Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?

Go down 
+8
dado
Slajs
wranjo123
bayro
Branislav
Sokreos
v.milan
nick_praskaton
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 11:36

Primijetio sam kod Savinelli lula, npr. kod istog modela, rustikalna završna obrada je jeftinija do 20-ak eura u odnosu na glatku. Je li to inače pravilo?
Koji vi izgled više preferirate? Ima li to osim izgleda, neke druge prednosti ili pak mane?
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1223
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 12:13

Rustikarene su po pravilu jeftinije jer se rustikacijom sakriju sve rupice ili površinski nedostaci vrijesa. Također, pošto se poslije rustikarenja ne vidi grain, obično za rustikarene lule idu estetski lošiji komadi vrijesa.
Ja imam 2 rustikarene i 2 glatke i što se samog pušenja tiče mnogo je više do lule nego do površinske obrade. Neki tvrde da zbog veće površine rustikarene lule bolje disipiraju toplinu, mada osobno nisam siguran koliko je to zaista primjetno.
E sad, ne mogu reći da preferiram jedno ili drugo. Naravno da je ravna lijepša ako je grain zanimljiv, ali to uvijek ima i svoju cijenu. A lijepa rustikarena lula može biti vrlo atraktivna i dosta jeftinija.

bayro, Branislav, Sokreos and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 12:17

Jedan od naših gurua @bayro je to lijepo opisao i objasnio u svom lulaškom leksikonu pa pogledaj na ovim linkovima:

https://bayropipes.com/pjeskarena-lula-2/

https://bayropipes.com/rustikarena-lula/

...tu ima još puno odgovora na pitanja

bayro, v.milan and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 12:34

Lepo receno @v.milan
Jedino moram da dodam da poznati majstori ne rade da bi sakrili nedostatke kad rustificiraju kao lule iz fabrike vec da bi naglasili grain, dakle ne znaci da je to uvek lose parce vresa.

Ja volim dobar grain (a ko ne voli) ali rustifikacija moze da bude vrlo lepa, osecaj u ruci je bolji i jos ako je natural finish pa poprimi boju od koriscenja onda je top!

Sokreos, nick_praskaton and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1223
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 12:48

Branislav je napisao/la:
Lepo receno @v.milan
Jedino moram da dodam da poznati majstori ne rade da bi sakrili nedostatke kad rustificiraju kao lule iz fabrike vec da bi naglasili grain, dakle ne znaci da je to uvek lose parce vresa.

Ja volim dobar grain (a ko ne voli) ali rustifikacija moze da bude vrlo lepa, osecaj u ruci je bolji i jos ako je natural finish pa poprimi boju od koriscenja onda je top!

Mislim da pjeskarenje naglasi grain dodatno, jer istakne godove u drvetu. Rustikarenje obično sakrije grain. Moram priznati da nisam nikada vidio rustikarenu lulu sa naglašenim grainom (mada je moguće da postoji).

nick_praskaton likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 12:49

@nick_praskaton  mislim da si u naslovu teme promašio; nedostaje ti pjeskarena, kao zasebna kategorija.

Svaka od njih ima svoje prednosti i svoje mane, jednako tako, svaki finish ima svoje poklonike.

Meni su osobno pjeskarene lula favorit (posebno DMP, jer se istaknu lijepu godovi i ono što Talijani nazivaju "venatura"), iako ovaj čas pušim iz rustikarene Lorenzo lule. Cool.
Bitno je da se dobro puše.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

nick_praskaton and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 13:22

bayro je napisao/la:
@nick_praskaton  mislim da si u naslovu teme promašio; nedostaje ti pjeskarena, kao zasebna kategorija.

Nisam ni znao da postoje i pjeskarene. A bome ću svašta naučiti na ovome forumu. Hvala na svim vašim odgovorima.
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 13:29

v.milan je napisao/la:
Branislav je napisao/la:
Lepo receno @v.milan
Jedino moram da dodam da poznati majstori ne rade da bi sakrili nedostatke kad rustificiraju kao lule iz fabrike vec da bi naglasili grain, dakle ne znaci da je to uvek lose parce vresa.

Ja volim dobar grain (a ko ne voli) ali rustifikacija moze da bude vrlo lepa, osecaj u ruci je bolji i jos ako je natural finish pa poprimi boju od koriscenja onda je top!

Mislim da pjeskarenje naglasi grain dodatno, jer istakne godove u drvetu. Rustikarenje obično sakrije grain. Moram priznati da nisam nikada vidio rustikarenu lulu sa naglašenim grainom (mada je moguće da postoji).

Moja greška, mislio sam na peskarenje.

bayro and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 13:32

Sve je receno vec, no samo da dodam da obicne lule cesto brze primaju patinu i gube boju nego pjeskarene ili rustikarene. (Pri tome ne mislim na lakirane lule nego one obicne s karnaubom). Meni su isto favorit pjeskarene. A sto se tice pusenja ne vidim neke razlike u finisu.

Branislav, Sokreos and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 16:01

Meni su nekako trenutačno draže glatke lule, ali jako mi se sviđa Castellova Sea Rock rustifikacija:

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? 002-3810

Marko1980, v.milan and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty06.04.21 18:40

Kod castella mi se svidja sve osim cijene 😀

Marko1980 and v.milan like this post

[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty07.04.21 9:24

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? 1f62b meni izgleda ko da ima boginje i to velike!

bayro and ssekir75 like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty07.04.21 18:23

Pusti ti to; Castello Sea Rock je sjajna (i patentom zaštićena) rustifikacija!

https://bayropipes.com/castello/

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Branislav, Marko1980 and Rale like this post

[Vrh] Go down
GoranMisic
Prva lula
Prva lula
GoranMisic


Broj postova : 8
Join date : 18.03.2021
Age : 53
Lokacija : Surdulica

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty09.04.21 23:29

Ne znam koliko je pametno ali pošto sam fan rustifikacije kupio sam polovnu Spitfire by Lorenco (dosta dobra) da bih probao sam uraditi delimičnu rustifikaciju.
Javiću šta je ispalo.

Marko1980 and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty10.04.21 9:28

Može i fotografija prije-poslije 😀

Marko1980 and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty10.04.21 9:43

Samo naprijed, ali kao i s upuštanjem u bilo što s čime prije nisam imao posla, uuuuuvijek prvo proučiti literaturu, pa čak i ako se youtube može nazvati literaturom, samo kritično prema njemu, svega se nađe. Ali nema goreg osjećaja nego kad nešto usereš i onda naknadno nađeš sve lijepo objašnjeno na youtubeu. Pa evo samo da ne bi kasnije bilo kajanja. A za dobar posao naravno treba i vježbe, tako da ne bih ni pomišljao odmah rustificirati lulu prije nego si dam oduška na fejkovima izrezanim iz komada kakavog starog hrastovog namještaja. :-) :-) E da, pazi se hrastove piljevine/prašine, karcinogena je.

GoranMisic likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty10.04.21 19:57

ne brkajte rusitkarenu i pjeskarenu... za pjeskarenje, mora biti vrhunski komad vrijesa... rustikarena... nivo prije bacanja lule u otpad.... puffy

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? V-018-10

bayro, Marko1980, Sokreos, v.milan, nick_praskaton and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty10.04.21 20:15

Ova je dobar primjer lule za baciti - u mom smjeru. Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? 171190064

ssekir75 and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
GoranMisic
Prva lula
Prva lula
GoranMisic


Broj postova : 8
Join date : 18.03.2021
Age : 53
Lokacija : Surdulica

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty11.04.21 2:32

Nije mi se svidela izvedbena šara Jean Claud i delimično je uradio, nije konačno dovršena. Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Img_2014
Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Img_2015

Branislav, Ignoro, Marko1980, Sokreos, Slajs, Polerouter, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty11.04.21 12:10

Bome, lijepo si to odradio. Imaš mota.

GoranMisic likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty11.04.21 12:37

Dobar rad!
Davorine jel to neka nova vrijesusa kojom se nisi pohvalio?
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty11.04.21 13:21

ne...jedna stara... sada ću se baciti na vrijesuše... Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? 2235064407 da se malo odmorim od morte Rolling Eyes

bayro, nick_praskaton and GoranMisic like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty11.04.21 15:25

A i da ne propadne onaj silni vrijes od prije 3 godine 😂
[Vrh] Go down
GoranMisic
Prva lula
Prva lula
GoranMisic


Broj postova : 8
Join date : 18.03.2021
Age : 53
Lokacija : Surdulica

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty11.04.21 23:34

Evo sam dobio šta sam hteo. Bitno puši extra, uz lagano lulanje 45min.Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Img_2016
Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Img_2017

Marko1980, Sokreos, Slajs, Polerouter, Vortimejovrh and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty12.04.21 1:07

E, to je poso, isplatilo se. I meni je ljepša od originala.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Sponsored content





Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty
PostajNaslov: Re: Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?   Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna? Empty

[Vrh] Go down
 
Završna obrada lule: glatka i/ili rustikalna?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Lule
» Bekijeve lule
» Dunhill lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: