Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Evo ih konacno!

Go down 
+7
Leo
imnik
Antiša
Davorin
bayro
savate
ssekir75
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty17.05.10 15:23

Očigledno.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8270
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty17.05.10 21:17

ma ne diraj ništa, kao što bayro reče, odlične lule i korištenje će im dati potrebnu patinu. Stavrno dobra kupovina. a što se vulkanita tiče..... to je tako, fini šmirgl, nešto masno na bazi glicerina, meka krpica......
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty17.05.10 21:34

razumem druže Papa Štrumf ! pionir što se tiče usnika uradjeno je već. šmirgle 800,1000,1500,2000,2500, koža, glicerin iz apoteke. kinsale je otvorio sezonu sa plumcakeom, sutra bi trebao da stigne 965 pa će šerlok da bude aktiviran sa njim, a 105 će biti ''posvećena'' larsenu jer je tako blagoizvolela majka moje cure (a ni ja nemam ništa protiv) pa... Twisted Evil usput, kinsale se super pusi.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8270
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty17.05.10 21:58

dobro - pet - sedi. Very Happy sve su lule vrlo dobre od dobre familije tako da sigurno neće biti problema s pušenjem. Dobra akvizicija.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty17.05.10 22:00

hvala druže Papa Štrumf , staraću se! pionir
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17153
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty17.05.10 22:30

Još vam samo fali: "Služimo narodu"! partizan

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty26.06.10 0:15

da li je neko cuo za bristol lule i ako jeste kakve su? ne mogu da ih nadjem na netu, pipedia kaze ???
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty21.12.10 21:00

ijao, koliko nisam kacio nabavke... Embarassed evo danasnje. savinelli nonpareil 9606, sa postarinom oko 22e. prodavac kaze da mu stajala za ukras 30tak godina. nepusena,ali neko se ocigledno igrao gusara pa progrickao usnik sa donje strane...

Evo ih konacno! - Page 3 Dsci1613

Evo ih konacno! - Page 3 Dsci1615

Evo ih konacno! - Page 3 Dsci1617

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 0:19

Odlicno, samo jos sredis usnik i to je to!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 1:51

ma ne znam gde bese po forumu, imalo je nesto o nekim gumama, sta li bese, sto se navlaci da se ne gricka usnik. mislim da bi to zavrsilo poso dok se ne napravi nov, a i ne mora onda da se pravi... samo ne znam gde to da navatam ili od cega da napravim... scratch
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 16:40

stigla dugacka!!! :primitive2: ovo je izgleda meerschaum. pise na ulazu za "drsku" "angeli h" ili tako nesto, ne vidi se bas najbolje. neki sreten je pusio neku krdzu iz nje,smrdi ko sam djavo. ovo nije cisceno od kad je napravljeno. Mad kanal kroz "drsku" zapusen od katrana, mislim da ce da radi pertla (sluzio ja vojsku, nisam ko savremeni pojedinci Twisted Evil ). posle sledi struganje iznutra. usnik od roga (izgleda). poklopac u savrsenom stanju, izgleda da je pravo srebro. fin ulov za 33evra Twisted Evil

Evo ih konacno! - Page 3 Dsci1618



p.s. sta je uopste ovo, tj u koju vrstu pripada? scratch
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 16:49

Mislim da u doba kad su se ovakve lule pušile je pojam čišćenja istih bio nepoznanica!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 17:00

ama znam, nego mi prosto neverovatno da je neko mogo da pusi nesto sto ovako bazdi Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 17:04

a nisu se ni prali...
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 17:26

e to jesu, ali ne bas cesto... jes, da se pere pa da se prehladi... Twisted Evil
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17153
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 18:19

Pustite sad vas dvojica higijenske navike bivših vlasnika, nije ni bitno, ali ovo si odlično tržio Sekirče! Svaka čast! Već ćeš ti nju srediti, pa možda staviti i manji usnik i "vozi Miško!"
Ovo je stvarno prekrasan rad i poslije restauracije će biti ponos zbirke! Čestitam! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 18:59

hvala bayro, da ti se vrati piva lula je u principu u dobrom stanju, iako jaaako zapustena, evo radim na njoj celo popodne... Rolling Eyes brate slatki, pa ovo su naslage i naslage. glavu sam nekako i ostrugao iznutra, radila i turpija, 2mm cakea bilo Sad nisam isao do "belog", ostavicu to za dnevno svetlo. sam usnik sam nekako i ocistio, ali ova "cevka" je prljava do bola. pokusavam da je ocistim pertlom natopljenom alkoholom, ne vredi, uvek izlazi jos i jos katrana. uz to je i napuklo drvo, ali to ce vosak da popuni da ne vuce "fals vazduh" i nece da se vidi nista (ovo u slucaju da ne nabavim nekako komplet nov usnik). od spolja necu da je diram, neka je takva kakva je. bayro, mozes li otprilike da joj odredis vreme i mesto "rodjenja"? vidjao sam takve po raznim slikama iz a-u perioda, trebalo bi da pada pred kraj XIX veka. inace je kupljena iz subotice ako moze nesto da pomogne.
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 19:26

WOW Laughing odlicna lula...probaj s tim prošetat po gradu...čisti, čisti, vratit će ti ona!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17153
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 19:56

Sekirče, prema obliku glave i duljini usnika (kamiša) rekao bih čak i da je starija. Ovakve su se lule pušile u vrijeme Napoleonskih ratova (dakle od 1799. do 1815., no to ti i onako znadeš!), no moguće je da se radi o kasnijoj replici, pa mislim da bi to moglo doista biti negdje kraj XIX stoljeća. No, kako reče naš velmožni Amaru, budeš ti to sredio, u krajnjoj liniji zamijeni usnik, ako drugačije ne ide, ne bi to trebao biti neki veliki "kunst"! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 20:32

ma zavrsice vosak posao, pazi sto ti kazem. samo da se ocisti ono pre toga...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 20:33

ssekir75 je napisao/la:
ma ne znam gde bese po forumu, imalo je nesto o nekim gumama, sta li bese, sto se navlaci da se ne gricka usnik. mislim da bi to zavrsilo poso dok se ne napravi nov, a i ne mora onda da se pravi... samo ne znam gde to da navatam ili od cega da napravim... scratch

Ostavi mi adresu na PM, poslat ću ti...
(na latinici molim Wink )
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17153
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 23:14

Eto Sekirče - riješeno! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 23:41

Tek sam sad malo prešao ovu temu i odlična kolekcija ssekir. A ova zadnjal ula...pitam se kako ćeš to nositi recimo u kafić kad budeš išao na kavu?
Magnificent.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17153
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 23:44

Neće je nositi na kavu, nego će kući zavaljen ko beg guštati u njoj!
Iako je se dokopao za sitne pare, ta lula vrijedi puno - puno više. Još kad je sredi... Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty22.12.10 23:55

ima 10tak lula mozda da sam nabavio a nisam okacio. okacicu to ili sutra ili kad se vratim sa raspusta polovinom januara. neke ce doduse da promene vlasnika do tada, ali sta da se radi... imam neke koje nisam zapalio bog te pita otkad (neke nikad...), a sad je i kod nas krenuo uvoz, pa drugari vise nemaju razlog da se vade Twisted Evil uostalom, davno jos rece Papa Štrumf da treba malo da "ocistim" kolekciju...

bayro je u pravu, na pamet mi ne pada da iznosim ovo bozje blago iz kuce. a uz to ne pijem kafu... Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Evo ih konacno! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Evo ih konacno!   Evo ih konacno! - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Evo ih konacno!
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: