Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Neki izrazi u lulaškom svijetu

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 858
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty30.12.21 19:40

Može li mi netko pomoći rastumačiti neke izraze? Evo npr. kopam po Tobacco Reviews-u, čitam recenzije pa naletim malo-malo na izraz: "Can be an all day smoke for the veteran, and repeatable for the less experienced." Što znači cjelodnevni duhan za veterane, a ponovljiv za neiskusne?
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1239
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty30.12.21 19:44

Ovo i mene zanima. A kako imamo i veterana a i cjelodnevnih lulaša, očekujem da će odgovor biti brz.🤣
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty30.12.21 19:52

Inace izraz all day smoke znaci da nije pretjerano kompleksan duhan.

Branislav and Sokreos like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty30.12.21 20:11

Kad recenzenti napišu "all day smoke," obično referiraju na razinu nikotina, ali i na "tijelo" duhana, dakle je li više laganiji "tijelom" ili je teži. No, mnogo je tu varijabli i teško je izravno neki duhan proglasiti "all day smokeom" za sve lulaše. Primjerice, nekome će Fayyum biti "all day," dočim meni on to nije jer mi je to teži duhan, premda mi je razina nikotina negdje na sredini.

Općenito, "all day" sugerira mješavinu koja je laganija za pušača, i koju je moguće pušiti tijekom cijelog dana. Za nekoga tko lulu puši jednom dnevno ili rjeđe, taj izraz, po redu stvari, nije od značaja. Opet, za nekoga tko puši nekoliko lula dnevno, izraz "all day" sugerira nešto što je lako za ponovno pušenje tijekom dana, ako već ne i za cijeli dan.

Branislav, Sokreos, Polerouter, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and CovacMD like this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 858
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty30.12.21 20:34

Hvala vam lijepo, pogotovo [You must be registered and logged in to see this link.] na jezgrovitom objašnjenju.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty03.01.22 11:13

Moguće su usporedbe i po složenosti mješavine. Npr. kada počneš pušiti lulu a nisi imao doticaja s duhanom ranije vjerojatnije je da nećeš moći dohvatiti svu kompleksnost mješavine i sve će ti biti dobro ili loše. S vremenom, kako se okusni pupoljci navikavaju počinješ osjećati slojeve duhana i umiješane vrste. Tako je meni bilo. Danas mi se može dogoditi da neki duhan ne pušim jer je jednostavno jednoobrazan i dosadan. Nekad je sve prolazilo, pa čak i Holger Danske Vanilla Orange (danas Sunny Delight). Ima okus po mandarinama, ali je i dalje jednoobrazni aromatik nize kvalitete duhana umočene u sirup...

Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Neki izrazi u lulaškom svijetu   Neki izrazi u lulaškom svijetu Empty

[Vrh] Go down
 
Neki izrazi u lulaškom svijetu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koliko duhana za lulu ima na svijetu?
» Clan - najpopularniji duhan na svijetu?
» Potreban neki info o duvanu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: