Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa filterom ili bez

Go down 
+21
fićo
gstaraz
Rakija
foksieloy
Elvis Beba
Nunki
gavran11
Leo
milo
mortimer
strojo
Brka
Davorin
Damir
imnik
savate
Cinober
MOVESHAKER
ssekir75
bayro
dean
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Pušite li lulu sa filterom?
Da
Sa filterom ili bez - Page 4 Vote_lcap44%Sa filterom ili bez - Page 4 Vote_rcap
 44% [ 65 ]
Ne
Sa filterom ili bez - Page 4 Vote_lcap46%Sa filterom ili bez - Page 4 Vote_rcap
 46% [ 68 ]
Samo neke duhane
Sa filterom ili bez - Page 4 Vote_lcap10%Sa filterom ili bez - Page 4 Vote_rcap
 10% [ 16 ]
Ukupno glasova : 149
 

Autor/icaPoruka
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 66
Lokacija : Beograd

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty31.10.11 17:16

Samo neke duvane u nekim lulama. Ovaj odgovor nije bio ponudjen.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty28.09.12 23:00

Dakle, ja uzmem jedan čistač, presječem ga na dva dijela i onda polovicu savijem jedanput po sredini. To stavim u rupu gdje ide filter i široko mi polje! Imam protok, a vlaga se upije u čistač... Cool
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty29.09.12 0:07

kao kod falkonice Twisted Evil dobra ideja, mada meni ni falkonica ne lezi Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 47
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty08.03.13 13:39

Ja sam mlad i neiskusan pa sam jos na filteru...
Nisam ni proba bez filtera
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty08.03.13 13:47

Koristim balza filter u Vauenici (9mm) i savinelijici (6mm) i to samo ponekad. Radi odlično za upijanje extra vlage iz dima.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty29.03.13 20:34

ja uglavnom koristim filter, što keramika/ugljen (9mm) ili savinellijev drveni (onaj porozni trokut). imam jednu lulu u koju mi ne ide ništa jer joj je rupa za spoj usnika 6mm, tako da nemam blage šta staviti tamo... tu i tamo joj stavim filter od cigareta, ali mi to totalno promjeni gušt duhana pa radje prilagodim drveni 6mm filter. zadnje vrijeme u njoj pušim bez filtera, ali nikako da se naviknem...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty09.08.13 13:34

Rado bi koristio filtere, al tlaka mi je to čistiti, vaditi, stavljati, pa ih ne koristim.

Imam samo jednu lulu u rezervi koju sam previše otvorio, pa na njoj moram koristiti onaj metalni tzv "stinger", da smanjim protok; no srečom ju rijetko koristim.
Inače, nisam primjetio da filter promjeni okus duhana ?!? ...mada sam ga eto, jako malo puta koristio, i imam samo jednu lulu koja prima filtere.

Svojedobno sam razmišljao o aktivnom ugljenu i zeolitu, al nisam ništa poduzeo u vezi sa time, standardno radi ljenosti i komplikacijama još i to vuči sa sobom... a baš me zanimalo kako bi to uticalo na okus i aromu... probat ću jednog dana.

Za meerschaum granulat nisam znao do nedavno i nisam ga nikada vidio u trgovini tako da od toga ništa... (svrstio sam ga sa ugljenom i zeolitom pod stvari za probati kad me bude volja)
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.08.13 21:54

meershaum granulat i bez filtera...kad se usnik navlaži tokom pušenja provučem čistač kroz usnik da pokupi vlagu i to je to:lol: 
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 55
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 15:47

Sa filterom. Probao sam bez filtera misleći da će se nijanse okusa/mirisa bolje pokazati, ali bilo je suprotno. Dim je postao grublji (iako je protok bio ugodno lagan) i time prekrio nijanse koje sam s filterom osjećao, iako sam pušio polako. Dapače, imam jednu Vauen lulu predviđenu za filter, ali je dio usnika u koji se stavlja filter malo preširok, pa filter ponekad klizne prema žarnici lule, a dim prolazi nefiltriran. U takvim trenucima to osjetim kao pogoršanje okusa i doživljaja. Jučer sam omotao dio filtera komadićem papirnate maramice da se to ne desi i to mi je bilo najbolje pušenje u toj luli do sada.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 33
Lokacija : Beograd

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 16:51

Nikad nisam koristio filter, doduše lulu pušim samo godinu dana. Nadam se da mi se to neće odraziti na zubima Very Happy

Inače kod filtera, jel se menja posle svakog pušenja, ili može da se posluži za nekoliko? Ja ni čistač ne provučem posle svakog pušenja, nego na svaka 2-3 (ne zbog lenjosti, nego zbog uštede...).
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 17:36

trebao bi se promjeniti poslije svakog pušenja, no, pošto ti ne smeta miris koj ostaje u luli aku ju ne očistiš, možeš i filter pustiti par pušenja.

Drugi problem je što se u njemu skuplja vlaga, te ona sprečava kvalitetno sušenje lule kad se odmara... radi toga biš trebao barem rastaviti lulu i izvaditi filter do slijedečeg pušenja.

...ako su čistači pre skupi, probaj koristiti štapiće za uši (naj tanje koje nađeš), dosta su jeftini ... oni će ti uštediti nešto čistača....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 18:31

Kakvi crni filteri, ili puši lulu kak spada ili se prebaci na cigarete pa puši duhan sa filterom. Laughing  Do prije par dana nisam ni znao da postoje filteri za lule. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 18:48

Grey Wizard je napisao/la:
Kakvi crni filteri, ili puši lulu kak spada ili se prebaci na cigarete pa puši duhan sa filterom. Laughing  Do prije par dana nisam ni znao da postoje filteri za lule. Rolling Eyes
Moraš znati da je filter za lulu bitno drugačiji od filtera za cigarete. Isto tako neki duhani jednostavno ne dolaze do izražaja bez filtera.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 33
Lokacija : Beograd

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 20:59

gstaraz je napisao/la:


...ako su čistači pre skupi, probaj koristiti štapiće za uši (naj tanje koje nađeš), dosta su jeftini ... oni će ti uštediti nešto čistača....
Pronašao sam mesto gde su duplo jeftiniji (85 din) tako da će manje da se štedi ubuduće...loše je jedino što se linjaju.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty12.09.13 22:53

Kod nas su Jean Claudovi čistači 11 kn(165 din.) za 100 komada.ako pušiš 3-4 lule dnevno pakiranje od 100 kom ti je dosta za mjesec dana što i nije neka lova...
To što se linjaju ne smeta....malo propušeš usnik i lulu i to je to
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty21.12.17 8:55

samper je napisao/la:
Sa filterom. Probao sam bez filtera misleći da će se nijanse okusa/mirisa bolje pokazati, ali bilo je suprotno. Dim je postao grublji (iako je protok bio ugodno lagan) i time prekrio nijanse koje sam s filterom osjećao, iako sam pušio polako. Dapače, imam jednu Vauen lulu predviđenu za filter, ali je dio usnika u koji se stavlja filter malo preširok, pa filter ponekad klizne prema žarnici lule, a dim prolazi nefiltriran. U takvim trenucima to osjetim kao pogoršanje okusa i doživljaja. Jučer sam omotao dio filtera komadićem papirnate maramice da se to ne desi i to mi je bilo najbolje pušenje u toj luli do sada.
Potvrđujem sve.
[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 57
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty21.12.17 10:09

a kod nas JC van Dame 15kn u Havani a i bolji nego oni najjeftiniji os SP za istu cijenu. To što se malo linjaju nije ni bitno. Linja se i moja mica maca Ćići pa mi je dobra, mila i draga Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sa filterom ili bez - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa filterom ili bez
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: