Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Konstrukcija kukuruznih lula?

Go down 
+2
v.milan
Dragan Tešić
6 posters
Autor/icaPoruka
Dragan Tešić
Prva lula
Prva lula
Dragan Tešić


Broj postova : 6
Join date : 08.11.2022
Age : 69
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Pueblo classic

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty11.11.22 19:40

Čitao sam o tim lulama ( možda ipak ne dovoljno) i nametnula su mi se neka pitanja. Možda mi neko može pomoći da ih odgonetnem?
Da počnem.
Drška je na svom kraju, onom koji ulazi do sredine  žarnice, ukoso zasečena i ugurana je duboko unutra. Zašto?
Šta ostane  od tog patrljka nakon upušavanja lule?
Hvala.
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1238
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty11.11.22 20:19

Ako ne forsiraš previše ostane sve. Ne izgori to ne brini. Samo vodi računa o brzini pušenja i nemaš brige.
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty11.11.22 20:28

Dragan Tešić je napisao/la:
Čitao sam o tim lulama ( možda ipak ne dovoljno) i nametnula su mi se neka pitanja. Možda mi neko može pomoći da ih odgonetnem?
Da počnem.
Drška  je na svom kraju, onom koji ulazi do sredine  žarnice, ukoso zasečena i ugurana je duboko unutra. Zašto?
Šta ostane  od tog patrljka nakon upušavanja lule?
Hvala.
Taj patrljak će nagorjet nakon nekoliko pušenja, ništa se neće dogodit..Nemoj upušavati kukuruznu lulu jer ona ne treba cake oliti ga zaštitni ugljeni sloj pepela. Poslije pušenja samo obriši papirnatim ručnikom unutrašnjost žarnice i naravno usnik sa čistačem.. 😉

Lakeman and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Dragan Tešić
Prva lula
Prva lula
Dragan Tešić


Broj postova : 6
Join date : 08.11.2022
Age : 69
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Pueblo classic

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty12.11.22 11:37

Zahvaljujem V.Milanu i PurgerVžu na odgovorima.

Takva lula, samostalno izradjena, je neka vrsta  pobune  protiv diktata industrijskog brendiranja svega i svačega. Zato i želim da je što bolje upoznam.

Istovremeno je jedan od simbola SAD, kao što su i kaubojski šešir, čizme, unjkavi narodnjaci iz Nešvila i nikada je ne bih popušio pred drugima.

Nego da se vratim na pitanja. Dno žarnice. Kada je drveni čep, sve je jasno. Kada nije onda se preporučuje nanošenje sloja po sloja  "blata" na dno. Blato je  napravljeno od pepela, gusto zamešanog sa vodom ili pljuvačkom. Ovo poslednje mi je onako, nekako... Da li je to tačno ili je po sredi neki trik ili je to samo seoski mit?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty12.11.22 19:01

Pardon, o kakvom blatu ti pričaš? Misliš li na sloj ugljena koji se stvara prilikom upušivanja?

A svoje političke nazore, (kaubojski šešir, unjkavi narodnjaci i tome slično)  molim te, zadrži za sebe i suzdrži se. Radi ili ne radi kako ti volja, ali to zadrži za sebe.
Nema nikakvog vrijeđanja niti nipodaštavanja ni po kojoj osnovi. Ovo je apolitični, međunarodni i tolerantni forum.
Zato i živi već petnaest godina.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Dragan Tešić
Prva lula
Prva lula
Dragan Tešić


Broj postova : 6
Join date : 08.11.2022
Age : 69
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Pueblo classic

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty14.11.22 9:07

Žao mi je ako sam nekome povredio osećanja.

Kako  sam narušio pravila foruma, zamolio bih administratora da  ukloni  ovu temu, a mene izbriše iz spiska članova.

Hvala.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2211
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty18.11.22 14:41

Dragan Tešić je napisao/la:
Zahvaljujem V.Milanu i PurgerVžu na odgovorima.

Takva lula, samostalno izradjena, je neka vrsta  pobune  protiv diktata industrijskog brendiranja svega i svačega. Zato i želim da je što bolje upoznam.

Istovremeno je jedan od simbola SAD, kao što su i kaubojski šešir, čizme, unjkavi narodnjaci iz Nešvila i nikada je ne bih popušio pred drugima.


Meni recimo nije nikad bila jasna fascinacija cob lulama. Imam ju i volim ih zapaliti, ali to je potrošna roba.

Drvena lula je kao upaljač, nešto što čuvaš, paziš, održavaš i imaš godinama.
CornCob lula je kao šibice, kupiš puuuuno jeftinije, koristiš određeni, vrlo mali, broj puta i baciš (progori, propadne, pukne itd.) i kupiš drugu za 10 USD i ne razbijaš glavu o tome kako je izrađeno i sl.

Ukratko, potrošna roba koja ima svoju svrhu.

Odoh zapalit jednu sa šeširom i narodnjacima Wink

Konstrukcija kukuruznih lula? 111111

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...

bayro, Sokreos, v.milan, Nikša, PurgerVž and Dragan Tešić like this post

[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2211
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty18.11.22 15:43

bayro je napisao/la:
Pardon, o kakvom blatu ti pričaš? Misliš li na sloj ugljena koji se stvara prilikom upušivanja?

....


Priča o Pipe Mud koji se radi od pepela.
https://pipesmagazine.com/forums/threads/pipe-mud.22963/

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty18.11.22 15:51

Ne bih se baš u potpunosti složio s Lakemanom jer postoje ljudi koji obične kobice imaju i po 20+ godina, a nije riječ o delux kobicama koje imaju posebno zaštićeno dno uz, uobičajeno, dodatak prstena i akrilnog usnika.

Nisu to baš tako "potrošne lule"! A što se mog stava tiče, za mene je bilo koja lula potrošna roba, odnosno ne gledam na lule kao predmete koji bi nas trebali nadživjeti, a opet, često je to slučaj, ako već ne i pravilo.

PurgerVž likes this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty18.11.22 16:05

Slajs je napisao/la:
Ne bih se baš u potpunosti složio s Lakemanom jer postoje ljudi koji obične kobice imaju i po 20+ godina, a nije riječ o delux kobicama koje imaju posebno zaštićeno dno uz, uobičajeno, dodatak prstena i akrilnog usnika.

Nisu to baš tako "potrošne lule"! A što se mog stava tiče, za mene je bilo koja lula potrošna roba, odnosno ne gledam na lule kao predmete koji bi nas trebali nadživjeti, a opet, često je to slučaj, ako već ne i pravilo.
Ja imam dvije MM cobice u kolekciji, jedna je bent country gentleman i pušim ju dosta, kupljena prije dvije godine. Druga je Mark Twain (bent dublin) isto je dobra, kupljena prije godinu dana. Pošto nemam meericu nikakvu (još!) dobre su mi za degustacije prvih duhana jer su meni nekak neutralne. Prva prednost je sasvim nezahtjevno održavanje, uvuci - izvuci, nafrči - otfrči.
Druga prednost je kaj druge vrijesuše lijepo mogu duže odmarati pokraj njih. A uostalom, koliko potraju - potraju. Nisu skupe i lako se nabavljaju baš kako Lakeman reče..🙃

bayro and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Konstrukcija kukuruznih lula? Empty
PostajNaslov: Re: Konstrukcija kukuruznih lula?   Konstrukcija kukuruznih lula? Empty

[Vrh] Go down
 
Konstrukcija kukuruznih lula?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» LOT 100 lula
» Lula uz more
» 215 lula
» Tomori lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: