Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 The Country Squire (SAD)

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
roman9999
Prva lula
Prva lula
roman9999


Broj postova : 3
Join date : 03.03.2022
Age : 25
Lokacija : Zagreb

The Country Squire (SAD) Empty
PostajNaslov: The Country Squire (SAD)   The Country Squire (SAD) Empty09.04.22 21:50

Prilikom gledanja Gospodara prstenova došla mi je ideja da proguglam radi li tko duhane koji se spominju u filmu i tako otkrio ovaj shop u americi. Imaju kolekciju Middle earth duhana s odličnim recenzijama pa sam se "zapalio" da ih probam. Nabrzaka istražio zakone o kupovini duhana iz inozemstva, pronašao ograničenje od 1kg, rekao super i naručio 14 unci = cca 400g, svega po malo. Shipping je bio 30 dolara pa uzeo više da bude isplativo. Očekivao sam da će zastati na carini i da ću još platiti carinu i ostale troškove cca 80% vrijednosti duhana. Stiglo to na carinu i dobio zahtjev da dokažem vrijednost pošiljke. Poslao račun i dobio odgovor da je zabranjeno kupovanje duhana online. Pošiljka je sada na putu nazad, dućanu sam se javio i spremni su poslati ponovno na drugi način, bez računa i deklaracija ako to pomogne. Bilo je glupo od mene što prvo nisam pitao druge lulaše pa ću sad vjerojatno popušiti tih 30 dolara shippinga.

Lulu sam također naručivao iz amerike i nije bilo nikakvih problema na carini. Postoji li šansa da carina pusti paket ako je poslan kao nekomercijalni ili se rascjepka na manje pakete? Svaki savjet je dobrodošao.
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1237
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

The Country Squire (SAD) Empty
PostajNaslov: Re: The Country Squire (SAD)   The Country Squire (SAD) Empty10.04.22 8:35

Kada pošiljka dođe na carinu (a ako kupuješ van EU uvijek prvo ide na carinu) onda ti oni traže račun. Dakle svakako moraš priložiti dokument na kojem piše šta je unutra i koliko košta. Prema tome oni onda carine i obračunaju PDV. Duhan se ne može komercijalno slati poštom. To znači da bi ti oni trebali izdati račun na kome ne piše da je to duhan (nego nešto drugo).
Postoji još uvijek dosta načina za naručivanje odličnog duhana iz EU pa ti svakako te peripetije sa Amerikancima ne preporučujem.

bayro, Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17143
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

The Country Squire (SAD) Empty
PostajNaslov: Re: The Country Squire (SAD)   The Country Squire (SAD) Empty10.04.22 9:26

Iz USA se NE naručuje!

Nema šanse da takav paket sa duhanom prođe carinu. Zato ti dobro Milanče kaže; da izbjegneš nerviranje i peripetije oko carine - a neće ti proći sigurno, naručuj iz EU gdje dolazi za nekoliko dana bez problema - ipak je to sad sve jedno veliko zajedničko tržište.
Prestao sam od Amerikanaca naručivati pred tri godine - prvi put su mi odrapili naši pametnjakovići carinu od 650 kuna na 250 grama GLP "Meridiana" - dabogda im meridijan preko groba prelazio, a drugi put su mi samo vratili bez da su me uopće  obavijestili, tako da mi i dan - danas lova stoji na računu SP-a.
Imaš u Njemačkoj  dobrih online shopova sa velikim i raznovrsnim izborom, pa se radije njima okreni. Pogledaj malo na forumu. Dosta smo pisali o tome.

Dakle ponavljam; iz USA NE naručuj!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos, Slajs and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 714
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

The Country Squire (SAD) Empty
PostajNaslov: Re: The Country Squire (SAD)   The Country Squire (SAD) Empty10.04.22 11:09

Odnosno, možeš zamoliti nekog ko dolazi iz usa da ti donese, 250g max po osobi.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
roman9999
Prva lula
Prva lula
roman9999


Broj postova : 3
Join date : 03.03.2022
Age : 25
Lokacija : Zagreb

The Country Squire (SAD) Empty
PostajNaslov: Re: The Country Squire (SAD)   The Country Squire (SAD) Empty10.04.22 23:08

Hvala na detaljnim odgovorima. Pročešljati ću po forumu što se od duhana preporuča za početnika pa naručiti unutar EU.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





The Country Squire (SAD) Empty
PostajNaslov: Re: The Country Squire (SAD)   The Country Squire (SAD) Empty

[Vrh] Go down
 
The Country Squire (SAD)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: