Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Lula od oraha

Go down 
+14
Rakija
Davorin
Majka
wranjo123
TheDude
dado
foksieloy
bayro
babaq
milo
Lakeman
leonhardy
sinus
Hrv
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Lula od oraha - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lula od oraha   Lula od oraha - Page 3 Empty15.02.18 15:01

Vidim puno brbljanja, a nitko se neće uhvatiti onoga što sam gore napisao. ''ako netko ima volje da sastavimo popis što je sve otrovno za izradu lule, super, ali prepisivanje ove tablice to nije.''

Izjava ''svako drvo je otrovno'' je meni na razini ''cjepiva su loša'' ili ''GMO hrana je loša'' a to je potpuno nepoznavanje materije, već samo brbljanje. Keyboard wariors...
Svi bi htjeli samo biti u pravu a nitko ne bi malo upro u istraživanje.
Ja se isključujem iz ove rasprave, sve sam rekao (za one koji hoće čitati).
Moja ponuda i dalje stoji, ako netko ima znanja ili volje složiti relevantne podatke, ja ću ih lijepo oblikovati, složiti temu i sve što treba. Ovakva teoretska trolanja preskačem.
Pozz

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Lula od oraha - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lula od oraha   Lula od oraha - Page 3 Empty15.02.18 22:57

a zašto bi trebalo raditi tablice...? neka svatko puši što hoće i iz čega hoće. Ako se velika većina lula u svijetu proizvodi od vrijesa, ( valjda 95% ) vjerovatno postoji zato neki dobar razlog. Postoje hrpa jeftinijih tvrdih drveta, pa vidim dobar ekonomski poticaj zašto npr, Peterson ne bi prešao na njih, Cool Sasvim slučajno, danas sam bio svjedok prodaje nekoliko kubika raznih vrsta drveta, i grubom računicom jedna klocna potrebna za lulu, bi mogla koštati ispod eura. Imali smo već previše rasprava na ovom forumu, i o rosewoda i wengea, kao materijalu, i ne znam čemu sve ne... u većini slučajeva, ako se iznijelo mišljenje, netko se našao uvrijeđen. Tako da zamračimo temu... Čuo sam da su lule od Islandskog vrijesa naročito zdrave i trajne puffy

A drva jesu toksična, neka više neka manje. Ima ljude koji su više osjetljivi od drugih... Tablice tako treba shvatiti... Kao što su toksične benzinske pare, ispušni plinovi, koncentrirani vitamini, itd... na kraju popijte odjednom 20 litara vode pa će i ona postati toksična.... Samo je pitanje zavisnosti o količini i vremenu izlaganja. Drvne industrije ( moderne ) zato imaju vrlo stroge propise o ventilaciji, i zaštiti na radu, a to znam iz prve ruke...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

Lula od oraha - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lula od oraha   Lula od oraha - Page 3 Empty15.02.18 23:38

slazem se s Papa Štrumf za mene su kljucne dvije stavke u prikladnosti drveta a to su: nacin obrade, odnosno koliko je neko drvo suseno i odlezano te intenzitet reakcija i opcenito ponasanje pri povisenim temperaturama i bez moje ''strucne'' prosudbe na temelju onog sto nude najbolji kristalno mi je jasno zasto ne bi bio orah, rosewood, limun, svjezi hrast itd. uostalom, iako bih svim silama drzao ovo iznad ad hominem-a, ljudi, Davorin je covjek koji je prije svega razuman i posten i to se tako lijepo reflektira u njegovom radu s lulama prema tome dok uzivate satima u savrsentvu DMP-ica zahvalite se na nacin da ne glumite bio-kemicare specijalizirane za vrucu drvnu gradju nego prihvatite ili nemojte prihvatit savjet
ova dijalektika je stvarno nepotrebna a i kak bayro veli vec toliko puta vidjena opet iznova Sad
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Lula od oraha - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lula od oraha   Lula od oraha - Page 3 Empty16.02.18 7:30

Zaključavam temu da ne bi bilo svađe.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Lula od oraha - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lula od oraha   Lula od oraha - Page 3 Empty16.02.18 12:28

Nema svađe, samo male tenzije.
Činjenica je da nisu svi materijali dobri za izradu lula.
Činejnica je i da ova tablica u pdf nije realna.
Bilo bi zgodno imati te podatke što nije dobro a što jest (jer svako malo se javi netko ko pita za recimo lulu od kruške, onda mu svi napisu da je to nesigurno drvo onda se čovjek čudi jer na sve strane vidi lule od kruške za prodaju već jako dugo vremena pa je zbunjen).
Moja ponuda i dalje stoji, ako netko ima znanja ili volje složiti relevantne podatke, ja ću ih lijepo oblikovati, složiti temu i sve što treba.

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lula od oraha - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lula od oraha   Lula od oraha - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Lula od oraha
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Lula uz more
» Nepoznata lula
» LOT 100 lula
» !!! LULA ZA JAPAN!!!
» Corn lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: