Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Zašto su upaljači za lule tako skupi?

Go down 
+8
fićo
MOVESHAKER
Rakija
Keko
Davorin
Leo
kamarad igorrr
gstaraz
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 16:52

Možda vi znate zašto, možda su od zlata? Rolling Eyes Jel se isplati kupovati, vidim ima neki u Camelotu za 50 kn, ali piše da ga nema.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 18:00

U inovinama imaš po 30 kn upaljač za lulu, a ako ih smatraš pre skupim, ti pali sa šibicama koje koštaju 0.60 kn paket i ne pregriju duhan kod paljenja.

Upaljači koštaju 30 kn jer ih ljudi kupuju.
...da ih ne kupuju, naj vjerovatnije bi ubrzo cijena pala na 25, pa 20... itd...
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 18:17

gstaraz je napisao/la:
U inovinama imaš po 30 kn upaljač za lulu, a ako ih smatraš pre skupim, ti pali sa šibicama koje koštaju 0.60 kn paket i ne pregriju duhan kod paljenja.
Slažem se!
Mada, ja uglavnom koristim one upaljače od 2kn i palim duhan bez problema.
Ovi za 50 izgledaju šminkerski ali i pale duhan bez problema.
PS.
Možda je za 50kn sada bolje kupiti duhane a šminka dodje sama po sebi poslije. Wink 
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 18:24

ja najčešče palim šibicama... za nijansu mi je slađi dim sa njima i nekako tradicijonalnije mi djeluje.
...mada, milion i jednom sam si prst opekao, i nije baš praktično paliti ako pripaljuješ dno neke visoke i uske lule... tu posegnem za upaljačem često.
Kada idem negdije vani, ili kraj mora, isto furam uvijek upaljač sa sobom; nekako mi je praktičnije.
...naravno, apsolutno mi je svejedno radilo se o upaljaču o d 20 ili 2000 kuna, ali volim kad plamen izlazi pod kutem.

Sve ima svoje za i protiv, pa koko se komu sviđa... bitno da se dimi Very Happy
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 18:43

Ne mora biti. Grga koristi onaj upaljač za štednjak s dugačkom cijevi i s tim pali lulu. Iako me podsjeća ne nekoga tko ima onaj stari plinski šparet (neku baku koja se sprema raditi palačinke) njemu to savršeno funkcionira.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 18:43

u kapitalizmu ništa nije preskupu, ako se nalazi kupac....Cool  a pravi lulaši vole uz svoj hobi i skupe lule imati i pravi (skupi ) upaljač... kao što je recimo Corona.... i nije od zlata....Shocked 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 19:35

Ima u svim inovinama za 30 kn? Kak izgleda?
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 62
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty05.09.13 21:10

Davorin je napisao/la:
u kapitalizmu ništa nije preskupu, ako se nalazi kupac....Cool  a pravi lulaši vole uz svoj hobi i skupe lule imati i pravi (skupi ) upaljač... kao što je recimo Corona....  i nije od zlata....Shocked 
Potpisujem!
Corona za zatvorene prostore, Zippo po vani. Na vjetru jedino on šljaka i na moru se ne odvajam od njega. Na jednoj buri sa šibicama se možeš samo plakati dvojba 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 0:44

Leo je napisao/la:
Ne mora biti. Grga koristi onaj upaljač za štednjak s dugačkom cijevi i s tim pali lulu. Iako me podsjeća ne nekoga tko ima onaj stari plinski šparet (neku baku koja se sprema raditi palačinke) njemu to savršeno funkcionira.
upravo ovo dolje sa fotke, ali uvijek plavi, 7kn u metrou.

od upaljaca trazim da nije previse skup, da u svakom trenutku znam koliko ima plina i da ima "angled flame". vjerovali ili ne, ali ovo je jedan od rijetkih upaljaca koji to sve zadovoljava, i pritom radi pouzdano.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 8:40

Nova_lula je napisao/la:
Ima u svim inovinama za 30 kn? Kak izgleda?
cca ovako:
[You must be registered and logged in to see this image.]

grga je napisao/la:
Leo je napisao/la:
Ne mora biti. Grga koristi onaj upaljač za štednjak s dugačkom cijevi i s tim pali lulu. Iako me podsjeća ne nekoga tko ima onaj stari plinski šparet (neku baku koja se sprema raditi palačinke) njemu to savršeno funkcionira.
upravo ovo dolje sa fotke, ali uvijek plavi, 7kn u metrou.

od upaljaca trazim da nije previse skup, da u svakom trenutku znam koliko ima plina i da ima "angled flame". vjerovali ili ne, ali ovo je jedan od rijetkih upaljaca koji to sve zadovoljava, i pritom radi pouzdano.

[You must be registered and logged in to see this image.]
žena me nagovara na tu opciju, ja još odoljevam pod izlikom da ne želim izgledati ko budala... Sad kad vidim da neću biti jedini svrstan u tu ekipu, nego imam i svog dragog Grgicu pored sebe, možda popustim... lol! 
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 8:46

Rakija je napisao/la:

... neću biti jedini svrstan u tu ekipu...
nećeš biti sam - bit ćete dvojica
Twisted Evil 

... tko zna možda s vremenom pokrenete novi trend među lulašima
Cool
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 8:49

Pa ovaj Grgin uopće nije loš, samo... jel bilo i muških boja?
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 8:59

Zavisi kakvih muskih! Recimo ruzicasta😄. Poznat sam na ovom forumu, davno davno na samom pocetku, po izreci, Najde deca, od pice raditi kapelicu.....Cool  iskovan je poslije i termen kapelicarenje:D  ukratko.... Palite lulu kako vam odgovara. Keko je dobro obrazlozio. Po vanjskom i vjetrovitom vremenu Zippo je zakon. Sto vise puse, plamen je jaci....
A grgu i shejkera i ne mogu zamisliti s necim drugacijim,Cool cisti trade mark
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 10:19

Imaš svakovrsnu ponudu na e-bayu...zna se naći dobrih upaljača za relativno male novce
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 47
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 10:49

[You must be registered and logged in to see this link.]
I ja upotrebljavam takvog i nemam pripombi nanj.Kad prestane radit bacim ga u smeče i kupim novog .Jedan euro je dobro izkoriščen.
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 62
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 10:55

fićo je napisao/la:
Imaš svakovrsnu ponudu na e-bayu...zna se naći dobrih upaljača za relativno male novce

Točno. Npr. na mojem avatrau možete vidjeti Marumanov (Japan) upaljač iz 1967. g. koji besprijekorno radi, izuzetno popularan među mornaričkim oficirima tih godina. Mehanizam paljenja isti kao i kod Corone...stari dobri kremen.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 11:09

Keko...avatar primječen...prekrasan upaljač.Kaj si ga na ebayu našao?
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 11:20

Ja koristima ovakvoga, još sam luđi od Grge.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 12:15

foksieloy je napisao/la:
Ja koristima ovakvoga, još sam luđi od Grge.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Isti taj lidlaš stoji meni doma na raspolaganju kada se dno king sizea treba vužgat... Very Happy 
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 62
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 12:20

fićo je napisao/la:
Keko...avatar primječen...prekrasan upaljač.Kaj si ga na  ebayu našao?
Da, stari dobri i sigurni eBay.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 15:06

Zippo, pušenje na buri... kakve su sad to brije ?!?

ja jedva da mogu zamisliti pušenje sa malo laganog Maestrala, a i to mi odnese pol dima iz ustiju ???
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 15:08

gstaraz je napisao/la:
Zippo, pušenje na buri... kakve su sad to brije ?!?

ja jedva da mogu zamisliti pušenje sa malo laganog Maestrala, a i to mi odnese pol dima iz ustiju ???
Gle, kako ko voli... Meni je recimo pušenje uz šetnju ok, dok je to nekima nezamislivo...
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 18:26

Zato i postoje poklopci za lule. S poklopcem imam trovremeni taft.
Ni kiša ni bura ne mogu mi ništa. I u tim uvijetima samo zippo odradi dobro.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 18:52

Naravno da kako ko voli; ali eto, pipa na buri, u hodu, na mostu broda u pokretu, za timunom jedrilice... šta ti ostane od arome, mirisa, okusa duhana ?!?

neznam, lula i izvor vatre su tu da omoguče uživanje u duhanu; i naravno, za to su potrebni bar neki minimalni "atmosferski" uvjeti.
Vjetar, ekstremne hladnoče ili topline, kiša, prevelika vlaga... to su sve faktori koji če nam otežati ako ne i onemogučiti uživanje duhana.

...pa taman i montirao i kišobran na lulu Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 62
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty06.09.13 20:43

gstaraz je napisao/la:
Zippo, pušenje na buri... kakve su sad to brije ?!?

ja jedva da mogu zamisliti pušenje sa malo laganog Maestrala, a i to mi odnese pol dima iz ustiju ???
A valjda imaš usta stalno otvorena. Rolling Eyes 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? Empty

[Vrh] Go down
 
Zašto su upaljači za lule tako skupi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: