Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pozdrav svima iz Osijeka!

Go down 
+12
imnik
Suspiria
Majka
Davorin
SanjinRI
wranjo123
bayro
Sokreos
Branislav
babaq
Marko1980
Vedran
16 posters
Autor/icaPoruka
Vedran
Prva lula
Prva lula
Vedran


Broj postova : 2
Join date : 16.07.2020
Age : 37
Lokacija : Osijek

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 2:44

Pozdrav ljudi, dolazim iz Osijeka.
Dugogodišnji sam pušač cigareta, oko 2 godine sam vejpao, a lula i fini miris duhana su me oduvijek privlačili. Nemam lulu, ne znam ništa o tome, ali bih se svakako volio upustiti u tu meditaciju. Gledam YouTube, klikam svugdje i svasta, pregršt informacija, pravila - ali to me ništa nije odbilo, dapače me je privuklo!

Ako netko ima nekakav savjet za početak. Prvenstveno me zanima može li se u Osijeku kupiti duhan za lulu i gdje? Čitao sam nekakve stare postove na forumu od čini mi se 2011. godine pa ne znam je li to još aktualno.

Kako već rekoh da nemam lulu, također bi dobro došla preporuka s čime krenuti. Ne bih se usudio za početak kupovati skupu lulu da je ne bih uništio - mnogi spominju taj cake, održavanje, tempo povlačenja dima i sl.

Unaprijed svima hvala na odgovorima i savjetima! Smile

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 9:55

Dobrodošao!

Siguran sam da će ti se javiti netko baš iz Osijeka i odgovoriti na dio toga što te muči.

Malo je nezahvalno dati savjet o prvoj luli ne znajući koliko ćeš uspijevati ne maltretirati je, ali iz vlastitog iskustva kao početnika, 250 kn za prvu lulu (od vrijesa) trebalo bi biti dovoljno i ispod toga mislim da je prevelika tombola što se tiče toga što će te dopasti. Ja svoju prvu takvu pušim već godinu i pol dana (ne svaki dan jer imam i desetak drugih lula od kojih još jedno 2-3 možda tek malo skupljih) i još uvijek je super.

I ako nisi naletio već na link, svakako počni ovdje:
Mali lulaški leksikon by @bayro.

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3001
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 10:01

Pozdrav

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 10:23

Dobrodosao

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 854
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 11:01

Pozdrav i dobrodošao.

I ja sam iz Osijeka Smile
Što se tiče duhana, imaš za kupiti u tobbaco shopovima. Meni je najdraži onaj preko puta Dome, između slastičarnice i PBZ-a, tamo sam vidio i ponešto lula u rangu kao što ti je rekao Marko1980. Imaš duhana još i u shopu na centru preko puta Petra Pana, kod "šetača" i u blizini u ul. Hrv. Republike. To je provjereno što se mene tiče. Uglavnom se radi koliko sam vidio o aromaticima među kojima možeš pronaći odlične duhane kao Mac Baren Mixture (Scottisch) i Original Choice... ima i dosta duhana od kojih zazirem na temelju samih naziva tipa "vanilla, cherry itd." Nisam ih puno isprobavao tako da ti neću puno ni govoriti o njima, ovo je moj subjektivni stav, probaj i odluči što ti odgovara. Imaš za nabaviti i čistače i "češki alat". To je sve što ti treba za početak ako se odlučiš.
Eto toliko od mene.

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 11:07

Pozdrav i dobrodošao!
Sve su ti @Sokreos i @Marko1980 objasnili, čitaj forum, pogledaj mali lulasški leksikon i za godinu dana ćeš već imati dvadesetak lula i znati što ti se od duhana sviđa, a što ne! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 11:12

Dobro nam dosao.

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 14:33

Dobrodošao!

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
Vedran
Prva lula
Prva lula
Vedran


Broj postova : 2
Join date : 16.07.2020
Age : 37
Lokacija : Osijek

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 16:15

Sokreos je napisao/la:
Pozdrav i dobrodošao.

 I ja sam iz Osijeka Smile  
Što se tiče duhana, imaš za kupiti u tobbaco shopovima. Meni je najdraži onaj preko puta Dome, između slastičarnice i PBZ-a, tamo sam vidio i ponešto lula u rangu kao što ti je rekao Marko1980. Imaš duhana još i u shopu na centru preko puta Petra Pana, kod "šetača" i u blizini u ul. Hrv. Republike. To je provjereno što se mene tiče. Uglavnom se radi koliko sam vidio o aromaticima među kojima možeš pronaći odlične duhane kao Mac Baren Mixture (Scottisch) i Original Choice... ima i dosta duhana od kojih zazirem na temelju samih naziva tipa "vanilla, cherry itd." Nisam ih puno isprobavao tako da ti neću puno ni govoriti o njima, ovo je moj subjektivni stav, probaj i odluči što ti odgovara. Imaš za nabaviti i čistače i "češki alat". To je sve što ti treba za početak ako se odlučiš.
Eto toliko od mene.

Hvala ti na iscrpnim informacijama, znači ima se i može se u gradu Osijeku Smile
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 20:21

Dobrodošao

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 21:59

Pozdrav!

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty16.07.20 22:50

Dobro došao!

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3160
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty17.07.20 14:48

Dobrodosao

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty18.07.20 5:07

doro dosao

Vedran likes this post

[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty22.07.20 8:51

dobro nam dosel
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty15.08.20 11:40

Bok! Nemoj potrošiti previše novca, možda ti se i ne svidi...
[Vrh] Go down
Pekan Osijek
Prva lula
Prva lula
Pekan Osijek


Broj postova : 5
Join date : 26.06.2022
Age : 58
Lokacija : Osijek

Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty26.06.22 19:50

Bog prijatelju po luli, i ja sam iz Osijeka i savjetujem ti i za duhane i za lule prodavaonicu Bazinga u Donjem gradu kod Dome kraj PBZ-a i Bazinga u Bilju, imaju i dobrih duhana i dobrih lula. Lule još pogledaj na Abrakadabri (ima od masline za cca 280 kn, a i skupljih), te na web stranici Havana cigar shop u Zagrebu u Frankopanskoj ulici, pa kad budeš išao u Zagreb svakako ih posjeti, imaju svega. Pozz, Pekan
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pozdrav svima iz Osijeka! Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav svima iz Osijeka!   Pozdrav svima iz Osijeka! Empty

[Vrh] Go down
 
Pozdrav svima iz Osijeka!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pozdrav iz Osijeka
» Pozdrav iz Osijeka!
» Pozdrav iz Osijeka
» Pozdrav iz Osijeka
» Pozdrav od Pekana iz Osijeka i

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Za nove korisnike :: Upoznavanje & predstavljanje-
Forum(o)Bir: