Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kupovina polovnih lula

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:03

Kaj vi mislite o kupnji polovne lule. Na netu ima jako velika ponuda i stvarno se da naci prekraqsnih ocuvanih lula za male novce. Upravo gledam jednog Charatana za 59 dolara.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:08

Moram priznati da sam malo skeptik po tom pitanju. Na jednom stranom forumu čitao dosta negativnih iskustava. Uglavnom sa e-baya. U opisu navedu da je lula očuvana, a kad stigne uoče se neka oštećenja koje nisu bila navedena. Eventualno bih se usudio preko smokingpipes, mislim da oni ipak provjere robu prije prodaje. no preko e-baya ne hvala.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:14

Pa i to mislim, sa ozbiljnih stranica ducana koje do zadnjeg detalja opisu stanje lule. E bayu ne vjerujem, frend mi se naganja sa tipom vec 7 mjeseci, platio je 300 eura a ovaj mu nikad nije poslao robu.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:17

Pa da, jedino tako. No nekako mi nova ipak nova. Znaš ono, prvo punjenje, prvi dim, rađanje cakea.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:24

MOzda, mada i polovna mi ima onu neku draz- povijest tako reci. Drugo kad kuoujes sa renomiranih ducana te lule se ociscene gotovo sterilno tak da nema cake-a niti icega. Uglavnom jedino kaj ih odaje je mozda malo zatamljenje od pusenja ili pokoja ogrebotina.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:26

Slažem se, ali nekako nisam za polovne.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 18:30

A cuj, svako nekaj Smile Meni imaju poseban stih, a i lijepi su mi neki modeli iz n80, 70 pa i 40tih godina Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 20:09

Ja isto nekako nisam za polovne lule. Bez obzira i da su higijenski obrađene…svjejedno..hm
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 20:43

Pa što ste se toliko napopastili na Deana. To je prilika da se čovjek dokopa dobre lule za male novce. Ima čak lula koje su nepušene, pa se prodaju pod "estate pipes". Koji su razlozi - neznam.
Primjerice, ja sam se u Italiji dokopao nove novcate Vauenice - lule godine 2003. za nekih 40 Eura,možete je vidjeti na Vauenovim stranicama, i kao da sam znao, upravo je sada pušim. Odlična lula, sjajno se puši sa Mixture flakeom.
Jednako tako, to su sve dobre lule, uređene, a i trgovci rade selekciju kod otkupljivanja. Ono što sam ja u Italiji saznao u tabbacheri "Ritani" da često otkupljuju cijele kolekcije, ili su ljudi prestali pušiti, ili nasljednike to ne zanima, ili im neka lula nije legla, ma ima stotinu razloga zašto ljudi prodaju te lule, a i stotinu dobrih (prije svega financijskih) razloga zašto ih kupuju.
Doduše, ne bih ih ipak kupovao preko neta, nego u trgovini, da ja nju osjetim, odmjerim, da vidim ima li ti "vatre" ili ne...
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 20:53

Recimo Charatan je legendarna engleska firma koje vise nema. Svojevremeno su kotirali kao alpari Dunhillu (dog je Charatan vodio g.Lane) tako da se Charatan dijeli u dve ere, Lane era i modern ili pos lane era. Npr. svaki pravi kolekcionar a i strastveni ljubitelj lula bi trebao imati jednu u kolekciji. Ovo sam naveo kao primjer jer te lule se ne proizvode i jedno se polovne mogu kupiti. Evo primer o stanju lula. Kod poznatijih trgovina lulama selekcija kod odabira je velika. Zapela mi je za oko bila jedna isto Charathan lula, prekrasna, vrlo slicna mojoj Dunhillici. No ocijena za stanje je bila svega 7i pol od 10 kaj je skoro (uvjetno receno najlosija ocijena na stranici). Pogledam pod opis stanja a oni joj skinuli 2 iu pol boda jer je logo na usniku izlizan pa se slabo vidi a i serijski broj lule je lagano blijed. Osim toga lula kao nova, niti jedne ogrtebotine cak niti crnila od pusenja. Lula ociscena u ovlastenom servisu, sterilizirana i sl. U slucaju da dobiju lulu sa jacim otiscima od zubiju onda stavljaju novi orginalni usnik (stem).
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir


Broj postova : 431
Join date : 28.01.2008
Age : 53
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 21:03

dobar dio moje kolekcije čine korištene lule i nemam ništa protiv toga. dvije su nasljeđene od supriginog djeda a 5 sam dobio od ljudi koji su ih se htjeli riješiti iz tko zna kojih razloga. pratio sam news grupu alt.smokers.pipes (ASP) i saznao da izvjesni amerikanac Bear Graves prima lule, duhan i pribor od svakoga tko ih želi pokloniti, i šalje onima po cijelom svijetu koji imaju malo lula. sve besplatno. imao sam samo dvije lule u to vrijeme i rekao sam si: šta me košta da mu pošaljem mail. za mjesec dana došao mi je doma paket sa lulama, duhanom i priborom. nisam mogao vjerovati. nažalost taj projekt je ugašen. [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
http://www.popupmedia.hr
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 21:08

Slažem se meštre, sve što si napisao je točno. I usnik ti zamijene ako je stari dotrajao ili se vide otisci od zubiju, samo što nema loga, ali i za to me zabole...
A ja budaletina jednu Charatanku iz ere mr. Lanea mijenjao u KPL za jednu Butz Choqin i Raganellu. Dobro, niti Raganella više nema, ali mi je Charatanku žao, to sam đorao sa starim slindronjom Ščetincem, pokoj mu duši, tko zna gdje je sad zavšila...
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 21:12

Kaj je najbolje, mjenjaju sa orginalnim nusnikom, logo , sve kak stima ak je rijec npr. o dunhillu ili toj klasi. Za nekaj jeftinije stavljaju zamjenske. A kaj se tice toga dali mi se gadi kaj je to netko imal u ustima, pa lulu je imal barem jedan dok beštek iz restorana njih 1000
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty29.01.08 21:19

Meni su u Trstu mijenjali svojevremeno usnike, bile su u pitanju dvije Savinellice "Punto oro" nisu imale logo, ali me baš briga i sad mi je jedna Savinellica Oom Paul (mislim da je to 614) od svibnja tamo, samo nikako da me put u tom pravcu odnese...
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty16.04.08 10:16

Evo nakon kaj mi je dosla Savinellica koja je u izvrsnom skoro novom stanju moram reci da sam definitivno poklonik kupnje polovnih, platio sam ju 50 dolara nova kosta 120 .
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty16.04.08 12:48

Znam da je vrlo pouzdan i Bollito u Torinu. Usnici na lulama su novi, dizinfecirani i ima zbilja
krasnih lula.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupovina polovnih lula Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina polovnih lula   Kupovina polovnih lula Empty

[Vrh] Go down
 
Kupovina polovnih lula
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Restauracija polovnih lula
» Kupovina prve
» Internet kupovina
» Kupovina duhana online unutar EU
» Kupovina u Antverpenu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: