Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pitanje u vezi cakea?

Go down 
+4
picipl
ssekir75
bayro
Marin Split
8 posters
Autor/icaPoruka
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty26.10.11 14:13

Molija bi cijenjenu gospodu znalce za jedan odgovor.
Ovako, negdi po sredini zarnice na dva mista, jedno nasuprot drugog se odlomija mali komadic cakea, tanima me da li je to lose ili prelose?? I jel moran pobrusit cili cake pa ponovo upusavat ili mogu nastavit nesmetano pusit Sad Sad
Lula je Peterson Donegal potica.... pazija san naravno prilikom upusavanja da to napravin kako triba al ocito manjak iskustva je napravilo svoje.... Da li ste i vi imali slicnih problema i kako ste rijesili isti?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty26.10.11 14:33

Ma puši dalje i ne opterećuj se takvim sitnicama. Pa nije lula od kartona da će progoriti.
Od kada pušim lulu (a to je od 1978. pa do danas) nikad mi se nije dogodilo da mi je lula progorila, a kad sam počinjao, nisam pojma imao ni o čemu, tek su mi nakon par godina stari lisci otkrili neke "tips and tricks", a do tada sam učio sistemom pokušaja i pogrešaka!
Tada nije bilo ni poštene telefonije, mobiteli, računala i internet su bili nešto što je bila znanstvena fantastika i što smo gledali u kinu (Odiseja u svemiru 2001, Stvor i slično..), pa sam ipak preživio!
No ponavljam, ništa se luli neće dogoditi!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty26.10.11 14:41

Puno fala Smile tome odgovoru san se i nada! Al isto je lipo kad ti neki znalac poput vas potvrdi misao! piva
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty26.10.11 15:30

to je nova lula, tako da ja mislim da se cake nije ni stvorio jos kako treba. tu su najverovatnije bili nesagoreli parcici duvana koji su otpali pa ti se sad cini tako. imam par lula kojima su naceti zidovi zarnice pa im nista ne fali, puse se idalje dobro. prema tome pusi i ne kidaj zivce bezveze Cool
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty26.10.11 15:37

Pa da, to i ja mislin, ipak je pusin tek misec dana, je cake je vec tu ali to je tek baby cake Smile . Ma nema brige!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty22.11.11 22:48

Eto, to se i meni dogodilo danas, nakon jednodnevnog tretmana solju dvije vrijesice. Sve gadosti su izašle van, ali kod Brebbie sam primjetio nakon detaljnog čišćenja da se odlomio komadić cake-a. I to samo na jednom mjestu. Promjer jedno 3 mm.
Kako je gospodin Bayro rekao već napomenuto u par postova iznad, nastavit ću je pušiti, ne vjerujem da bi se nešto gore moglo desiti.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty22.11.11 23:13

Samo ti puši i ne sekiraj se! Ne služiš ti luli, nego ona tebi!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty05.04.13 15:42

Poštovana ekipa, moje pitanje za cake je što je to zapravo?
jesu li to naslage pepela te izgorenog duhanskog pepela i vlage, ili je to i progoreli dio lule-drva impregniran s vlagom s malo izgorelog duhana?

znam da služi zaštiti lule i hladnoći dima ali nekako volim dobro očistiti lulu nakon pušenja a onda se cake vrlo polako formira ?
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty05.04.13 16:00

Cake je ostatak sagorjelog duhana (uglavnom ugljen) pomiješanog s vlagom koja se oslobodila prilikom sagorijevanja. On se lijepi za stijenku lule, upija vlagu i čuva lulu od pregrijavanja. Nemoj ga strugati poslije svakog pušenja jer se neće formirati nikada.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty06.04.13 12:19

abudimir je napisao/la:
Cake je ostatak sagorjelog duhana (uglavnom ugljen) pomiješanog s vlagom koja se oslobodila prilikom sagorijevanja. On se lijepi za stijenku lule, upija vlagu i čuva lulu od pregrijavanja. Nemoj ga strugati poslije svakog pušenja jer se neće formirati nikada.

, sigurno je da cake čuva lulu od pregrijavanja, no meni su bolji okus i miris pušenja kada je cake tanak i tvrd, slično kao kod dobre meerice,
teško mogu vidjeti cake kao zdravu tvar za mene, jer to je ipak slijepljeni duhanski pepeo,
pušim "polako" a ak' se luli i nekaj desi, pa budem nabavio novu,,
zapravo se pitam koliko je cake bitan/zdrav za samo pušenje?
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty06.04.13 12:42

Cake nije zdrav ni pušenje baš nije zdravo, ali se tolerira Very Happy a u prošlosti smo imali, tj regularno imamo, diskusije o cakeu... Nikakva nauka, pougljeneno drvo i duhan koji spriječava daljnje gorenja drveta. Neutralan u okusu, nezgodan kada naraste prevelik ( u stvari predebel ) pa se lula ne može normalno puniti... a nije bitno previše razmišljati o njemu Cool Pušenje lule ne uživanje, ne tlaka....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty06.04.13 12:57

Malo deblji cake čini dim hladnijim, no gubiš na prostoru u luli.

Razlog tome je što zbog poroznosti (ako si ga razvijao na taj način) odvodi toplinu prema gore. Isti razlog zbog kojega pokušavaš čim dulje zadržati pepeo na cigari da ne otpadne, hladi dim zbog načina na koji se toplina raspodjeljuje.

Ja osobno držim svoj cake na tanko, više volim širi chamber nego druge stvari koje cake pruža.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty06.04.13 16:21

Trebaš lulu od Papa Štrumf pa če ti bit chamber dovoljno velik puffy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje u vezi cakea?  Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje u vezi cakea?    Pitanje u vezi cakea?  Empty

[Vrh] Go down
 
Pitanje u vezi cakea?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pitanje u vezi restauracije vulkanitnog (ebonitnog) usnika
» Restrikcije u vezi duhana u Jamerici
» Zdravo zdravo!
» Bjarne pipes - pitanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: