Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 DMP lule, deset godina.

Go down 
+6
G.S.Patton
oliohardi
Marko1980
wranjo123
Davorin
bayro
10 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty09.04.19 16:57

Evo, ovakva je situacija: naš Papa Štrumf  radi lulu, limitiranu seriju, da obilježi deset godina kako je počeo proizvoditi lule od morte.
Lulama se još ne zna oblik, no u svakom slučaju će imati prsten, 9 mm širok i 18 mm u promjeru, pa eto, zanimaju nas sugestije što bi trebalo pisati na prstenu, a trebalo bi nešto  u smislu: 10 years DMP  i sa druge strane numeracija 1/20 pa nadalje, tako da se znade kome je koja lula otišla,  ili upisati godine 2009 - 2019 ili, ili, ili... sve sugestije su dobrodošle..

Ajmo društvo, zum arbeit, kako bi rekao Dado Nijemac  dado  (bivši Slavonac)!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty09.04.19 17:26

Da ne bude zabune, ovo nece biti ( samo ) forumska/klubska lula. Ici ce na moju stranicu i biti ce dostupna all over the world 😜. Mala, numerirana serija
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty09.04.19 19:13

Ja želim samo da moja ima jednoznamenkasti broj od serije DMP lule, deset godina. 171190064 na prsten bi stavio dmp na glagoljici i latinski brojke MMIX-MMXIX.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty09.04.19 20:45

pošto ide i u Ameriku, kod poznato široko obrazovanih osoba, možda bi me NSA stavila pod prismotru jer ne bi znali kakva je to šifra.... DMP lule, deset godina. 2835865371
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty09.04.19 20:59

Wranjo, ima se para, ja se ni ne nadam da će to biti moja liga. :-)
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty09.04.19 23:55

Ja bih stavio logo DMP na prsten i natpis Gold Limited-kod Amerikanaca mora da upali
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 8:18

Svidja mi se ideja s numeracijom, tako da svaka lula bude unikat. Sto se tice ostalih natpisa, ako budu na engleskom (zbog Amera), nek budu i na hrvatskom, to ce je uciniti jos unikalnijom...

I ono sto se uopce ne mora spominjati...pretplacujem se na jednu, kaj kosta da kosta!
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 15:09

I to je dobra ideja Generale-Zlatna serija
[Vrh] Go down
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 44
Lokacija : Beograd

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 18:26

Čuj, i ljudi iz našeg društva bi bili zainteresovani za tu jubilarku. Znam pouzdano da bi bar trojica uzimala sigurno i bez da ih pitam. Numeracija je dobra ideja jer daje duh posebnosti svakoj luli pojedinačno, a sa druge strane godi lulašu da na izvestan način puši iz takve...
Što se oblika tiče mogao bi biti neki hibrid, mešavina tipova...
Ja odlepih za onim zelenim usnikom poslednje lule okačene od strane meštera na forum. No to je stvar mog ličnog ukusa i ne verujem da bi ta atraktivna boja usnika pasala većini.
U svakom slučaju, inicijativa je odlična.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 20:12

I meni se ta zelena jako sviđa, a možda bi bilo dobro i naći slovo glaoljice koje označava deset pa uz godine deset na glagoljici napisati. Deset je slovo iže izgleda kao vjetrenjačica.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 20:56

Zelena se svima sviđa, to je očito; nisi jedini.
No bojim se da bi i glagoljicu blesavi Ameri protumačili kao neke istočnoevropske, štoviše ruske šifre, iako je ideja definitivno zanimljiva!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 21:05

svima se sviđa zelena... očito i u svijetu, već otišla preko Bare... DMP lule, deset godina. 2235064407 a glagoljica... ljudi nema mjesta, mali prsten, može stati, a da bude čitljivo DMP 10 years i eventualno godina, numeracija broja.. i eventualno... moj potpis...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 21:06

a lule će biti numerirane s certifiktom... na ime i prezime... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 22:53

a da bude nešto na latinskom tipa dmp X anni ili kako to već ide, ako ameri neće crkvenoslavenski nemoramo ni mi engleski? DMP lule, deset godina. 171190064
[Vrh] Go down
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 44
Lokacija : Beograd

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty10.04.19 22:53

Davorin je napisao/la:
svima se sviđa zelena... očito i u svijetu, već otišla preko Bare... DMP lule, deset godina. 2235064407 a glagoljica... ljudi nema mjesta, mali prsten, može stati, a da bude čitljivo DMP 10 years i eventualno godina, numeracija broja.. i eventualno... moj potpis...
Onda imamo konsenzus za boju usnika:))) lol!
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty11.04.19 9:56

Mislim da možda Leu nece biti ugodno dobiti numeraciju i certifikat DMP lule, deset godina. 2235064407
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty11.04.19 11:54

Mislim da je to više ili ili, ili numeracija ili uvjerenje o porijeklu.
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty11.04.19 13:01

Apsolutno se slazem sa Horlom ne mora ni da nas pita da li smo za lol! Ja sam za klasicne oblike, boje me ne interesuju puno. Sve u svemu puno poverenje buduci da posedujem jednu DMP lulu i da sam ih video uzivo jos dve
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty12.04.19 19:31

Što se mene tiče klasičan oblik je uvek najbolji izbor
Za oznaku, mislim da bi trebalo izbeći glagoljicu ako ide na USA trg, jerbo su stvarno neobrazovani i može neko svašta pomisliti. Bolje da ne pišem šta o njihovom obrzaovnom nivou mislim, jerbo će biti uvredljivo.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty12.04.19 19:51

Glagoljica ide gdje i uvijek, na donji dio vrata lule, to je Davorinov trade mark, to je van svake diskusije, ja bih ga također izbjegavao na prstenu.
Možda s jedne strane DMP - 2008 - 2018, bez ten years i slično, zbrajati i oduzimati znaju, a s druge Davorinov potpis i numeracija.
Držim da je to dosta, bez previše cifranja, ne treba na prsten gravirati Bašćansku ploču.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty14.04.19 16:25

Imas pravo, Bayro, ne treba tu prevec cifrat, samo treba odabrat nesto sto ce bit dovoljno kratko i jasno, a opet dati jasno do znanja da se radi o desetgodisnjici DMP.

PS. Vidio sam neki dan jednu fotku lule s gravurom u samom drvetu, pa sam to mislio predloziti, no mislim da bi to uvelike zakompliciralo stvar...a i suprotnosti je s "ne cifraj" principom...
[Vrh] Go down
Sponsored content





DMP lule, deset godina. Empty
PostajNaslov: Re: DMP lule, deset godina.   DMP lule, deset godina. Empty

[Vrh] Go down
 
DMP lule, deset godina.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Osam godina foruma!
» Dunhill - Godina Proizvodnje
» Lule i skulpture
» Lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: