimo Billiard. Na ovaj način skrenemo sami sebe sa monotonije a ujedno i naučimo nešto novo, neku novu tehniku plus dizanje samopouzdanja Smile
Ovaj vres od Italijana je i veoma dobar u odnosu na prethodni od Grka, ima dosta manje ostataka od peska i rekao bih lepše, punije godove, no ovo je tek jedan komad koji smo načeli iz paketa.
Definitivno ćemo u nekom periodu raditi i rustiku (dok se inače i po pitanju toga izvežbamo) ali ovako za početak i iz hobija više volimo sa Tripolijem da izvučemo kodove i samo sa Karnaubom da joj damo sjaj. Farbu ćemo u neko dogledno vreme takođe nabaviti kao i akril/ebonit jer nam je plan da sve pravimo sami i za svaku lulu ponaosob adekvatan usnik.
Molim te, možeš li mi samo pojasniti pod tačkom jedan na šta si konkretno mislio?

Hvala ti još jednom na opširnim sugestijama i pohvalama sherlock





v.milan je napisao/la:
Bogami, puna šaka lule! Sviđa mi se.

Hvala hvala  Cool
Jeste a mislim da ima oko 40g. Sama lula izgleda masivno a opet nije preteška tako da verujem da bi se dobro i dosta pušilo Papa Štrumf

v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty06.07.21 11:48

Plućnoozoniran je napisao/la:

Molim te, možeš li mi samo pojasniti pod tačkom jedan na šta si konkretno mislio?

Mogu, našvrljao sam mišem. Isto to na što je i wranjo mislio. Obrati pažnju na crtkane linije, paralelne su.
Kumova i moja "handmade" lula Untitl10


Branislav and Plućnoozoniran like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17151
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty06.07.21 15:33

Dok sam pročitao Markove litanije, dobio sam namah akutnu upalu mozga, no moram mu (nerado) priznati da je u pravu.
Naime, pravilo je kod izrade lula (uz iznimku za oblik "Devil Anse") da su donji dio usnika i grizište paralelni sa obodom - rubom žarnice radi pravilnog izgaranja duhana u žarnici.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion


Zadnja promjena: bayro; 07.07.21 10:26; ukupno mijenjano 1 put.

Vortimejovrh and Plućnoozoniran like this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty06.07.21 18:58

Hahahaha nasmeja me 😁
Hvala vam obojici na ovom bitnom detalju za koji nisam imao pojma a krucijalan je!
Potrudićemo se da na to ubuduće obratimo pažnju, ili makar dok ne nabavimo i samo obrađujemo akril/ebonit.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17151
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty06.07.21 19:18

@Plućnoozoniran , da taj "detalj" je stvarno krucijalan. Naime, ako duhan ne izgara pravilno, to je onda muka živa, a ne užitak kakav bi trebao biti.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty06.07.21 19:45

Iskreno, isprva sam mislio da je samo estetske prirode, međutim ovo je već ozbiljna stvar ako narušava gorenje duvana i užitak pušenja.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty16.07.21 19:51

Nisam stigao ranije da okačim Big Poker projekat od prošlog vikenda.
Neko vreme ćemo stagnirati što zbog privatnih obaveza, što do manjka materijala za dalji rad (čini mi se da bi lakše našli osiromašeni uranijum nego akril i ebonit).
Malo sam se igrao sa filterima, uživajte Smile Kumova i moja "handmade" lula Img_2010
Kumova i moja "handmade" lula Img-da10


Zadnja promjena: Plućnoozoniran; 16.07.21 20:07; ukupno mijenjano 1 put.

ssekir75, Branislav, babaq, Ignoro, Sokreos, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty16.07.21 19:55

Lepa lula, svaka čast.

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty16.07.21 20:08

Hvala punooo 🙏🏻🥳

Branislav likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty16.07.21 21:17

Fora lula, nadam se da nece progorit jer mi se cini da je dno dosta tanko

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17151
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty17.07.21 9:27

Krasna lula!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 714
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty17.07.21 11:34

Bravo!

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
Plućnoozoniran
Prva lula
Prva lula
Plućnoozoniran


Broj postova : 34
Join date : 15.06.2021
Age : 35
Lokacija : Beograd

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty18.07.21 14:45

wranjo123 je napisao/la:
Fora lula, nadam se da nece progorit jer mi se cini da je dno dosta tanko
Malopre sam je premerio, 6cm je visina lule a dubina žarnice oko 4,5cm. Ja sam se više brinuo da li će duvan lepo goriti pored ovolike "dubine" međutim juče mi se uopšte nije gasila.Kumova i moja "handmade" lula 2235064407

Hvala svima na pohvalama, kumu i meni ovo dosta znači da idemo u pravom smeru! Kumova i moja "handmade" lula 2835865371
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 858
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty18.07.21 20:41

Bravo, krasna

Plućnoozoniran likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Kumova i moja "handmade" lula Empty
PostajNaslov: Re: Kumova i moja "handmade" lula   Kumova i moja "handmade" lula Empty

[Vrh] Go down
 
Kumova i moja "handmade" lula
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Moja meerschaum lula ??? ili ne ??
» MOJA PRVA LULA
» Moja prva Lula
» Moja glinena lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: