Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pitanje za online narudžbe u Srbiji

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty15.08.23 19:46

Pitanje za kolege u Srbiji, radoznalosti radi:

Ako se naruci duhan iz Njemacke u Srbiju, kolika su carine i porezi koji se plate, koliko posto na posiljku?
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1238
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty15.08.23 22:20

Za Srbiju je najbolje sa smokingpipes.com naručivati. Jedna limenka ili 4 unce u bulku po pošiljci najčešće prođe bez carine. Čeka se oko 3 tjedna uz najjeftiniju opciju isporuke. Nije odgovor na postavljeno pitanje ali nadam se da će pomoći.
[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty16.08.23 7:30

Iz Amerike je bolje? Ima smisla… Hvala na savjetu:)
Najjeftinija opcija dostave zbog tog da ostane povoljno i jedna limenka za sto manju carinu pretpostavljam?
Volio bih znati ipak sto me moze snaci ako bi se narucili malo vise toga… u granicama normalnog, barem tri limenke tj 300 grama Smile
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1238
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty16.08.23 8:06

Ukoliko se naruči previše onda naplate akcizu i pdv, što izađe otp jednako kao i duhan. Znači duplo skuplje. Više se isplati češće a manje.
Iz Njemačke je mnogo bolje u Hrvatsku naručiti jer nema dažbina. Ali nažalost više ni oni ne isporučuju.

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty16.08.23 8:20

Hvala, shvacam.
[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty17.08.23 22:02

Narucio jednu pa nek je nose vode, vrazi, vjetri, oluje, noge i ruke, mozda nekad i dođe do mene

v.milan, Nikša and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 12:10

Moze li jos koji savjet:

- da li bi trebalo cekati da posiljka stigne prije narudzbe druge ili stajaznam, nije bad jednom tjedno naruciti?
- je li ok da ja kupim i stavim frendovu adresu ili je bolje da mu prebacim pare pa da on kupi? ( Mislim zbog toga ako dodje na carinjenje jel bad ako je na racunu billing address Cro a adresa dostave Srbija?)
- ako posiljku zapadne carinjenje - zovu li telefonom ili postar baci ceduljče u poštansko sanduče?


Evo, ako tko zna, ima kakav savjet…. Negdje sam pročitao na forumu da znaju jebuckati ako je vise od 50g posiljka - u smislu 100% ce je cariniti ili ce je baciti u smece? 🥸
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1238
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 12:35

Jednom tjedno je ok, ali ako ocarine pauziraj malo. I oni nauče kad nekome stiže svaki tjedan nešto iz Amerike pa gledaju malo bolje.
Ja naručujem na brata, tako da nema problema ako je isporuka na jednu a račun se vodi na drugu adresu. S tim što se carina računa primatelju pa vidi onda s frendom za novce.
Ako budu carinili doći će papir u kaslić da se treba platiti. Ode se u poštu, plati i preuzme pošiljka.
Neko pravilo je 2oz limenka ili 4oz u bulku, mada je nekima prolazilo i više. Meni su redovito carinili ako naručim 2 limenke ili jednu od 100 grama. Tako da bolje manje a češće. I vodi računa da se iz Srbije u Hrvatsku može legalno prenijeti 50 grama duhana autom ili busom ili 250 avionom, po osobi. Ja sam autom prenosio do 150 grama. Više od toga se nisam htio kockati.

Vortimejovrh and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 13:05

Hvala Ti puno, plaćam piće 🤗

v.milan likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1238
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 14:00

Nema na čemu!

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 14:50

v.milan je napisao/la:
I vodi računa da se iz Srbije u Hrvatsku može legalno prenijeti 50 grama duhana autom ili busom ili 250 avionom, po osobi. Ja sam autom prenosio do 150 grama. Više od toga se nisam htio kockati.

Moj brat se išao praviti pametan, pa je iz BiH, dakle ista stvar kao Srbija nosio šteku cigareta. Imao je takve drame na carini da mu je prisjelo. I kazna i trošarina i carina, jeftinije bi ga došlo da je kupio tvornicu duhana Sarajevo.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

v.milan, Vortimejovrh and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 714
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 15:39

Moj prijatelj je na toj granici platio kaznu, pdv i carinu radi 6 kutija cigareta. Bio sam prisutan.

bayro and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 15:51

Uzasno je iritantno to drkanje s duhanom, a bit ce i gore
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 16:10

Saymoran je napisao/la:
Uzasno je iritantno to drkanje s duhanom, a bit ce i gore

Neće. Složi se ekipa i pravac Graz. Nitko te ništa ne pita. Ni granice ni carine. To si svatko od nas može dva puta godišnje priuštiti.
A mnogi imamo i "tetke u Mikenu".

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs and v.milan like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 16:21

E jebiga ja bih sad probao i kurce i palce, da nadoknadim godine prodavanja zjaka 😂😂😂😂

Polerouter, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 18:54

Saymoran je napisao/la:
E jebiga ja bih sad probao i kurce i palce, da nadoknadim godine prodavanja zjaka 😂😂😂😂

Nažalost za to je prekasno, najviše za američke duhane! Nije baš neko vrijeme za one koji tek započinju s ovim hobijem, odnosno mislim da je ono, po redu stvari, nenadoknadivo.
[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty23.08.23 22:47

Mislis zato jer ih je teze za nabaviti ili jer su neki brandovi i blendovi otišli u vječna lovišta?
2001., kad sam počinjao, narudzbi preko interneta nije ni bilo, platiti sam mogao samo preko pay pala (no ne slati novac - grdno
sam plaćao troškove slanja preko western uniona direktno ekipi preko alt.smoker.pipes), kao i posiljke iz Njemacke.
Nazalost, tada mi je to bilo poprilicno novaca, pa sam to uzimao svega nekoliko puta. Iz Amerike G.L. Pease, iz Njemacke Dunhill, uz Navy Flake i nesto Petersona nekako se keglalo.
Ovo sad je naravno to sto je, situacija da nesto ne smijem naruciti na svoju adresu mi je “nova”, radi duze pauze gdje nisam pusio lule, tako da me ludost cijele situacije i legislative jos uvijek lupa u nos pa jamram.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17148
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty24.08.23 8:00

Sve su to "priče iz davnine".
Zapravo je samo desetak godina bilo OK kada su se mogli bez velikih drama naručivati duhani iz Sjedinjenih država.
Nismo još bili u EU i svaki nas je carinik mogao zezati na granici za više od 100 grama duhana kupljenih u Austriji ili Njemačkoj.. Ja osobno to nisam doživio, ali mnogi moji frendovi jesu.
A u "onoj državi" koristila se svaka prilika da se dokopamo barem 50 grama Troosta, crvene Amphore ili za odlikaše Flying Dutchmana ili dajbože Dunhillove MM 965-ice. Vi mlađi ne možete to niti zamisliti. I bolje da ne možete.
Ovo danas sa Evropskom unijom je mila majka; OK - nema više online naručivanja, takva je zakonska regulativa, dugo smo se i švercali na rupe u zakonu, ali ponavljam nije ni Graz na kraju svijeta i nitko te ne tlači na granici, a svatko ima neku "tetku u Münchenu", tako da je ovo danas mila majka.
Ne želim da ovo ispadne kao neko staračko soljenje pameti, ali je jednostavno tako.


_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs, v.milan, Vortimejovrh and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 825
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty24.08.23 8:30

Znam sve to, na kraju dana sad imam 6 petersona u ladici sto nisam nikad imao, trenutno je i kod nas u ponudi solidnih 3-4 Engleza sto pocetkom 2000-ih nije bilo ni u primisli.
Ako ne mogu zajamrati, pak, ovdje, gdje ću? Tko će me razumjeti?😇
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za online narudžbe u Srbiji   Pitanje za online narudžbe u Srbiji Empty

[Vrh] Go down
 
Pitanje za online narudžbe u Srbiji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Duvan za lule u Srbiji
» Morta online?
» Kupovina preko interneta
» Bjarne pipes - pitanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: