Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Robert McConnell - Pure Latakia

Go down 
Autor/icaPoruka
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 34
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Robert McConnell - Pure Latakia Empty
PostajNaslov: Robert McConnell - Pure Latakia   Robert McConnell - Pure Latakia Empty21.06.16 18:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zemlja podrijetla: Njemačka
Proizvodi: Cohlhase, Cohl & Co
Sastav: Sirijska Latakija
Jakost: 2/5
Pakiranje: Limenka 50g/100g
Rezano: fine ribbon

Ovo je dragulj u kruni lota duhana koji sam naručio još u travnju iz pipe-shop.net. Ovo je ista ona latakija koju koristi i Ashton u Artisan's Blendu. Neki su ovdje rekli da je riječ o ciparskoj, ali ovo što ja pušim je 100% sirijska jer znam razlikovati te dvije.

Ovo je prvenstveno duhan za blendanje i ide super sa turkishima, orijentalcima i indonezijskim duhanima tipa Kasturi ili Sopeng. No ipak ga je najslađe dimiti onakvog kakav je, posebno u churchwardenici jer je dim iznimno haldan.

Pri otvaranju limenke se osjeti karakterističan miris latakije koji nije toliko goreći kao ciparska, već više ide u aromatično-herbalan sa slatkom notom. Duhan je crn i malo suh što je u biti super za latakije. Puni se lako i gori veoma sporo i ujednačeno s tim da ga povremeno treba podkresati jer se ugasi. Aroma je intenzivna i dim je pun i gust. Dimljena nota prevladava, ali e kroz cijelu lulu vrte nekakve voćno-floralne note u pozadini koje ga nadopunjuju. Tu je i nezaobilazna aroma tamjana koja se više osjeti kao room note nego u ustima. Kad smo već kod room notea, jako orijentalan i ugodan (cura veli da je miris podsjeća na hramove lol!) Pazite da uvijek uza se imate šalicu crnog čaja (preporučam javanski ili lapsang) jer crni čaj ide super s ovim duhanom jer eliminira suhoću usta i dodaje još svoje arome na nepcu. Nije baš all day smoke zbog svoje kompleksnosti i intenzivnog okusa, ali je super kao nešto što ćete ponijeti na zabavu jer ide super s pivom.
Ocjena: 4,5/5
[Vrh] Go down
 
Robert McConnell - Pure Latakia
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Wellauer pure latakia
» Robert McConnell: Oriental
» Robert McConnell -- Red virginia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: