Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Web shop: Smokers' Haven

Go down 
+2
ssekir75
Rip Kirby
6 posters
Autor/icaPoruka
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 56
Lokacija : Opatija

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty29.11.12 20:47

Evo našo ovaj link dućančića iz Ohia vidio da imaju zavidnu ponudu duhana i malu poštarinu i naručio paketić, pažljivo kalkulirajući da ukupna svota robe ne prijeđe 160kn kako su me na carini uputili. Kako prodaju bulk duhan sa minimumom od 25g po cijeni ispod 5% može se naručit i do 5 vrsta duhana za isprobat do granice carinjenja cca 25-6$ + 11,46 poštarina za 200 kn evo 125g tako željenog duhana iz Amerike...a i limenke nisu preskupe, na Gawithu piše 12,5$ ja platio samo 10,6$..

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nekidan eto poštara nosi poziv sa carine...uredno platim 9,5kn za preporučeno pismo a kako čekam još neke pakete kod kojih nisam tako pažljivo kalkulirao, pomislih da sam došao na red, no kriv sam, kad ono: dođite priložiti račun za duhan... koji pa sad duhan mislim si, valjda nisu uračunali i poštarinu u sumu..!!

Pošaljem račun faxom:

--------------------------------------------------------------------------------

Product Information
Product Name Part No. Quantity Item Price Total Price
Samuel Gawith Pipe Tobacco Squadron Leader 50g Tin PT-002-0018 1 $10.06
Cotton Pipe Cleaners Extra Long 12" Churchwarden Bristled 32 count PA0006 1 $1.85
Cornell & Diehl Bulk Pipe Tobacco Autumn Evening 04-005-0001 1 $4.82
Cornell & Diehl Bulk Pipe Tobacco Pirate Kake 04-005-0002 1 $4.02

Subtotal: $20.75
Shipping & Handling: $11.46
Tax: $0.00

--------------------------------------------------------------------------------

Order Total: $32.21

drugi dan nazovem i pitam dali je sve sjelo i budem obaviješten da pošiljka ne podliježe carini i da će doć poštom. Fino konačno netko radi svoj posao kako treba... no onih 9,5kn sam ispušio.. Zašto, zato jer su pametnjakovići iz Ohia na carinskoj deklaraciji napisali ukupnu sumu samo 10$ da me "oslobode" carine i nisu poslali račun, a kako ti kad otvoriš paket u ruke padne limenka Gawitha na čijoj poleđini stoji deklaracija sa cijenom od 12,4$ odmah su uvidjeli da netko nešto mućka... Eto kad ih moliš onda neće a kad netreba izigravaju pametnjakoviće..
No dobro, nema carine!

Dođe poštar ujutro, mokar, cijedi sa njega (i sa paketa) vani lije kiša on motorizovan vozi stari APN6, tutne mi paket u ruke i vikne pozdrav! Uzmem paket sav vlažan a oko mene u zraku oštar miris (ili smrad, kako se uzme :-) Latakije prave!! tongue
Bogami dobro umijesiše taj Pirate Kake, pomislih.. pig

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uzmem nož (pravi :-) i otvorim nestrpljivo paket kad u njemu tri reklamna najlončića, čistači i zgužvana stranica New York Times-a da popuni prazninu..

[You must be registered and logged in to see this image.]

..jasno, miris Latakije po cijeloj sobi!! rendeer

Posegnem u najlončiće i eto darova!! santa

[You must be registered and logged in to see this image.]

..naručio sam ono što ste već pročitali u računu pa da se ne ponavlam..

[You must be registered and logged in to see this image.]

..uglavnom Squadron je tako dobro zatvoren da sam nažuljao prst pokušavajući ga otvorit pa sam odustao da ga ionako ne ozračim bezveze (htio sam zabit nos unutra) no kako imam još dva mirisna paketića spremio sam ga na suho i mračno mjesto.
Pirat Kake pirat (šta je to Kake? postoji još i Cajun Kake) mislio sam kolač ali se tako ne piše iako tako izgleda, jako sprešani i vlažni listići duhana sljepljeni zajedno, liči na saher tortu samo tvrdo i kompaktno, direktno pomirišem u vrećicu i začudim se kako se onaj miris latakije iz zraka odjednom promijenio u nešto slatkasto-kiselkasto što me podsjetilo na stare konobe u selu za vrijeme vrijenja mošta...
Za razliku od njega Autmn Evening je pravi aromatik na tragu Gawithovog Bobs' Chocholatea ili Gassy Jackovog Supremea iz Vancouvera... mmmmm! delishes! jedva čekam!! cyclops

Dok je Pirate strašno težak i kompaktan, Autuma ima cijela vrećica, evo slike za usporedbu, iako nisam vagao trebalo bi isto težiti, no kad se uzme u ruku ono malo Kakea ima se osjećaj da je još teži od pune vrećice Ivninga..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uglavnom paket je za 10 dana bio na carini, plaćen je paypalom i ja sam sve u svemu zadovoljan! Laughing

A sad sljedi degustacija sa dečkima...
Sad Shocked Cool Laughing Embarassed Rolling Eyes puffy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 0:01

odlicno i cestitke na tome sto si se uspio izvuci iz carinske mreze, naime, nisu odradili posao jer, vjerojatno, nemaju pojma o njemu sto nije cudno kad se radi o nasoj drzavi.

ono sto zelim reci je da je BILO KOJA kolicina duhana podlozna carinjenju (u sto spada carina, poseban porez iliti trosarina i pdv) bez obzira na cijenu i kolicinu a do maksimalno 1kg.

jedino sto po zakonu moze proci je do 50g duhana poslano od strane fizicke osobe.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 10:10

au, koji lopovi, bog te mazo!!! Mad
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 11:57

da, to bi u prijevodu bilo ovako:

-carinska osnovica $32.32 = cca 180kn, u pitanju je cca 100g duhana.
-trošarina je 146kn/kg, dakle u ovom slucaju cca 15kn
-carina za duhane pakiranje u pakiranjima manjim od 500g je 36%, dakle u ovom slucaju nekih 65kn
-kad sve to zbrojimo dobijemo cifru od 260kn na koju se obracuna 25% pdv-a sto iznosi jos 65kn.
-sad na konacnih 325kn dodamo 50kn upravne pristojbe i 10kn carinske pristojbe, sve skupa zbrojimo i dodjemo na simpaticnih 385kn, koliko je ripa trebalo ovo kostati da je bilo sve po zakonu ili da, npr, zivi u osijeku.
Smile

P.S. ovo sam napisao kako ostali ne bi "zinuli" kad im postar dodje na vrata nakon sto su narucili "nesto malo" duhana putem interneta.
Wink
[Vrh] Go down
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 56
Lokacija : Opatija

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 12:01

grga je napisao/la:
odlicno i cestitke na tome sto si se uspio izvuci iz carinske mreze, naime, nisu odradili posao jer, vjerojatno, nemaju pojma o njemu sto nije cudno kad se radi o nasoj drzavi.

ono sto zelim reci je da je BILO KOJA kolicina duhana podlozna carinjenju (u sto spada carina, poseban porez iliti trosarina i pdv) bez obzira na cijenu i kolicinu a do maksimalno 1kg.

jedino sto po zakonu moze proci je do 50g duhana poslano od strane fizicke osobe.

...ili zato što me već znaju jer sam u početku lulaške avanture svako malo bio tamo kod njih, sa svima se skompao (jako su ljubazni i fer) i objasnio im sve o lulama i to ih je jako zanimalo, a i iznos je manji od 160kn što su me savjetovali... Tu valjda mogu progledat kroz prste, odnosno kroz lulu lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 12:07

odlicno za tebe, samo se drzi toga i budi unutar zadanih okvira i sve ce biti OK.
i ja sam svojevremeno imao neku vrstu dogovora sa svojima ali je i to donosenjem novog zakona palo u vodu.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 12:43

e, imam osjećaj da će mene, ovi iz dubrovačke carinarnice, nazitgu! dobro si proša Remingtone.
[Vrh] Go down
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 56
Lokacija : Opatija

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 15:18

Već sam jednom tako naručivao i od ovih:

[You must be registered and logged in to see this link.]

i isto je dobro prošlo čak bez poziva jer je račun bio unutra.
Tu je poštarina još manja ali je duhan nešto skuplji (Engleska)..
[Vrh] Go down
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 56
Lokacija : Opatija

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty30.11.12 16:48

Evo lijepe recenzije Pirate Kaka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty18.03.13 22:01

Trenutno je poštarina na SH-u $15,25. Duhani su, međutim, dosta skuplji nego na Smokingpipesu i lošiji je izbor.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Yrb
Prva lula
Prva lula
Yrb


Broj postova : 44
Join date : 27.01.2013
Age : 44
Lokacija : Split odnedavno

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty19.03.13 15:57

Stvar kod carinarnica je malo zeznuta,. svaki carinik radi kako hoće

ja naručujem podosta ploča, i dok sam živio u Slavoniji ove carinice u osječkoj pošti carinjenja su me dobro nazilegu sa carinama, i traženjima računa. Iz toga razloga sam često naručivao ploče ovdje gdje sam sada jer njih izgleda nije briga za pojedine artikle. Iako mi ovdje sve prolazi, moram probat naručit duhan pa vam javim ...

Dakle sve zavisi od Carinarnice...
[Vrh] Go down
http://www.podvodni.hr
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty19.03.13 16:28

Općepoznat podatak da u Osječkoj carinarnici žive babe sa ladnim trajnama, komadant im je Mica ubica, a pismene su ko neandertalci...

Nama su sklopive noževe 2 komada, svaki 15 E carinile tako da nas je ukupna cijena pošiljke izašla 58 E...
Kako su mi prošle ruševine i gljive pored njih, to samo Bog zna...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Web shop: Smokers' Haven Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokers' Haven   Web shop: Smokers' Haven Empty

[Vrh] Go down
 
Web shop: Smokers' Haven
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Web shop: Just For Him
» Web shop: Smokingpipes
» Web Shop : Pfeifendepot
» Web shop: Hu Tobacco
» Pipe-shop.net

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: