Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Aromatici? Koji su vam najdrazi?

Go down 
+17
Budo
milo
king1976
fra_Perica
mariv.photo
Suspiria
fatjoe
LenkoSmrk
ssekir75
420blackadder
amaru
Matko
imnik
Davorin
sinus
Leo
Marin Split
21 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 15:57

pitanje se, naravno, odnosi na sve clanove foruma i bilo bi dobro da se iznese sto vise misljenja, no ono sto sam zapravo htio otkriti kroz ovu raspravu je koje aromatike najvise vole pusiti ljudi koji su "latakiasi", odnosno, ljudi koji u pravilu ne puse aromatike.

ja sam inace po tom pitanju "kako vitar puse", dakle svestran, volim pronaci najbolje za sebe na svim podrucjima pa tako i medju svim vrstama i podvrstama duhana. od aromatika su mi cvrsto u (dobrom sjecanju) na prvom mjestu mcclellandov town topic, c&d autumn evening i jfh shortcut to mushrooms iliti, popularno na forumu nazvane, gljive. na popis bih mogao uvrstiti i richev (4noggins) three blind moose koji je isto fenomenalan.

svojevremeno sam iz just for hima narucio jedan samplic mcclellandovog vbc (vanilla black cavendish), prvenstveno radi niske cijene. takodjer, pokazao se vrlo dobar. navodno da je to vjerna kopija laneovog 1-Q, najprodavanijeg aromatika u americi, to bih volio probati.

kakva su vasa misljenja?
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 16:19

Ja san isto tip koji voli imat od svega po nesto. Ljubitelj san engleza tako da i nisan bas nesto istraziva po aromaticima, medjutin svidija mi se McConellov Glen piper, jer ima jednu blagu aromu zelenih jabuka, al uistinu ima svo bogatstvo okusa iz virginije i ostalog lisca, reka bi stvarno ozbiljan duhan iako je aromatik. Sta kazes za gljive, slazen se, al gljive imaju i latakiju i to je jednostavno savrsena mjesavina koju bas i nebi svrsta skroz u aromatike. Sobovi su za mene najbolji aromatik koji san do sad proba, to je jednostavno savrsena misavina puna cokolade, ljesnjaka, mirison i okuson osvaja trenutno! Mislin da je misavina samo cavendisha svakakvih...ne znan..
Mislin da na trzistu ima puno vise losih aromatika nego dobrih i stvarno trebas imat srice i dobro pazit preporuke da bi uboa nesto vrhunski izbalansirano.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 16:27

Marin Split je napisao/la:
Ja san isto tip koji voli imat od svega po nesto. Ljubitelj san engleza tako da i nisan bas nesto istraziva po aromaticima, medjutin svidija mi se McConellov Glen piper, jer ima jednu blagu aromu zelenih jabuka, al uistinu ima svo bogatstvo okusa iz virginije i ostalog lisca, reka bi stvarno ozbiljan duhan iako je aromatik. Sta kazes za gljive, slazen se, al gljive imaju i latakiju i to je jednostavno savrsena mjesavina koju bas i nebi svrsta skroz u aromatike. Sobovi su za mene najbolji aromatik koji san do sad proba, to je jednostavno savrsena misavina puna cokolade, ljesnjaka, mirison i okuson osvaja trenutno! Mislin da je misavina samo cavendisha svakakvih...ne znan..
Mislin da na trzistu ima puno vise losih aromatika nego dobrih i stvarno trebas imat srice i dobro pazit preporuke da bi uboa nesto vrhunski izbalansirano.

marine, svaki duhan od kojeg mi auto MIRISE jos par sati nakon sto se u njemu isto toliko "odmarao" cu svrstati pod aromatike! bez obzira na latakiu.
Wink

sobovi su vecinom burley, cekaj, richev opis,
"A blend of Burley and Dark, Light, & Black Cavendish tobaccos that, when combined, make a delightful aromatic with a hint of butterscotch in the background. Three Blind Moose could easily be an all day blend that receives positive comments."
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 16:38

Slazen se brate, isto ka i rusevine i profesor, mirisu bozanstveno!
al eto vidis da mi je nesto u sjecanju ostalo, zna san da ima raznih cavendisha... vidis dosta Richevih blendova je na bazi burleya i bogami se odlicno ljubi sa svime, bas zato sta je burley dosta neutralan, ima malu ljutocu al ocito odlicno prima arome na sebe.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 17:36

Eh, aromatici. Kad sam počeo pušiti počeo sam s aromaticima, pa sam se prebacio na latakije jer su mi svi aromatici bili - preslatki. No onda sam otkrio Peterson Special Reserve 2007 i taj mi je bio odličan. Probao sam i Gold blend, nije loš uopće.
Mac Baren Vanilla je prejaka tako da ju nisam nešto dugo zadržao. Sad sam ostatke zamiješao s balkan latakijom, pa ćemo vidjeti što bude.
Mac Baren Golden Ambrosiu sam zadnju kupio i mogu reći da je ugodna onako za cijeli dan i da ne misliš na to što pušiš jer je dosadna i 'flah'.
Kentucky club mi je bio odličan iako je onako jeftin duhan s police.
Smeđa Amphora je pun pogodak, taman jaka, taman slatka, malo se osjeti tamna čokolada.
Autumn Evening sam probao svega par puta, isto je odličan.
Plumcake redovito pušim i paše mi jako, sitno osjetim latakiju a na površini duhan s malo slatkijom notom.
Sa original choice-om se nikad nisam našao, jednostavno mi je premirišljav. Tko zna... možda jednog dana.
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 17:50

Od do sada probanih teško mi je odlučiti koji je najdraži,
ali izdvojio bi Da Vinci- Dan Tobaco i Petersonov
Connoisseurs Choice
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 17:55

eh, da, nakon sto je leo napisao post sjetio sam se jos jednoh izvrsnog aromatika (nadam se da se i ti sjecas leo), naime, u aljmasu smo pusili whiskey biscuit gravy, od just for hima, meni izvanredan aro, bas je fino legao. sjecam se da sam rekao kako je to sve sto trazim od aromatika. i to stavljam na svoju listu.

smedja amphora? to bi bila amphora original ili neka druga? morat cu probati.
kentucky club nisam probao (ili jesam, kod brke?!? tamo se uvijek oblocem pa pola stvari zaboravim po putu) ali znam da je to duhan koji je pusio sandi (cenov, pjevac) kad smo malo popricali na terasi jednog kafica u osijeku.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 17:56

sinus je napisao/la:
Od do sada probanih teško mi je odlučiti koji je najdraži,
ali izdvojio bi Da Vinci- Dan Tobaco i Petersonov
Connoisseurs Choice

hijaoooo!
pa i da vinci je odlican, cini se da (prebrzo) starim, zaboravljam duhane!
Wink
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 19:03

Nećeš belivit, ali danas sam otvorio Town topic i popušio dvije lule, i baš mi je prijao. Laughing
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 19:31

Crvena Amphora i Dan-ov Da Vinci npr.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 19:37

Davorin je napisao/la:
Nećeš belivit, ali danas sam otvorio Town topic i popušio dvije lule, i baš mi je prijao. Laughing

ONAJ?
Smile

ako je ONAJ onda je taj vec fino odlezao...
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 19:43

od aromatika šta sam proba, izdvojio bih MB plumcake i mcconnell glen piper. istina, proba sam još 3-4. jbg, nisam tio riskirat, naručivat priko bare, a da mi se ne svidi. sad ću, kad mi stigne škatula, pa možda prominim mišljenje i o aromaticima.
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 20:16

latakia je jedino šta priznajem i paše mi u apsolutno svakom trenutku(znam, ograničen sam), ali ponekad ipak posegnem za aromaticima-imam ih 5-6 i sve su provjereni i kvalitetni.
Pazi sad: kad imam goste u kući i kad mi je stalo do njih onda zapalim OC MacBaren ili Mixture modern. Nisam ljubitelj i neki štovatelj, ali nisu mi loši. Sad nešto što bi čak prošlo u kategoriju koju moram uvijek imat i jedan od mojih prvih duhana, a bome i jedan od najdražih, iako nije na glasu, ali, Savinelli Black cavendish-moj apsolutni favorit u aromatic branši. Također još jedna preporuka, Stanislaw, irish coffe.
Nabrojao sam svega, ali evo moj totalni pobjednik je Black cavendish, savinelli.

Sad sam dosta pisao o aromaticima i razmišljao o istima pa odoh zapalit mix balakan latakie i english mixture-a u merici Cool
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 20:22

irish i oc su dobri, oc mi je i bolji. kod oba me smeta sto hoce gricnuti ako se ne pazi, to je jedan od razloga zasto ih nisam uvrstio.

imam neotvoreni oc koji sam dobio kao poklon za rodjendan (hvala Brka), morat cu to "zaklati" ovih dana pa se malo podsjetiti na pocetke puckanja...
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 20:44

OC je nekada bio moj difoltni duhan, no od kada sam se upoznao sa latakijama popusio sam samo jednu kesicu OC-a. Moram priznati da mi nije vise ono sto je bio. Ukusi se vremenom menjaju. Danas je meni dominantno pusenje latakijskih mesavina, no rado podimim koju virginiu, a ponekad i dobar aromatik. Dva koja sam naveo su mi draga, ima to jos poneki, ali... Npr Crni Silem od kojeg sam mnogo ocekivao jerbo je aromatik sa meni omiljenom latakijom, nije dobio prelaznu ocenu i vise ga zasigurno necu narucivati.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 20:55

imnik je napisao/la:
OC je nekada bio moj difoltni duhan, no od kada sam se upoznao sa latakijama popusio sam samo jednu kesicu OC-a. Moram priznati da mi nije vise ono sto je bio. Ukusi se vremenom menjaju. Danas je meni dominantno pusenje latakijskih mesavina, no rado podimim koju virginiu, a ponekad i dobar aromatik. Dva koja sam naveo su mi draga, ima to jos poneki, ali... Npr Crni Silem od kojeg sam mnogo ocekivao jerbo je aromatik sa meni omiljenom latakijom, nije dobio prelaznu ocenu i vise ga zasigurno necu narucivati.

ja sam ga, nakon sto sam ga prvi put probao, "kovao u zvijezde", sad mi vise uopce ne odgovara. valjda to tako mora biti.
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 20:58

Moram priznat da aromatici s latakiom u sebi za mene nisu bas obozavana smjesa, ni vrit ni mimo !!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 21:03

ima i svijetlih primjera poput Gljiva, Ćelavca i tako to...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 21:11

da da Laughing
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty27.01.13 22:08

grga je napisao/la:
Davorin je napisao/la:
Nećeš belivit, ali danas sam otvorio Town topic i popušio dvije lule, i baš mi je prijao. Laughing

ONAJ?
Smile

ako je ONAJ onda je taj vec fino odlezao...

U stvari ne, dobio sam još jednu piksu kasnije.... ali dobar je....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty28.01.13 1:29

Meni je JFH: Ruins of Isengard na prvom mjestu, iako, kao i Gljive, ima u sebi latakije. Odmah iza njega su Gljive i MacBaren Plumcake, koji također ima latakije u sebi.

Zapravo ispada da mi je jedini punokrvni aromatik na popisu MacBarenov OC drunken , iako mi je i Petersonov Sherlock Holmes sherlock ostao u ugodnom sječanju.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty28.01.13 1:51

na mestu broj 1 daleko ispred svih plumcake (iz konzerve, iz kesice nista ne valja!!!)
posle njega crvena i crna amfora, larsen classic, larsen 1864, moze i mb black i golden amrosia, ali u retkim prilikama. trenutno mi je bazni duvan mb scottish, neko ga svrstava u aromatike neku u virginije. gde god bio svrstan, meni je najbolji za svaki dan.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty28.01.13 7:07

Mein No.2 - Dreier
.
.
.
.
Plumcake
.
Larsen Signature
OC
.
.
.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty28.01.13 9:13

hm...

dosta ste me zaintrigirali ovim larsenima, probao jesam nekoliko vrsta, ali nista mi nije ostalo u sjecanju. pricekat cu (i nadati se da ce ostati) da mi stigne PKPL pa cu probati...
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty28.01.13 9:28

grga, da ako če i posle 1.7 PKPL izač u EU onda ti ga ja stavim unutra puffy ( ak dotada niko drugi neče)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty
PostajNaslov: Re: Aromatici? Koji su vam najdrazi?   Aromatici? Koji su vam najdrazi? Empty

[Vrh] Go down
 
Aromatici? Koji su vam najdrazi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Aromatici sa latakijom
» koji duhan?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: