Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Koju lulu odabrati ?

Go down 
+8
sinus
Cinober
imnik
milo
MOVESHAKER
Davorin
bayro
strojo
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty15.11.10 19:40

Dugo je i sretno pušio.
Čestitam
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty15.11.10 22:28

Odličan izbor, stvarno se ta serija dobro puši.
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 12:25

Hvala svima na čestitkam za dobar izbor lule.
Je izbor dobar ili nije neznam niti sam više. Nakon što sam donio lulu doma išao sam na net potražit i " skinut " specifikacije kupljene lule ( dimenzije, težina, itd. ). Ali kada ono - iznenađenje. Pronađeni modeli lula se razlikuju od moje kupljene a i usnik kupljene lule vonja po gumi. Nosio sam lulu kod glavnog uvoznika za Peterson u Hrvatskoj i oni su potvrdili da je to original Peterson ali nisu mogli pronaći točan model.
Kao što vidite u priloženim slikama razlika je evidentna.
Jel moguće da ima neku van serijsku Petersonku ili možda nemogu pronaći svoj model na netu ? A možda je " Made in China ".
Što sugerirate ?

Slika originalne Petersonke.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Moja kupljena

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 12:45

Sve ovo što si opisao upravo je znak da si kupio pravu Petersonku!
Naime, Petersonu je glavna mana da te nesretne usnike radi od vulkanita, koji vremenom posive ili kako bi se na čistom hrvatskom reklo "apšisaju", odnosno izlazi sumpor kojeg u vulkanitu ima.
Zbog čega je tome tako, nitko ne zna, i to ovisi od serije do serije, tako ja imam jednu vrlo skupu kojoj je usnik bio isti takav.
No gospodin P. - koji je vlasnik Satelita sigurno ne bi uvozio neke lažnjake.
Lijepo ćeš taj usnik malo pošmirglati, namazati maslinovim uljem i to je to.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 13:31

Pošmirglati i namazati uljem tek kad posivi,da ne bi krivo shvatio i krenuo sad u akciju Wink
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 13:46

Hvala na objašnjenju za usnike. Već sam i pročitao bayronov opis čišćenja usnika.
Što se tiće gospodina P. naravno da mi nije bilo na kraju pameti optuživat čovjeka da uvozi lažnjake. Inaće bio je vrlo susretljiv.
Jedino neznam gdje je nestalo bijelo slovo P sa usnika i navodno bi sve trebale imati prsten od srebra ( na mojem nema oznake ).
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 19:49

Strojo, ja sam Bayro, a ne Byron! Za poeziju su drugi nadležni! Cool
A što se tiče Petersonovih serija i prstena od srebra, e tu tek nastaje pravi kurvin pir! Pola serije ima prstene, pola nema, kako im taj dan valjda u Dublinu padnu kosti! Eto ovaj čas pušim Petersonku Shamrock B2 koja uopće po defaultu ne bi trebala imati prstene od srebra, ali pred neki dan sam vidio na nekoj stranici istu takvu Shamrock B2 sa srebrnim prstenom! affraid Pa se ti misli. Kod Iraca vrijedi pravilo da nema pravila!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 20:19

strojo, jedan drugarski savet. po slikama ja bi reko da si ubo dobru lulu, i kako god bilo nemoj da se sekiras. lula ce jos biti,ali tvog zdravlja ako ga (ne dao bog) izgubis nikad vise. evo, ja sam ubadao petersonke koje su bile u izlogu bog zaboravio od kad, pa se odlicno puse. model 999 imao je zuto P na usniku,a standard sistem 303 ga nema uopste. serlok holms ima utisnuto srebrno i srebrni prsten, ali drugi model serlok holmsa (koji imam namere da kupim za vikend ako je jos tamo gde sam ga vido) uopste nema prsten, a ni slovo P na usniku... sto rece bayro pravilo je da nema pravila. ( drunken )

sredi usnik i paaaliii!!! Cool
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 20:21

Činjenica da nema pravila daje neki dodatni šarm Petersonkama...svaka je unikat bez obzira na seriju, a mora da imaju i jako dobar pub(ove) pored "tvornice" pa i to vjerojatno doprinosi nedostatku dosljednosti janpi ...u svakom slučaju, renomirana firma i jako dobre lule pa je i tvoja Strojo jako dobar izbor... puffy Eire rocks punk
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 22:30

Baš to! Ima negdje na forumu da si je netko od dečki iz Beograda dao truda (časni Imnik maybe? nisam siguran...) da pokuša objasniti markiranje i žigove "po Petersonu". Čovjek si je stvarno dao truda, konzultirao literaturu, uglavnom proučio materiju detaljno, da bi na koncu i on došao do zaključka da svaka serija lula i svaka serija prstenova ima izuzetke.
I što rekoste vas dvojica - valjda imaju neki dobar pub sa Guinnesom u blizini tvornice, pa kako im taj dan dođe inspiracija! Valjda ovisi o tome pod koliko su bofora! drunken
Imam vrhunsku "Royal Irish" ( btw. Sekirče - kad je Irska bila kraljevina?, ti si profesor povijesti!), za koju na Petersonovoj službenoj stranici kažu da manje od pet posto ukupnog vrijesa ide na izradu te serije jer uzimaju samo vrhunski vrijes, a usnik joj je da prostite katastrofalan!
Dotjerujem ja njega s vremena na vrijeme, dao mi Papa Štrumf neki vrhunski švicarski šmirgl, pa je premazujem maslinovim uljem - uzalud! Nakon tri tjedna ista stvar, pa sam se ostavio ćorava posla i pušim je takvu kakva je, jer je vrijes stvarno vrhunski!
Ne znam ni sam koliko smo samo sati u klubu nas nekoliko senatora probali prokljuviti što je tim genijalcima u Irskoj koji na vrhunski vrijes nabiju usnik od najprostijeg vulkanita (a neke značajne razlike u cijeni između vulkanita i cumberlanda zapravo i nema) i ništa pametno nismo zaključili. scratch

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 22:42

bayro, evo ti

[You must be registered and logged in to see this link.]

ne znam, ja petersonke volim a ne znam zasto. imam osecaj kao da im je drvo nekako tvrdje od ostalih scratch usnik moze da bude super, kakav je meni na deerstalkeru, ili njesra, kao meni na irish whiskey ili kod bayra. sto se jos cimaju sa vulkanitom to ni bog zivi ne zna. znam da s u i oni konzervativni, ali brate, i ja prihvatam neke novine, pa sto ne bi i oni. j glasam za akril.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 22:51

Hvala na informaciji Sekirče! Sad smo pitanje Irske monarhije riješili!
Ma volim i ja Petersonke; imam ih valjda dvadeset u kolekciji, ako ne i više, i pušim ih uvijek sa guštom, draže su mi čak i od Savinellica i drugih razvikanih firmi. Te su lule stvarno pravi "radni konji", dobre i dosadno pouzdane!
A što se tiče usnika od vulkanita, to su im valjda preostale neke "ratne rezerve", pa kad se nekom lokalnom Paddyu sprdne onda zvekne seriju sa vulkanitom! Drugog racionalnog objašnjenja nemam, a inače i ja sam za akril naravno, vulkanit je stvarno passé!





_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty16.11.10 23:21

onda imaju ratne rezerve kao bivsa jna. jos iz prvog svetskog rata Twisted Evil
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 0:46

da ovo s vulkanitom je stvarno čudno.... ja na neke lule stavljam vulkanitne usnike, niti jedan da je promjenio boju ili bilo što slično.... a razlika u cijeni je stvarno zanemariva....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 11:11

Upravo Vas čitam i ne vjerujem.
Znam da su im gore na zelenom otoku dragi whiskey i piva ali zar baš toliko ?
Iskreno pomalo šlampavog posla sam se pribojavao od susjedne nam zemlje Italije i njihovog proizvođaća Savinellia ali ne i od Petersona. Pogotova što je dobro rangiran kao prozvođać lula.

[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 13:31

Ne znam dali bi to išlo u rang šlampavag posla...meni je to više kao-jednostavno je tako(šlampavo nije, nego drukčije)...
Meni osobno je vulkanit možda čak i draži, ugodniji mi je u ustima, možda sam čudan, ali jednostavno je tako scratch
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 13:37

Ma nisu Irci šlampavi, daleko od toga. Kako reče Amaru, oni su naprosto takvi. Irci te neće pokušati zavaljati kao Talijani i probati ti uvaliti trećerazrednu lulu pod prvu ligu što (nažalost) posljednjih godina radi Savinelli. Ako je serija Irish Harp budi siguran da je u pitanju vrijes prve klase sa cumberland usnikom. A sad što pola serije ima prstene, a pola nema, a moj Bože, pa ne pušiš prsten!
Ista je stvar i sa Explorericama ili sa Rivericama - pola serije ima vrhunske usnike, pola serije ne. No i meni je osobno vulkanit draži jer je nekako mekši u ustima i ovaj koji stavlja Papa na svoje lule je stvarno prva liga!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 14:51

nesto mozgam to oko prstenja... pa eto, uzecu za primer jucerasnje vresuse Papa Štrumf . meni se jako dopala peskarena lula, dok mi je ona glatka izgledala nekako nedovrsena. zasto? pa jer je imala cumberland usnik i nije imala prsten. lepsa bi mi bila sa prstenom i crnim usnikom. kao i ona mukijeva morta - meni se svidjala sa onim plavo-belim prstenom a vecini nije. mozda su i irci imali gomilu komentara tipa "nemojte ovako nego onako" pa im se sve sq..ilo i rekli ma terajte se svi, evo vam pola sa prstenom a pola bez pa nek kupuje ko kakvu zeli.

za usnike jos nisam nasao logicno objasnjenje (a kako stoji i necu)...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 15:08

Pa vulkanit je sigurno bolji pod zubima, nažalost s relativno kratkim rokom trajanja. Progrizo sam neke vulkanitne usnike, a od akrilika nikada Very Happy a što se tiče prstena - ne prstena - dodataka, stvarno individualna stvar. Ideja je kada je drvo prvorezredno, oblik pogođen i vrhunski usnik - ovo je cumberland iz serije koja se radi za Dunhilla Shocked lula mora biti što jednostavnija. To je ista filozofija zašto se lule od lošeg vrijesa rustikare. Nitko nije lud vrhunsku lulu s anđeoskom kosom rustikariti. U stvari ideja je bila da ova lula isto bude pjekarena i bajcana u crno, ali pošto nije imala ni jedne točkice - greške - završena je sjajno....

za Peteronove usnike NEMA logičnog objašnjenja Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 15:13

Javili mi iz Petersona da im se to valjda potkrala greška u kontroli kvalitete i neka im pošaljem lulu nazad da je upicane kak se i spada.
A meni se nešto baš i neće jer jedva čekam zapalit Mac Baren Virgina No.1 i krenut polako i detaljno sa stvarenjem cakea na svojoj luli i kasnije zadimit kak se spada. Laughing
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 15:27

sve ok, Papa Štrumf , ja kazem kakva se lula meni svidja, ne pominjem kvalitet sada... verovatno je i kod njih bio problem takve prirode, pa eto, resili ga na najprostiji nacin - pola ima pola nema Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 16:01

strojo je napisao/la:
Javili mi iz Petersona da im se to valjda potkrala greška u kontroli kvalitete i neka im pošaljem lulu nazad da je upicane kak se i spada.
A meni se nešto baš i neće jer jedva čekam zapalit Mac Baren Virgina No.1 i krenut polako i detaljno sa stvarenjem cakea na svojoj luli i kasnije zadimit kak se spada. Laughing
E to je pravi stav! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty17.11.10 16:19

pa jes... dok ode za irsku, oprrave i vrate, prodje coveku volja za pusenjem... Sad
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty03.05.11 3:15

Pitanje za majstore!
Lule ovog tipa su lijepo pušive ili da se ne upuštam u takvu avanturu?

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty03.05.11 9:51

Iako nisam majstor, svaka lula je dobro pušiva kad je dobro punjena i održavana, što se tiče konkretno ove lule, ako je to ona iz serije Vauen LOTR po cijeni 1xxxkn, preporučam ti da radije kupiš takvih Churchwardenica kod Goge ili na netu, nisu identitčne ali imaju dugačak usnik!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koju lulu odabrati ?   Koju lulu odabrati ? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Koju lulu odabrati ?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Koja vrsta u koju zemlju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: