Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa filterom ili bez

Go down 
+21
fićo
gstaraz
Rakija
foksieloy
Elvis Beba
Nunki
gavran11
Leo
milo
mortimer
strojo
Brka
Davorin
Damir
imnik
savate
Cinober
MOVESHAKER
ssekir75
bayro
dean
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Pušite li lulu sa filterom?
Da
Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_lcap43%Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_rcap
 43% [ 64 ]
Ne
Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_lcap46%Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_rcap
 46% [ 68 ]
Samo neke duhane
Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_lcap11%Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_rcap
 11% [ 16 ]
Ukupno glasova : 148
 

Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty28.09.10 19:18

19.30, i ne šali se Very Happy da ne dođeš
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty28.09.10 19:18

Sette e mezzo, come sempre. Stesso posto! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty07.12.10 12:13

Glasovao sam NE filteri, ali mislim da ću morati početi koristiti filtere jer mi bude prejak duhan. Pošto ja još uvlačim dim u pluća.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty07.12.10 14:21

poceces brzo da NE uvlacis, prolazna faza... Cool
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 9:30

Jučer navečer sam prvi puta probao pušiti lulu bez filtera punjenu sa meni omiljenim Navy flake duhanom. I mogu napisati da je meni osobno doista to jedan drugi osjećaj.
Ono što sam primjetio u odnosu na pušenje s filterom bilo je da mi je potrebno svega 2 pripaljivanja da popušim lulu do kraja ( inaće mi treba više od dva puta ). Također sam naćin pušenje lule je istovremeno postao opreziji ( da ne grize za jezik ili da ne posaugam žar ) ali i puno opušteniji. Jer se moglo uživati u pravoj aromi duhana "površnim pućkanjem" za razliku od pušenja s filterom gdje treba barem 50% jaće povući dim. Moram napomenut i da mi se lula manje grijala u odnosu na pušenje s filterom. Vrlo vjerojatno zbog puno manje potrebe za češćim i punijim uvlaćenjem dima u odnosu na pušenje s filterom.
Eto ovo su bila moja skromna zapažanja kao početnika u svijetu lula na pušenje sa i bez filtera.
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 11:13

Ista stvar i kod mene strojo,potpuno.Najveću sam razliku primjetio kad sam kupio english mixture od savinellia,odličan duhan,u početku ga pušio u ovim lulama s 9mm filterom.Nakon par dana kao da mi je oslabio okus,napunio ga u lulu bez filtera...ma milina Laughing
Uglavnom filteri su out,čak nisam ni potrošio cijelu kutiju,ostalo ih 5-6.
Reci mi samo da li si stavio adapter ili ne,pošto ipak ostane velika rupa kad baciš filter pa me strah da mi ne uleti štagod duhana u grlo?
Da li kombinirat adapter sa meer granulatom ili su ovi kamenčići dovoljni sami po sebi pošto ću vjerovatno teško nać adapter u našim trafikama pa dok stigne s e-baya?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 11:42

Adaptera imaš u Austriji kod herr Dreiera za sitne pare, jer on i tako ne zna što bi s njima, jer Austrijanci (i Nijemci) puše gotovo isključivo sa filterom, pa ima Dreier adaptera na bacanje. Par puta mi je poklonio čitavu hrpetinu, a par puta mi je naplatio čak 1 €!
No, dovoljan ti je i meer granulat - ništa se neće dogoditi.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 12:40

Nisam baš često u Austriji Very Happy ,popodne kupujem granulat a za adapter ću još vidit...bitno mi je da sam otkrio da nije problem u luli,duhanu ili meni nego jednostavno u filteru...nije to "to" kad je on u luli.
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 13:08

Mortimer ja sam pušio bez adaptera i meer granulata. Pošto sam opreznije vukao nisam imao problema sa ulijetanjem duhana, pepela i žari u usta i grlo. Nemogu sa sigurnošću tvrditi ali to možda i ima veze sa oblikom i veličinom lule. Moja je bent billiard oblika pa možda nije podložna kojekakovim ulijetanjima kod opreznijeg uvlaćenja kao neka straight lula. Ali sigurno bi više o tome mogli napisati oni iskusniji.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 17:41

ja kupim Juniore i onda ih pažljivo otvorim ,bacim aktivno uglje u smeče ,pažljivo sestavim.
Onda nemam problema sa uletanjem duhana ili pepela u usta i papir od filtera upije malo kondenzata i moje sline a aroma i snaga duhana ostaje netaknuta.
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 18:28

A sa čime ih sastavljaš - pretpostavljam da ih ljepiš ? scratch
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 19:09

Ma nemojte kapeličariti!
Godinama sam pušio bez adaptera i ništa se dogodilo nije. A meer granulat je zakon! Komadić, dva na dnu lule, pokupi svu gadost!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 19:34

Samo bih rekao da pušim bez filtera i nemam stranih tijela u ustima, sa kojom god lulom, osim toga filter ne mijenja ništa, jedino može malo ublažiti tongue bite kod nekih duhana, a kod nekih niti to. Ništa se neće dogoditi ako taj prostor ostane prazan, samo ga se sjetite očistiti poslije pušenja.
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 20:02

bayro je napisao/la:
Ma nemojte kapeličariti!

.. a baš sam se nameračio ...
clown
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty24.05.11 21:51

aman ljudi, man'te se prazne price. godinama sam pusio cigarete bez filtera pa nisam pljuckao duvan, a filter je u moju lulu usao jednom - da vidim kako to izgleda - i nikad vise. pa sta mi fali? bogu fala nista... odavno smo zakljucili da je to samo marketinski trik vauena i ostalih proizvodjaca filtera. isto i za adaptere - imam samo jedan i verujte mi da ne znam u kojoj luli mi je (tolko o tome koliko se cesto koristi ta lula Twisted Evil ). nemojte da dramite niokocega vec zapalite i uzivajte...za promenu Smile
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty25.05.11 13:44

sto ljudi sto čudi
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty25.05.11 21:23

ma jeste imenjace, ali je problem u necitanju foruma. kako se koji novi clan prikljuci prezvakavamo istu pricu Mad
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty25.05.11 23:47

Bez nervoze ssekir,koliko vidim anketa je još uvijek otvorena,topic je na vrhu i označen kao važno...ja kao novi član sam postavio jedno sasvim normalno pitanje stroju,odg.dobio od njega i bayre,tako da ne vidim u čemu je problem.
No hard feelings,zapali i ti i uživaj.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 0:21

vidi, znam ja da je problem iscitati sve sto na forumu pise ( a ima toga ohoho), ali ova osnovna i pocetnicka pitanja su kako si sam primetio uvek pri vrhu i na dohvat ruke, tj citanja. ja sam ovaj forum iscitavao dosta dugo pre no sto sam se registrovao, i moram da priznam da sam mnogo stvari naucio. pitam i ja ponesto (najcesce Papa Štrumf: ), kao sto se vidi, ali prvo pretrazim ima li vec odgovora. dakle, lepo zapalis lulu, sednes ispred kompa, krenes sa citanjem i ne razmisljas o njoj Cool
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 14:31

Ma vidim ja da tebi triba crtat Very Happy
Jesi li ti administrator/moderator-nisi
Jesam li ja tebi postavio pitanje-nisam
Je li topic otvoren-je
P.S. ne shvaćaj ovo preosobno al ako članovima foruma treba tvoje dopuštenje za nekog nešto pitat il s nekim raspravit nešto onda treba tako naglasit...u pravilima foruma
Uglavnom net mi nije mjesto za prepucavanje stoga piva
That's all from me.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 15:29

Mortimere ma znaš ti ŠKOLSKE PROFESORE koji su to po profesiji ,nacrtat si im morao tri puta a još uvijek si dobio kec Very Happy Laughing Cool
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 23:20

nije problem sta sam ovde ja, clan ko i svaki drugi (ako je to uopste bitno), vec da se stvarno vecina tema vrti u krug zbog toga sto neko ne procita ono sto je vec xyz puta napisano. malo break i sve ce biti u redu piva

@milo

pa i nisi daleko od istine Twisted Evil
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 23:54

Daj mu dvicu... kraj godine je, nema smisla... bounce
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty27.05.11 7:54

Eto, nema me pola dana na forumu i odmah nekakve iskrice, bez veze!
U pravu ste obojica; i Sekirče i Mortimer. Činjenica je da je forum postao ogroman, tražilica k...u ne valja i doista je teško naći neku temu, Mortimer je postupio u skladu sa pravilima foruma; topic je otvoren i Mortimer je pitao nešto što ima veze s pušenjem lula (često puta ima pitanja koja sa pušenjem lula nemaju nikakve veze Evil or Very Mad )
A i Sekirče je u pravu, jer je činjenica da je forum postao prevelik, i većina se tema "vrti u krug", no to je tako, i bolje da se neke stvari ponove i više puta, nego da se uopće ne spomenu!
Prema tome - pitajte, pa makar i sto puta, ali ipak prije toga, barem letimično pregledajte teme! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty27.05.11 9:26

potpuno se slažem, kada trebam pronači neki svoj topik to postaje problem, a netko iz vana da to uradi ----- mission iimposibile Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa filterom ili bez
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: