Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Izrada lula "how its made"

Go down 
+5
gavran11
bayro
Marin Split
Davorin
T.McR.
9 posters
Autor/icaPoruka
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.


Broj postova : 196
Join date : 02.12.2011
Age : 61
Lokacija : osijek
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty04.02.12 22:03

pozdrav klapi i uz svo duzno postovanje prema cijenjenom kolegi iz prethodnog topic-a.
stranica je malo zbrkana prvih par sekundi ali zanimljivo za pogledati !!!
How It's Made: Smoking Pipes

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 11:15

Baš interesantno, nažalost definicija da je Hand made, baš i ne stoji..... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.


Broj postova : 196
Join date : 02.12.2011
Age : 61
Lokacija : osijek
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 11:55

pozdrav postovani kolega
ovo sam gledao na tv-u i onda mi je palo na pamet da podijelim i sa kolegama na grupi.
nista zlonamjerno.
jedino sto me zaintrigiralo u tom kratkom filmicu je par sitnica kao sto su, nigdje nije vidljiv radnik koji radi i to pretpostavljam iz razloga sto se taj tokarski stroj nalazi u nekakvoj "kineskoj" supi a taj jadni sljaker ima nekakvu normu i mora ih izraditi tko zna koliko komada u svom radnom vremenu za saku rize a da i papir trpi svasta vidljivo je i pri samom kraju kad pipe trpaju u ukrasnu kutiju na kojoj je veoma vidljivo ime jednog od renomiranih proizvodjaca vezanih uz duhansku industriju.
ma bezvrijedno je o tome i polemizirati kad znamo da kinezi danas stancaju ama bas sve a najmanji im je problem odstancati zvucno ime neke poznate tvrtke pocevsi od adidasa,nike-a itd,itd a tko zna,mozda se jednog dana na trzistu pojave i BMW ili OPEL pipe Very Happy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 12:12

a što bi bilo zlonamjerno ? Very Happy samo potvrđuje ono što uvijek govorim, da neki brandovi imaju cijenu samo radi imena. Ručno rađena lula, dakle bez tokarilice, zahtjeva nekoliko sati ozbiljnog rada, strojno izrađena, čak i strojno fino brušena, treba pola sata.... to sve govori. dakle ista tehnologija kojom se služi Peterson ( proizvodnja do 150.000 komada godišnje ) i neki drugi serijski proizvođaći lula. Baš nikakvog razloga da ima takvu cijenu na tržištu.
Inače, a to znam pouzdano, jer mi je to potvrdio moj dealer materijala za usnike , Dunhilll se je radio kod Stanwella, a sada negdije u Italiji. Na sreću ipak baš nije Kina Cool ali svakako serijska proizvodnja je vrlo jeftina.... Dunhill, još uvijek kod nekih neupučenih pipesmokera, se smatra etalonom kvalitete, jer "peče" lule - tehnologija koja je napuštena 60-ih godina.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 42
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 13:23

Interesantan filmic, ali di je tu hand made Very Happy Nema do naseg Davorina cheers
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 13:49

ne pretjeruj Cool jedino što sam "domaći" a ne neki Peder Johannsonn Cool pa je barem lakše kontaktirati....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 42
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:05

Ne pretjerujen, oni su samo razvikaniji od vas! Netreba te bit pre skromni, puno njih se moze sakrit iza vas pogotovo sa onim NE-lula oblicima Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:06

Potpisujem!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:12

Interesantan filmić...a ove "dunhillice" su hand made, kao što je i onaj umak sa reklame na početku filma Twisted Evil
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 50
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:14

Ne može da se usporođuje "industrija" i rad nekoga, tko uloži sebe u produkt. puffy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:16

Da prestanemo biti fini; Dunhillice su kurac od ovce! Dajem uvijek tri Dunhilla za jednu - bilo koju Davorinovu lulu!


_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:31

da budemo precizniji - dunhillice posle II svetskog rata
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:43

Definitivno, ne moze se usporedjivati strojna i rucna izrada, jer je ovo drugo cista umjetnost. A kao sto kaze Marin, a sjecam se i da je prije nekog vremena netko to rekao i na forumu (Bayro, mislim ili je on citirao nekog pipemakera...), "napravi ti meni pravu lulu, a ne nekakve NE-lula oblike, pa bumo vidli jesi ili nisi...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 16:24

Upravo tako generale. Jučer smo malo u klubu divanili i o tome. Ako baš pratimo neku definiciju primjenjene umjetnosti, Prvo i osnovno je VAŽNO da predmet bude dobro uporaban, tj funkcionalan, a onda je dodatak njegove estetike. Prema tome ljepota je koji put i u minimalizmu. A da smo pokojnog Picassa zamolili da nam dizajnira stolicu, vjerovatno bi na sjedalici bila tri šiljka, jer bi se to njemu sviđalo Twisted Evil Ukratko Dunhillice jesu jednostavne i u tome obliku lijepe, ali svakako to nije opravdanje za upravo nenormalnu cijenu. Članovi kluba znaju za jednu moju šalu - kopiju Dunhilla Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 19:53

Nikada ne može biti isto ručni rad i mašinski (rad na tokarskom stroju). I ako uvek na ručnom radu postoji neka stina asimetrije, ipak je to odray ljudske ruke i malo umetničko delo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty

[Vrh] Go down
 
Izrada lula "how its made"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izrada meerschaum lula
» Koliko lula je dovoljno lula?
» LOT 100 lula
» Usnik - izrada - informacije
» Izrada "hand cut" usnik

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: