Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Robert McConnell: Oriental

Go down 
+11
fićo
Suspiria
kamarad igorrr
Kupuss
Marin Split
amaru
Darko
MOVESHAKER
Antiša
bayro
Leo
15 posters
Autor/icaPoruka
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty20.09.10 8:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
Produced for the first time in early 1800, it is one of our earliest mixtures. Selected small leaves from the hills of Macedonia and the Levant, along with Bright Leaf of Carolina and Red Old Belt of Virginia are rested for a week in order to merge the flavors. Then Carolina Black Cavendish is added, and the entire mixture is stored loosely until it is needed.

Zemlja porijekla: Engleska
Sastav: black cavendish, virginija, latakija, orijental
Jakost: 3/5
Oblik: trakice
Pakiranje: limenka 50g / 100g

Jedan od duhana koji sam zapazio na našem tržištu pa evo par riječi.

Popušio sam već dosta ovog duhana da donesem kakav takav sud o njemu.
Latakia je prisutna, ali se provlači u pozadini. Glavni akter ove mješavine jesu orijentalci čija je slatkoća ugodna, ali ne i prenapasna. Iako se u početku čini plošan, punina mu doalzi do izražaja u drugoj polovici lule. Ne grize ako ga se ne izaziva i daje suh i hladan dim.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty20.09.10 12:35

Odličan duhan, mješavina virginije, orientala i latakije.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty23.09.10 21:40

Žena u Chuchillu u Massarykovoj je rekla da ga regularno dobivaju.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty24.09.10 0:05

Ovo je dobra vijest da ga redovno dobivaju u Masarykovoj.
Naime tržište duhana u Hrvatskoj je što se tiče latakijskih duhana dosta siromašno; dva Stanislawa (B.L. i L-M.), Old Dublin, i ovaj McConnelov.
A nema duhana do dobre latakijske mješavine! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty27.03.11 20:01

Trenutno ga ima za kupiti na kiosku u Importanneu - kada se spusti dolje, na lijevoj strani je otvoreni kiosk. Bila su dva Orientala, dva Glena Pipera i dva Scottisha. Sada je jedan Oriental manje... Cool
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty27.03.11 20:02

Javi dojmove, meni je odličan, ali nakon kupnje je prevlažan. Pazi se te vlage jer grize.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty27.03.11 20:04

Pušim ga već par godina.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty28.03.11 9:41

Leo je napisao/la:
Javi dojmove, meni je odličan, ali nakon kupnje je prevlažan. Pazi se te vlage jer grize.

abudimir je napisao/la:
Pušim ga već par godina.

lol!

... očigledno mlade snage još nisu upoznale sve "veterane" foruma ...
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty06.05.11 23:46

To mi je za sad najbolji duhan koji imam doma i da mu pas mater, evo nestaje sa polica po zagrebu....
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty07.05.11 9:28

Ima ga u Teslinoj, u "Churchill" shopu, sa lijeve strane kad ideš prema HNK, mali, ubogi dućan, ako ne znaš što tražiš, lako ga možeš fulati, u njemu radi neka antipatična babetina koja pojma nema što prodaje i vječno telefonira na mobitel.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty07.05.11 14:02

za sve kojima treba...ima ga u Karlovcu...još ga nisam probao, ako mi se svidi više ga neće biti ni u Karlovcu Twisted Evil
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty13.11.11 21:23

Upravo kupija i pusin ovi odlicni duvan! Svatija san u kojem smijeru trazit svoj sveti gral, a to je LATAKIJA!!! Smile Ni jedan duhan mi ne moze izmamit osmjeh ko latakijski Smile Moje skromno i pocetnicko misljenje je da je ovo krasna eng. misavina i onaj bokunic periquea sta lagano pali iz pozadine ko da te navodi i sugerira da ga lagano pusikas sa blagim oprezom, a zapravo te dovede do hladnog dima puna okusa uz neizostavan room note dimljene prasetine i pozara Smile
Naravno nije bas ugodan za okolinu ali je jako ugodan za nepce, pogotovo posli vecere Smile
Zapalija san ga u dnevnom boravku di mi side mater, cura i brat hahahaha potirali su me na balkon u roku od odmah Smile Brat je povuka dim iz lule i fascinira se okusima!? Mozda i on postane lulas..., kad san otvorija limenku brat mi je reka da mu mirise po nasin domacin dimljenin kobasicama Smile, a moja perzijska macka je utekla u sobu kad je pomirisala istu Twisted Evil
U svakom slucaju opet san pozelija da mi glava lule ima dimenziju bronzina Smile

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Kupuss
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Kupuss


Broj postova : 107
Join date : 07.05.2013
Age : 47
Lokacija : Velika Gorica

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty14.08.13 21:44

Nakon prve limenke (kao bijeli zub) samo par riječi.
- meni odličan
- blag prema jeziku
- ženi ne smrdi??? Smile    (ima nos poput policijskog psa, pušim ga u stanu i njoj je ok - kaže da ima neku punoću, nekažem da će i drugi tako reagirati)
- preporuka svim početnicima koji iz nekog razloga (nepoznatog), poput mene, krenu prema aromaticima i nikako da im sjednu kako treba (čast iznimkama)

Uketko: svakako probati, polako pušiti (kao i sve, bar što se mene tiče, na granici gašenja) i mislim da nema greške s ovim duhanom (nije 10-ka) ali svakako vrijedi vremena i dima
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty07.09.13 12:39

Jučer "kod Goge" nabavio piksu 100g (109kn) jutros otvoreno i evo mog skromnog mišljenja...
Po otvaranju limenke nosnice obraduje krasna mješavina orašasto-voćno-latakijskog mirisa, krasan miris dobrog duhana/blenda. Duhan gori lijepo i sporo u dubokoj DMP-ijevici, kod jačeg cuga osjeti ga se na jeziku ali u kratkom, opuštenom pućkanju razvija slatkoću, suh i hladan, vrlo ugodan dim. Na jeziku i nepcu ostaje prekrasan latakijski "retrogusto". Ono što me zanimalo a opet nisam prepoznao je "touch of Perique", piše na limenki ali nisam ga ulovio.
Proizvođač je Kohlhase, Kopp&Co, Deutschland, piše na našoj deklaraciji.
Uglavnom, vrlo ugodan, lagan duhan za nas koji se ugodno osjećamo uz latakije ali i aromatike a još smo mladi i život je pred nama pa možete računati na nas...
Svakako za preporučiti..
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty07.09.13 15:39

To mi je najbolji McConnell, no u Churchill shopu u Areni je već 135 kn (ak s ne varam), prošli tjedan sam bio. Još mi nije bilo jasno kako je taj poskupio, a primjerice Black & Gold je još uvijek 109 kn.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty07.09.13 15:41

Kod Goge je Glen Piper 140kn!Black & gold je 109.
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty07.09.13 17:24

Poanta je da je svugdje Oriental bio 109 kn. Do nedavno očito. Šteta, no jebi ga pušenje je luksuz na koji nas nitko ne tjera, ali ne damo se Cool 
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty22.10.13 7:41

Kupio ovaj fini duhan po prvi put i mogu reći da sam jako zadovoljan....nevjerovatno se fino puši i ne gasi se..divota..
Malo me podsjeća na Dunhill MM samo u blažoj varijanti..Svakako preporuka!
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty22.03.14 18:58

I ja pokleknuo i nabavio ga...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty22.03.14 20:44

Ja sam ga vidio u areni u onom cigar shopu, bio je 119kn ako se ne varam. Bio je i jedan glen piper.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty22.10.14 18:45

150 kn 100g, kupio sam ga početkom 7. mju. i još pola imam. Duhan ubija, meni je prefin baš zato što je neobičan.
[Vrh] Go down
Rizbo
Prva lula
Prva lula
Rizbo


Broj postova : 5
Join date : 28.09.2015
Age : 48
Lokacija : Karlovac
Omiljeni duhani : H&H Magnum opus, Robert McConell Oriental, McClelland Frog Morton

Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty28.09.15 13:49

Odlična mješavina, nikako za početnike.
Meni ostavlja nekakav papreni okus kao da je začinjen paprom i posoljen. Very Happy
Dugo još ostaje u ustima nakon pušenja.
Ne znam još dovoljno uživati u luli ali definitivno ga se isplati probati.
Prednost je što je dobavljiv i u HR.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Robert McConnell: Oriental Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Oriental   Robert McConnell: Oriental Empty

[Vrh] Go down
 
Robert McConnell: Oriental
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Horseman's plaeasure, Oriental mixture
» Robert McConnell: Scottish Blend
» Robert McConnell - Pure Latakia
» Robert McConnell Heritage - River Thames

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: