Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Dilema izmedu vauen i macqueen lula

Go down 
+7
G.S.Patton
Sarmageddon
Rakija
Majka
babaq
Leo
Vucko22
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 10:17

Mislim sad naradenih par dana narucit lule...vauen eron je 160 eura a ove od macqueen 3 lule 100$...pa ne znam kakva je to kvaliteta i dal iko zna ista o njima...inace pravljene su od cherrya ove macqueen
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 10:25

Ja imam jednu MacQueen lulu. Nije loša za pokazivati ali za pušenje je tako tako.
Prvo, sve je drvo, mislim da možeš odabrati da je žarnica vrijes a gore drugo.
Drugo, sve je drvo, što znači da dio usnika koji ide u usta brzo sažvačeš i slina otopi boju, vosak i ostalo. Tu je u prednosti Vauen jer su plastični gore, čini mi se. Razlika u cijeni je skroz opravdana.
Treće, MacQueen lule su loše bušene, naime dio u vratu je bušen u v, znači sa svake strane pa se spaja u sredini, što je izrazito loše za čišćenje jer ne prolazi čistač i eventualno će se to zaštopati.
Četvrto, Vauen je respektabilna firma koja će se u slučaju greški posuti pepelom i vjerojatno popraviti lulu.
Peto, znam da voliš LOTR, volim i ja, ali te lule su jednostavno nezgrapne i nezgodne.
Šesto, ne nužno vezano uz lule, molim Te, ali lijepo te molim počni pisati normalne rečenice. Znam da je forum razgovorni stil, ali ubijaju me ove nakupine riječi sa random tri točkice između.
Naj kaj zameriti.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 10:30

Leo je napisao/la:
Ja imam jednu MacQueen lulu. Nije loša za pokazivati ali za pušenje je tako tako.
Prvo, sve je drvo, mislim da možeš odabrati da je žarnica vrijes a gore drugo.
Drugo, sve je drvo, što znači da dio usnika koji ide u usta brzo sažvačeš i slina otopi boju, vosak i ostalo. Tu je u prednosti Vauen jer su plastični gore, čini mi se. Razlika u cijeni je skroz opravdana.
Treće, MacQueen lule su loše bušene, naime dio u vratu je bušen u v, znači sa svake strane pa se spaja u sredini, što je izrazito loše za čišćenje jer ne prolazi čistač i eventualno će se to zaštopati.
Četvrto, Vauen je respektabilna firma koja će se u slučaju greški posuti pepelom i vjerojatno popraviti lulu.
Peto, znam da voliš LOTR, volim i ja, ali te lule su jednostavno nezgrapne i nezgodne.
Šesto, ne nužno vezano uz lule, molim Te, ali lijepo te molim počni pisati normalne rečenice. Znam da je forum razgovorni stil, ali ubijaju me ove nakupine riječi sa random tri točkice između.
Naj kaj zameriti.

Oke. Hvala na informaciji. Onda cu uzet vauen eron i od savinelia bent billiard.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 11:33

ako već voliš churchwardenice uzmi si od savinellija 601 ili 921. imao sam obje u ruci i krasni su modeli, a jeftiniji su od vauena.
a za 160 eura možeš kupiti puno bolje polovne lule od našeg sarme koje bi inače platio nekoliko puta više.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 13:14

wranjo123 je napisao/la:
ako već voliš churchwardenice uzmi si od savinellija 601 ili 921. imao sam obje u ruci i krasni su modeli, a jeftiniji su od vauena.
a za 160 eura možeš kupiti puno bolje polovne lule od našeg sarme koje bi inače platio nekoliko puta više.

Wranjo ova je nova vauen...nije polovna
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 13:43

Isto tako lijepe crkvenjare radi Peterson, a Stanwell ima Hans Christian Andersen seriju koje su vanredne i dolaze sa dva usnika: kraćim i dužim. Respektabilne firme i dobre lule.
Hvala!
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 16:40

Vucko22 je napisao/la:
wranjo123 je napisao/la:
ako već voliš churchwardenice uzmi si od savinellija 601 ili 921. imao sam obje u ruci i krasni su modeli, a jeftiniji su od vauena.
a za 160 eura možeš kupiti puno bolje polovne lule od našeg sarme koje bi inače platio nekoliko puta više.

Wranjo ova je nova vauen...nije polovna

činjenica da je lula nova apsolutno nema nikakve veze jer se većina polovnih lula može urediti da budu više manje iste kao nove, osim ako ti nešto posebno ne znači da si ti prvi vlasnik. kod novih lula se možeš češto i prevariti jer im treba dosta vremena da bi otkrile svoj pravi karakter. osobno nikad ne bih platio lulu iz serijske proizvodnje s običnim drvetom 160 eura, nego bih radije kupio neku polovnu lulu sa probranim drvetom ili polovni ručni rad, a ti odluči kako tebi najbolje odgovara.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 16:44

Onda cu kupit savinelli 601 i 921
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 17:51

Ma obrati se Sarmi i dobices duplo bolju lulu po duplo manjoj ceni.Pogledaj pod prodajem,mislim da ima odlicne petersonke trenutno.Upravo proverio,nove neupusene i to za 3 puta manju cenu.
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3005
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 18:13

[You must be registered and logged in to see this link.] - evo ti Petersonke po 64 funte(540 kuna) plus 10-tak funti postarine, a imas i Savinelli po slicnin cijenama
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 18:15

babaq je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] - evo ti Petersonke po 64 funte(540 kuna) plus 10-tak funti postarine, a imas i Savinelli po slicnin cijenama

Hvala. Sad cu pogledati
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 18:31

oliohardi je napisao/la:
Ma obrati se Sarmi i dobices duplo bolju lulu po duplo manjoj ceni.Pogledaj pod prodajem,mislim da ima odlicne petersonke trenutno.Upravo proverio,nove neupusene i to za 3 puta manju cenu.

Baš tako! Javi se Sarmi i dobiti ćeš odlične lule za nikakve pare!
Ipak je Sarma naš oružar! Dilema izmedu vauen i macqueen lula 2235064407

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 20:08

Sarma, uno di noi! :ok_hand_tone1:
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 20:14

I cijena je uvijek prava sitnica! umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 20:45

Ko je spomenuo H.C.Andersen?? 😂 A k tome jos i nova..



[url=https://servimg.com/view/19624681/84[You must be registered and logged in to see this image.][/url]


[You must be registered and logged in to see this link.]


Na zalost nije na prodaju. Ako vec zelis crkvenjaru i dimis bez filtera si uzmi od Petersona, netko je to gore napisao i to po vrlo pristojnoj cijeni. A ako bas oces sa 9mm onda si gledaj Vauenove Auenland (ne smiju ih vise zvati prema likovima iz LOTR kao Gimli i sl.). Mislim da se krecu oko 149 ojrica, a mozda i jeftinije.. if u know what i mean 😉 Stari "original" LOTR uglavnom postizu cijene do cca 350 ojra, sa stalkom
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty26.01.18 20:50

E da.. mozda bi ti isto bilo rijesenje gledati za tzv. Lady pipes. To su uglavnom lule s malo manjim zarnicama ali duzim usnikom, neki polukorak ka crkvenjari, misljene eto za lijepsi spol. Njih se zna naci npr od BC, St Claude i ostalij francuza iz te doline i to po cca 20-40 eur
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty27.01.18 4:51

Sarmageddon je napisao/la:
Ko je spomenuo H.C.Andersen?? :joy: A k tome jos i nova..



[url=https://servimg.com/view/19624681/84[You must be registered and logged in to see this image.][/url]


[You must be registered and logged in to see this link.]


Na zalost nije na prodaju. Ako vec zelis crkvenjaru i dimis bez filtera si uzmi od Petersona, netko je to gore napisao i to po vrlo pristojnoj cijeni. A ako bas oces sa 9mm onda si gledaj Vauenove Auenland (ne smiju ih vise zvati prema likovima iz LOTR kao Gimli i sl.). Mislim da se krecu oko 149 ojrica, a mozda i jeftinije.. if u know what i mean :wink: Stari "original" LOTR uglavnom postizu cijene do cca 350 ojra, sa stalkom

Ja svoje vauen dimim bez filtera. To sam vidio da dodu pun k.... para.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty27.01.18 4:54

Sarmageddon je napisao/la:
E da.. mozda bi ti isto bilo rijesenje gledati za tzv. Lady pipes. To su uglavnom lule s malo manjim zarnicama ali duzim usnikom, neki polukorak ka crkvenjari, misljene eto za lijepsi spol. Njih se zna naci npr od BC, St Claude i ostalij francuza iz te doline i to po cca 20-40 eur

Upravo je i ova vauen iz st claude,iz nekog ducana la pipe rit.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty27.01.18 13:58

nabavi si onda adapter ako pušiš bez filtera jer ćeš inače uništiti tenon
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty27.01.18 19:03

oće malo sutra. imam cela dva adaptera i to ko zna gde su. isto tako imam gomilu lula predviđenih za filter koje pušim bez filtera, pa se ništa nije desilo.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty28.01.18 17:12

wranjo123 je napisao/la:
nabavi si onda adapter ako pušiš bez filtera jer ćeš inače uništiti tenon

Imam jednu Savinellicu koju pušim bez filtera, a sigurno joj je više od 10 godina...tenon isti ko i novi
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty28.01.18 18:00

Suzi se,meni se desilo,ako pusis intenzivno-recimo jednom dnevno.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty28.01.18 19:13

Meni se suzio na MM kuruzari nakon par tjedana.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty28.01.18 19:19

meni se za 8 godina ni jedan nije ni suzio ni proširio. neke su u funkciji svaki dan, neke nisu. ali nikakvih promena nije bilo na tenonu.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty28.01.18 21:04

Pusio sam godinama i bez adaptera, a kamo li filtera i nista se dogodilo nije!
A drzim da imam nekog iskustva!
Dakle samo hrabro, nece se niti luli niti tenonu ista dogoditi!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty
PostajNaslov: Re: Dilema izmedu vauen i macqueen lula   Dilema izmedu vauen i macqueen lula Empty

[Vrh] Go down
 
Dilema izmedu vauen i macqueen lula
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Razlika izmedu latakie i engleza?
» LOT 100 lula
» Lula uz more

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: