Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Potrebno malo pomoći i savjetovanja:

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Uncuc
Prva lula
Prva lula
Uncuc


Broj postova : 6
Join date : 24.12.2023

Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty29.12.23 13:43

Poštovanje još jednom, evo malo san se dodatno izučio čitajući forum te namjeravan i dalje nastavit s čitanjem, a zasad iman nekoliko pitanja, ako ste voljni i nije vam tlaka napisat pokoje slovo. Znam da vam unešto dosađujen, ali neman mira ako vas malo ne pokušan ugnjavit:

- Koliko vidin, za 15-16 dolara (uključujući i poštarinu), može se iz Amerike naručit 4 unce duhana, bez limenke. Prođe li ta količina carinu često, recimo 9 od 10 puta ili baš i ne?

- Isplati li se radije naručivat iz Njemačke putem onih posrednih servisa koji omoguće slanje na njihovu adresu? Nekako mi se čini da se to baš i ne isplati. Kolika se količina legalno može prenijet preko granice, iz Njemačke?

- Isplati li se naručivat iz Azije, obzirom da je to ipak veliko područje, sa puno zemalja niskog standarda?

- A šta je sa zemljama poput Češke, Makedonije, Albanije, Srbije? Nemaju trgovine koje dostavljaju u Hrvatsku?

- Zanemarujući okus (koji nije loš), može li se domaća škija ovlažit na vodenoj pari, pa sprešat da bude čvršća? Bi li to funkcioniralo, šta vi mislite? Možda bi se moglo dodat i nekakvo prirodno vezivo, da je malo omasti i/ili poveže, pa i blago aromatizira? Ali prije svega me zanima mogućnost prešanja.

- Kupio bih lulu sa sljedećim osobinama: da je žarnica malo većeg volumena, prije svega u širini, da su stijenke debele i da je vrat lule po mogućnosti malo širi, i ako je ikako moguće - da je to jedna od onih posebnijih lula koja se takoreć slaže sa svakim duhanom. Nađe li se takvo nešto do 200 eura, vrijes ili morta, ili pak maslina? Vidin da su hvaljene nekakve forumske jubilarke - DMP, nisan još zašao dublje u to, ali di se takva jedna može kupit?

- Vidim još i da su vrlo hvaljene Missouri Meerschaum lule. Koliko one u prosjeku potraju? Dogodi li se da progore kroz nekoliko tjedana ili mjeseci?

Eto, to bi zasad bilo to. Živili!
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Re: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty29.12.23 14:04

Na narudžbe duhana iz USA i trećih zemalja zaboravi u startu jer carina pregledava apsolutno sve i ta pošiljka ti neće proći pa da je i 5 grama duhana, a ostalo vezano uz lule i prateću opremu ćeš iz USA npr.platiti carinsku pristojbu od 25% na ukupnu cijenu robe i dostave..znači ako naručiš nešto što košta npr. 97 $ i najjeftinija opcija dostave ti je oko 3$ to te izađe 100$ i na to još platiš našem poštaru onih 25% što te izađe 125$
=oko 115 €.. Nabaviti duhan se može još iz samo ponekih njemačkih shopova gdje ti je dostava od 20ak do 30ak €.. recimo Kontor Tabak iz Leipziga šalje k nama još uvijek iako izbor duhana nije "jako" velik..
Misourri Meerschaum (kukuruzne) lule su ok i ako paziš na temperaturu prilikom pušenja apsolutno ništa im se neće dogoditi, ja ih imam 4 komada i sve su ok iako ih više ne pušim prečesto jer je vrijes ipak vrijes.. Te kukuruzne lule ne trebaš "upušivati" nego samo nakon hlađenja očisti papirnatim ručnikom, maramicom ili presavinutim čistačem iznutra. S njima nemaš puno posla.. Moje su stare otkad sam počeo pušit prije 3 godine, čak mi ih je i kiša smočila u garaži gdje mi je krov procurio točno po njima..osušile se za dva/tri dana i puše se ko da im ništa nije bilo.. 😁

v.milan and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 986
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Re: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty29.12.23 14:30

Što je napisao @PurgerVž apsolutno stoji.
Za Missouri Meerschaum evo orijentaciono cijene u EU.
Mogu dugo izdržati ako si pažljiv. Ja imam jednu skoro 3 godine




[You must be registered and logged in to see this link.]



Za vrstu lule na početku ajde s nekom ravnom, Billiard na primjer.
Manje skuplja vlagu?

Možeš uzeti i ovaj početnički set pa vidi. Evo piše da ima u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Zadnja promjena: Nikša; 29.12.23 15:22; ukupno mijenjano 1 put.

v.milan likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1234
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Re: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty29.12.23 14:41

Pozovi Havana cigar shop i pitaj je l bi ti poslali poštom Amphorinu virginiu. Nabavi jednu kukuruznu lulu sa stranice koju ti je Nikša poslao i uživaj. Poslije toga ćeš vidjeti jesi li za lulu, tj. sviđa li ti se. Do tada ćeš i pročitati više informacija sa foruma.
Ako baš želiš vrijes vidi šta ima Havana u ponudi ili naruči sa stranice koju je Nikša postavio. Davorinove lule su sjajne i za svaku preporuku pa ti to može biti idući korak ako ti se svidi hobi.

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Uncuc
Prva lula
Prva lula
Uncuc


Broj postova : 6
Join date : 24.12.2023

Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Re: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty29.12.23 16:00

Hvala vam na pomoći. Kupio bi odma 2-3 Meerschaum komada, jednu ili dvi bi drža čiste i spremne, ako bi se tu i tamo naša netko zainteresiran, pa da se dimimo zajedno. A glede vrijesa ili morte, radije bi izbjega te početničke setove, pa odma skočio na pravu stvar, vjerojatno Davorinovu. Radije njemu platim nego nekoj korporaciji, pa makar i više. Inače mi nije do građenja kolekcije, ali bi cilja tako na 2-3 lule, da se nađe. A imate li iskustva sa Cavalier lulama, kakve bi bile?

I kako to da je stopa carine tako visoka, kao pdv? Zar nije to donedavno iznosilo 10%? I kako to da neke Njemačke trgovine i dalje šalju do nas bez posredništva, iako je Europa to zabranila?
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 784
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Re: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty29.12.23 16:41

Evo američki Smokingpipes ti ima popuste od 15% do nedjelje u ponoć..
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty
PostajNaslov: Re: Potrebno malo pomoći i savjetovanja:   Potrebno malo pomoći i savjetovanja: Empty

[Vrh] Go down
 
Potrebno malo pomoći i savjetovanja:
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Malo povijesti
» Malo o duhanima....
» Malo nostalgije....
» malo ezoterike!!!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: