Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???

Go down 
+3
Rakija
kamarad igorrr
foksieloy
7 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 16:10

Dakle ovako, kao sto već znate uživatelj sam lula od skoro, pa sam malu neupućen, kad sam počeo pušiti, koristio sam Mac Barren-ov Original Choice (kao i svaki početnik), da bi na kraju sad stig'o do neke Planta Danish Black Vanilla (koja usput mi je vrlo loša)....e sad pošto u MK se teško nalazi duvan za lulu...osim neke bedne aromatike....duvan za motanje na preteku....čak i u običnim radnjama...zadje što sam primetio su neke tri vrste Stanley-a...i po neki Drum se nađe....pa hteo sam vas pitati kako bi to izgledalo kad bi probao pušit i (a da , zabravih reći, cjena je duplo manja)pa za hitne slucajeve dali je prikladna...😃😃😃😃😃
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 16:38

Ukratko: bezokusni dim koji bi gorio puno vrućije nego što treba, užarena lula, etc. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 16:45

vrlo demotivirački hvala u svakom slučaju.....😱👍👍
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 17:57

Probaj naći duhan u listu, u Makedoniji ga svakako ima. Narežeš malo šire, pomiješaš par vrsta i uživaš Cool Proći ćeš dosta jeftinije a iskustvo miješanja- neprocijenjivo.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 21:47

Ovo što je rečeno, ako nađeš domaći u listu, nareži i raspali.

Problem sa ovim za motanje je što je tanko rezan pa brzo gori, k tome je još tretiran kako bi nastavio goriti i dok ne vučeš dim, čime je teško držati lulu hladnom.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 22:09

foksieloy je napisao/la:
k tome je još tretiran kako bi nastavio goriti i dok ne vučeš dim

Zanimljivo, imaš još kakvu informaciju o ovome!?
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 22:09

Ovo što dečki kažu, najbolje da si onda sam izblendaš mješavinu od nekoliko duhana i uživaš u tome.

Po onome što sam probao od plante, čini mi se da su jako intenzivni što se arome tiče, pa možda ne bi bilo loše da obu plantu koju si naveo malo razblažiš sa duhanom u listu. mogao bi dobiti sasvim novu dimenziju.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty19.02.15 23:56

Znači nije mi to bilo pitanje....hteo sam znati kako bi izgledalo Stanley duvan koji je sa aromom..'cherry, vanila i caramel...e sad kako to izgleda kad se puši, ja zaista poijma nemam...a što se tiče našeg TUTUNA...mogu izblendati...al' to mi vec skuplja i kompleksnija metoda...kao sto sam prije Rekao duvan makeedonski koji sse vrlo tesko nadje u maloprodaji...jer ga otkupuju monopoli...a ako ga nadjes jee oko 8-10 eura po kilo...ili podvalicee ti neeku djubrad...dakle dali moze se aromatican duvan za cigarete pusiti u lulu...??😃😃😃

P.S. makeedonski duvan na izgledu je rezan kao konci...i vrlo lepo i kremasto mirise...jedan distinktiv miris koji..meni bas i ne pase...nekako mi dodje ko neki englez...😃😃😃
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 10:23

tutun je napisao/la:
...dakle dali moze se aromatican duvan za cigarete pusiti u lulu...??😃😃😃


Naravno da može.Nema nemogučih stvari .Sve se može pušiti! Pitanje je posljedica po pušača i lulu!!

[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 13:14

Probaj pa javi,
aromatičan duhan za cigarete se skoro pa ne može pušiti ni kao cigareta,, ali valjda ne bude u dimu mirisa zgorenog papira.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 13:28

Probacu...kad zavrsim ovu Plantu...pa tek onda probacu to...ako je valja ...vracam se Mac Barren-u...to mi lepo paše...😃😃😃😃😃
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 13:33

pušiti se može sve što gori. pitanje je samo koliko će biti ugodno po pušača. lula će vjerojatno izdržati tu avanturu, ali će se zasigurno po prilično zagrijati jer je duhan za motanje suh i jako jako tanko rezan. Što se ovih aromatiziranih varijanti duhana za motanje tiče, mogu samo posvjedočiti kao informacija od druge ruke. Jedan kolega ih je uredno pušio i miris je bio ugodan. kaže da mu je ok okus i sve. Da li će biti razlika kada ga ubaciš u lulu... ne znam.

Oprosti što nismo odmah odgovorili na pitanje, ali kod nas je cjena duhana u maloprodaji tih 7-8 eura za 50g (i to najčešće za duhane slabije kvalitete)... tako da nam tih 10 eura zvuči jeftino za kilu... moramo se malo priviknuti Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 13:50

Znači ja Rakija tebe potpuno razumem...ali u Makedoniji duvan nerezan se jako tesko moze naci u listovima kao sto kazete(treba se otici u Prilepu da bi se uzeo i to leti...ovako tesko), a ovaj na trznici sto se prodaje je toliko tanko rezan da je skoro poput vlake...i kontam da bi gorio izuzetno velikom brzinom..dakle to necu....sto se cjene tice....kao sto sam rekao...1 kg makedonskog se krece oko desetak eura....a neke hercegovinske(nisam siguran da su prave ŝkije ) se prodaje za nesto malo jeftinije cjene. A sto se tice pipe tobacco...on je 400 denari ili 6.5 eura sve pouch pakovanja, a kutije od 100 g su duplo od toga a i malo vise....izbor je izuzetno mali...ima ovi mek barenovi, Clanovih i Planta...a rekli su mi da ce pojacati asortiman sa Kohlase&Kopp- ovih: Ashton, Ilsted, Rattray's, Samuel Gawith....

P.S. ako moze hteo bi znati kakvi su ovi poslednji brendovi....dal ste ikad probali i dali ima toga u Hrvatskoj...

P.S.S. i ne zabiravite standard je kod vas viši...nemoj te se upoređivati sa Makedonijom....koja čak što više nije ni članica EU..😃😃😃😃😃😃😃
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 15:04

sto god kupis od posljednje nabrojanih neces pogrijesiti. Wink

no, tu se opet vracamo na pocetak, naime, stvar je vrlo individualne prirode. Hocu reci, ono sto je meni odlicno tebi moze biti jako lose, a i obratno. Jednostavno istrazuj, u tome je čar ovog "sporta".
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 16:04

tutun je napisao/la:
1 kg makedonskog se krece oko desetak eura

tutun je napisao/la:
A sto se tice pipe tobacco...on je 400 denari ili 6.5 eura sve pouch pakovanja, a kutije od 100 g su duplo od toga a i malo vise....

Skuplje nego što bih očekivao Mad

Kod nas su MacBareni i Borkum Riffovi oko 7,50 eura za 50 grama, a limenka od 100 g MacBaren Plumcakea (upravo pušim) dođe 12,30 eura.

Ilegalni duhan za motanje dođe oko 10 eura po kilogramu ako se kupi direktno od proizvođača u Slavoniji, a ovdje u Dalmaciji ga šverceri prodaju po 40 eura/kg.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 16:16

tutun je napisao/la:
rekli su mi da ce pojacati asortiman sa Kohlase&Kopp- ovih: Ashton, Ilsted, Rattray's, Samuel Gawith....

P.S. ako moze hteo bi znati kakvi su ovi poslednji brendovi..

Kao što je Grga već rekao, svi ovi koje si nabrojao su dobri, i ne možeš s njima pogriješiti. Ako se zaista proširi asortiman s tim duhanima, i oni ostanu oko 6-7 Eura za 50g, onda si na konju, i to dobrom. Cool
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 16:36

40 eura kg......to je vec pljacka...nevidjena....epskih razmera....😃😃😃😃😃
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 16:59

420blackadder je napisao/la:
tutun je napisao/la:
rekli su mi da ce pojacati asortiman sa Kohlase&Kopp- ovih: Ashton, Ilsted, Rattray's, Samuel Gawith....

P.S. ako moze hteo bi znati kakvi su ovi poslednji brendovi..

Kao što je Grga već rekao, svi ovi koje si nabrojao su dobri, i ne možeš s njima pogriješiti. Ako se zaista proširi asortiman s tim duhanima, i oni ostanu oko 6-7 Eura za 50g, onda si na konju, i to dobrom. Cool

Heh, malo je nerealno za očekivati da se Samuel Gawith prodaje po cijeni Clana

BTW ako se uspoređuju cijene, treba imati u vidu da je prosječna plaća u Makedniji više nego upola manja od prosječne plaće u Hrvatskoj.

tutun je napisao/la:
40 eura kg......to je vec pljacka...nevidjena....epskih razmera....😃😃😃😃😃

Kad sam bio zadnji put na sajmu u Benkovcu, kilogram duhana se prodavao po 300 kuna (nešto manje od 40 eura), od jednog Slavonca sam čuo da ga on kupuje u Slavoniji po 80 kn/kg (oko 10 eura).
Inače, duhan se legalno otkupljuje po 17 kn/kg (2,2 eura).


Edit: Evo zanimljivog štiva o [You must be registered and logged in to see this link.]

Da se vratimo on-topic na početno pitanje...
Ako možeš kupiti kilogram duhana po 10 eura (1 euro za 100 grama), najbolje je da isprobaš kako se puši iz lule pa ćeš znati.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty20.02.15 18:09

Ja znam da ga ekipa iz slavonije nabavlja po manje od 100kn/kg, te ga se može nabaviti preprodanog po cjeni od 100kn/kg tu kod nas u Kž. To nije strašno kad gledam da sam 150kn davao za 50g nekog Dunhilla ili slično. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Sponsored content





Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty
PostajNaslov: Re: Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???   Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...??? Empty

[Vrh] Go down
 
Rolling tobacco u lulu ?!? Da ili Ne...???
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HU TOBACCO
» HU Tobacco se pozdravlja
» Web shop: Hu Tobacco
» Dan Tobacco: Da Vinci
» HU tobacco otpisani duhani

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: