Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Metalna mreža na dnu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty05.07.14 22:24

PozdraF, evo neki dan sam kupil prvu pipu i sad je upušavam prema uputama....Teta u Havani mi je dala neku metalnu mrežicu da stavim na dno lule jer veli da n e smijem lulu pušiti do kraja pri upušavanju....koliko čitam tu po forumu to je suprotno Vašim uputama...kaj da radim s tom mrežicom? Hvala...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Re: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty05.07.14 23:47

krivo ti govori... naprotiv, "moraš" popušit do dna da bi se na dnu stvorio sloj ugljena (tzv. cake)

mrežica zadrži sitne mrvice da ti ne ulete u vrat lule kad vučeš, ali u lulaškom svijetu se ne koriste, pošto je duhan za lule dosta grubo rezan.

pokloni ih nekomu ko ima nargilu... njima dobro dođe.


Zadnja promjena: gstaraz; 06.07.14 17:16; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Re: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty06.07.14 4:08

Hvala, tako sam si i mislio...izvadih to....
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Re: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty06.07.14 11:25

Moram reći da je u nekih lulaša ustaljeno da koriste tu mrežicu pri svakom pušenju. A pogotovo vani vole koristiti tu mrežicu, tako da valjda i ona ima svoje prednosti. Ali ja više volim to vulgaris. Bez previše čarolija.


Zadnja promjena: Leo; 06.07.14 19:08; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Re: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty06.07.14 17:45

Leo je napisao/la:
Moram reći da je u nekih lulaša ustaljeno da koriste tu mrežicu pri svakom pušenju, iako ne puše hašiš. A pogotovo vani vole koristiti tu mrežicu, tako da valjda i ona ima svoje prednosti. Ali ja više volim to vulgaris. Bez previše čarolija.

Neznam... ja ju ne koristim, ali imam osječaj da samo umetanje ili izvlačenje te mrežice ošteti (izgrebe) "cake" po stijenkama... pogotovo prilikom upušavanja.

Možda bi imala nekakvog smisla pri korištenju meershaum granulata, pa da duhan ostane odvojen od njega, ali eto, kako kažeš, nepotrebne čarolije ja mislim.

Za upušavanje, di je bitno zaštititi dno lule slojem "ugljena", definitivno nije.

@Tomek:  

samo ti pomalo podimi lulu do dna desetak puta i nemaš brige.
...kad ti se ugasi pri dnu, pusti ju da se malo ohladi, pa ponovno pripali... ako ti se duhan navlažio, zamješaš ga sa tamperom i pripališ.
Ako ti se ne sviđa taj okus sa dna lule, izbaci navlaženi duhan vani i ubaci centimetar-dva friškog duhana, pa popuši do dna.

Sretno!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Re: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty06.07.14 21:57

Fala dečeci....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Metalna mreža na dnu Empty
PostajNaslov: Re: Metalna mreža na dnu   Metalna mreža na dnu Empty

[Vrh] Go down
 
Metalna mreža na dnu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: